Práskač zjistí, kdy a kde bude Arthur sám. Michael je čerstvě venku z basy a hned jde do akce. Finn musí dokázat, že pořád drží s Shelbyovými. (Netflix)

jirikzaboj

Achjo, nesnáším rubriku “seriálové finále”, protože to je jedna z vůbec nejtěžších disciplín kinematografie a nenapočítám na obou rukách, kolikrát se to vlastně povedlo. Tady jde ale o mnohem méně, protože nás čeká ještě film a já jsem s tímhle vědomím sledoval celou sérii a proto na mě jisté scénaristické fígle a kličky nefungovaly. To, že by Tommy zemřel rukou boží bylo až moc laciné a vzhledem k právě onomu sequelu by nedávalo smysl, aby se to odehrálo bez Cilliana. Proto na tomhle poli to vůbec nefungovalo a napětí bylo degradované a příběh této epizody byl více než předvídatelný a mírně odflákle napsaný. Celkově finále vyřeší takřka všechny problémy, které hlavní postavu trápí celou sezónu a všechno je to nastrčené s takovou samozřejmostí. Ovšem kvality režie, zpracování, designu a atmosféry je úplně jinde a to po celou sezónu a proto lze tyhle všechny, ač velké přešlapy prominout. Highlight byla především přestřelka v temných uličkách Biringhamu a evokovala mi jistou nostalgii na první řady a byla to zkrátka jedna velká masterpiece sekvence. Twist na konci filmu mě docela překvapil a navnadil na film, ve kterém se nejspíš konečně dočkáme ztvárnění největšího zloducha, který na zemi kdy existoval a v podání tvůrce Stevena Knighta to bude rozhodně opět zajímavé a nemůžu se dočkat na detailní kameru nacistického Německa. Tímto se loučím jen na krátkou chvíli. ()