EIa

Já mám v režii uvedeného Jozefa Gombára, ale herecké obsazení i délka jsou stejné, budu tedy předpokládat, že jde o stejnou inscenaci. Která se mi v zásadě líbila - písničky jsou k nerozeznání od cdčkových z Landova představení, až váhám, jestli náhodou nejsou pouštěné na playback. Jen u dvou postav nemám pochyby - u Krysaře a u Osudu. Nevím, možná prostě neměl soubor lepší herce, ale obsadit dvě nejdůležitější postavy muži s řečovou vadou, to jako vážně? Osud překousnu, tam se to projevuje jen málokdy, ale Krysař šlapající si na jazyk... ti by se mohli s ošklivou Agnes vzít za ruce a odejít do záře zapadajícího slunce někam daleko z jeviště. Ačkoliv Agnes... ohledně ní jsem rozporuplná. Určitě nevyhovuje představám krásky, jak je tu uvedená v řeči neostrovanů, ale do role svým způsobem zvláštně sedí a hlavně se do ní uměla nádherně ponořit, takže výkon byl strhující. Líbilo se mi to, ačkoliv s výhradami; ty dvě hodiny utekly samy. ()

Pítrs85

Těžko toto hodnotit, původní verzi, s Landou, Bílou, Vojtkem, Finkovou ad. jsem někdy od roku 1998-99 slyšel (bohužel jenom slyšel, neviděl) už asi tisíckrát, a jak mě muzikály jinak moc neberou (spíš vůbec), tak Krysař je prostě jiný, správně špinavý a tak nějak... nemuzikálový v broadwayském slova smyslu. Navíc má v sobě ještě onen přesah (za který dostal Landa v době vzniku za uši), zkrátka to nejsou nějaký hloupý zpívánky a tanečky od Michala Davida. Ohledně této verze, kterou v roce 2000 natočili bratia Slováci... takhle, není to špatné, navíc je to prostě TEN Krysař, se všemi těmi písničkami, co znám nazpaměť a ke kterým jsem si konečně mohl přiřadit i vizuální stránku, ale není to zkrátka ono (navíc, i když klobouk dolů, že se to slovenští herci naučili česky, ten slovenský přízvuk prostě tahá za uši). Ale i tak jsem rád, že tento záznam existuje- zaprvé protože naši byli natolik hloupí a původní verzi nenatočili (nebo??) a zadruhý pořád je to lepší, než současná (2018) česká verze. Nadčasový příběh, krásné muzikálové provedení, o Landovi si můžete (opravdu můžete) myslet cokoliv, ale tohle je prostě legenda a k respektu k ní hodnotím 4 hvězdičkami. ()

l.enik.c

Bohužel jsem neměla štěstí tento skvělý muzikál vidět v originálním provedení a nevím, jestli se mi vůbec někdy poštěstí dostat na nějaké představení do divadla Kalich, takže jsem opravdu šťastná alespoň za tento divadelní záznam. A podle mě je představení vydařené herecky, choreograficky i pěvecky. Nejvíce mě zaujal a nadchnul Jan Apolenář a také Johana Gazdíková. ()

drake31

Ako sa mi mohlo toto vyhýbať ? Ale nebolo by to lepšie ? Ono to spracovanie bolo fajn, keďže originálnu verziu som nemal možnosť vidieť (ale bol by som rád keby sa niekedy tak stalo) nemal som s čím porovnávať, ale jedna položka na porovnanie tu bola. Spev. Je nad slnko jasné že český herci to zvládli lepšie čo samozrejme súdim len z posluchu CD, svk herci neboli zlý, ale tak nejako som im to celé neveril, a k tomu ten slovenský akcent tam v tej češtine niekedy prekážal. Ako píšem je to fajn, ale bol by som o vela vďačnejší za originálnu verziu s Landom a jeho ancáblom. ()

ilemas

Mám hrozně rád muzikály, ale ze starého divadelního záznamu jsem měl velké obavy. Originál s Lucií Bílou a Danielem Landou jsem neviděl což určitě bylo tisíckrát lepší, ale i tak mě to od samého začátku vtáhlo do děje až mě tekly slzy blahem. A to jsem viděl špatnou kvalitu na You tube v pc a chrchlavýma bedýnkama se špatným mono zvukem. Jaký by to muselo být remasterované širokoúhlé s dobře namixovaným zvukem!!! A co potom naživo v divadle!!! A to zmiňuji slovenskou verzi, co potom originál!!! To mě zase něco tenkrát uteklo. Nebýt kamaráda, který mě toto doporučil, nikdy bych Krysaře asi neviděl. Starý příběh, který se hodí i do dnešní doby, dobré texty a zpěv. Jinak poslouchám Metalliku, Iron Maiden, Rammstein, ale kvalitu dovedu ocenit. Hned si přečtu i knihu. Viděl jsem různé záznamy na you tube, ale možná j eto prvním dojmem, nejvíce se mě líbí záznam z Markízy, slovenské vystoupení z bratislavské Nové scény, skvělí herci. ()

• Lucia Šoralová (Rózi) o několik let později ztvárnila v této hře v Divadle Kalich roli Agnes. (Ak.žena)