Mořští velikáni

• Česko Oceánští obři (viac)

Unikátní série BBC, která sleduje velryby a delfíny a odhaluje dosud nepoznané aspekty jejich života. V druhém díle se zaměříme na delfíny, kteří jsou po člověku považováni za nejinteligentnější obyvatele naší planety. Diváci budou svědky, jak spolupracují při lovu kořisti, poznají, jaké mezi nimi panují společenské vazby a jak funguje sociální „etiketa“.
Famózní záběry, nepoznané stránky života podmořských kolosů. (oficiálny text distribútora)

Kosmik 1

Krásný dokument o plejtvácích, velrybách, keporkacích, žralocích a dalších zajímavých a povětšinou velkých mořských živočichů, jenž ještě člověk nestihl vybít... 90% ()

Paity

Mám k tomu sice některé výhrady, ale pořád se jedná o podařený dokumentární seriál o přírodě, která nás obklopuje... tedy v tomto případě, která se nachází pod hladinou moře. ()

Aidina

Největším predátorem na světě je prý vorvaň. No já bych řekla, že zdaleka nemá takovou ničitelskou moc jako člověk. Co lidstvo už dokázalo zabít, pobít a zničit. Poučíme se někdy? Dáme někdy šanci mořským tvorům před jejich totálním vyhynutím? Jsem ráda za tyto dokumenty, které nám ukazují a představují svět mořských tvorů. Fandím všem nadšencům, co místo harpuny a jiných zbraní, vezmou kameru a skočí do oceánu. ()