Sága: Prokletí stínů

• Česko Sága: Prokletí stínu (viac)

Ve Druhém věku se válka bohů rozhořela naplno a živých bylo stále méně. Lidé proto založili Řád, v němž ze zoufalství spojili své síly s pyšnými elfy a proradnými trpaslíky. Zatímco se Řád snažil vzkřísit civilizaci, na západě znovu ožilo dávné zlo. Temnými kouty špinavých krčem se plíží šepot tajného spolku spiklenců, známého jako Stín, jehož hrůzní vyslanci již překročili hranici země. Magistři Řádu proto vyslali své vlastní špehy, aby včas zmařili plány nepřítele. Lidský poutník a vyslanec Světla Keltus, lovkyně odměn a nemilosrdná elfka Nemyt a svojí loupeživou hordou zapuzený ork Kullimon se pod přízračně žlutým nebem kraje Battlegrave vydávají hledat tajemný artefakt, jehož pomocí chtějí služebníci Stínu znovu nastolit vládu pána temnot Gotha Azula. (TV Barrandov)

Tom_Lachtan

Totální béčko, které by ovšem béčkem být nemuselo, na rozdíl od kolegů od Asyla, sem tvůrci nevecpali dokonce ani jedinou černošskou postavu (ale zase jsou tu ohyzdní skřeti, ti tento nedostatek vůči politice korektnosti napravují, tak snad nedostali od USA pokutu za nebetyčný rasismus). Děj je ale na stejné kvalitaticní úrovni, jako třeba většina neHowardovských Conanovek, co jsem četl, navíc má skvostné masky (skřetí tváře, oči hlavní a jediné elfky) a některé souboje vypadají o dost lépe, než ve fantasy s pětkrát větším rozpočtem. Souboje jsou taky docela fajn, ač nevypadají jako něco, na co by dozoroval mistr šermíř (nebo alespoň lepší amatér, který v létě blbne po hradech českých), ale rozhodně nevypadají jen jako tupá bezkrevná choreografie, bohužel to ale neplatí o všech soubojích, polovina z nich je jednoduše na kulhavého koně. A dokonce i ten hlavní přihlouplý paladin (který vlastně není ani jednou jako paladin označen, ale znáte to..) vypadá docela poměrně nedebilně a daří se mu eliminovat štěněčí xicht, kterým je nejspíš od přírody vybaven. Nu, je to prostě hovadina, ale vkusná hovadina, které prostě narvu tu hvězdičku navíc jako potěšení z provinilých gulitypleasuerů. ()

draxus

U tohohle filmu jsem si nebyl ze začátku úplně jistý, jestli je to parodie, nebo jestli se bere vážně. Nakonec se bohužel ukázalo, že pravdivá je druhá možnost. Nápad celého filmu mi přišel dost tuctový, ale se slušným zpracováním by se z toho dalo určitě vytřískat něco hodně slušného. Bohužel tomuhle filmu se to nepovedlo. Už po počátečním uvedení hlavních hrdinů jsem měl chuť film vypnout. Chování postav dost nelogické, všichni se snaží být co nejvíc cool, čímž si spíše sami podrážejí nohy, bitvy spíše působí pateticky, vtipy vyznívají naprázdno a většina dialogů na mě působila spíše jako vata, aby tam vůbec něco bylo, když by se jinak celý smysluplný děj dal zfilmovat jako půl hodinová epizoda nějakého seriálu. Vlastně bych řekl, že nejvíc práce jim musel zabrat trailer. Co se mi na filmu líbilo, bylo prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává, a také docela povedené masky. Z postav mi byl paradoxně nejsympatičtější ork, jehož jméno jsem už ale zapomněl. Dávám dvě hvězdičky právě kvůli orkovi a prostředí a možná také kvůli tomu, že i když ta elfka byla docela nesympatická a vypadala, jako kdyby byla celou dobu na speedu, byla pořád docela hezká. ()

Horbet

Pěkná herečka v hlavní roli elfky, motivy veleúspěšné MMORPG hry World of Warcraft, ale to je asi vše, co je na filmu zajímavé. Avšak když bych odmyslel některé fádní souboje a pomalu se odvíjející děj, u kterého už v prvních minutách víte jak to skončí, ale i tak čekáte nějaké spestření efekty či zvratem, kterého byste se asi načekali, tak přece pořád tam jsou ti zelení orkové a trpajzlíci se střelným prachem. Nemůžu dát 2, ale ani 4 hvězdy. ()

Wallis3

Mno, bylo to laciný a bylo to děravý a dobrých fantasy filmů je opravdu málo. Vlastně od dob Pána Prstenů jsem dobrý fantasy film neviděl. Tady tohle začalo ucházející bitkou mezi sličnou elfkou a skřetem (tedy orkem) Opisování vizuálu skřetů (eh, orků) z Pána Prstenů byl víc než patrný. Dokonce i ucházející soundtrack mi přišel, že se snaží evokovat stejnou atmošku, která byla v Jacksonových velkofilmech. Ale pořád to v sobě cosi mělo. Jakousi myšlenku, nebálo se to ani sekat hlavy a ruky, steampunkový trpajzlík mi nevadil, dokonce ani kungfu elfka mi nijak nelezla na nervy, naopak se mi líbila. Hodit tomu více velkoleposti a mozku mohlo z toho být něco víc. Ale furt to bylo na hony víc než Dračí doupě! ()

verbal odpad!

To takhle za osm dolarů na hodinu najmete tři nejzáriťvější hvězdy z veleúspěšného filmu Fekal adventures 3 a za patnáct odkoupíte scénář ke čtyřce, z něhož vyškrtáte všechny sexuální scény. Nezbude nic, a tak na první stranu napíšete centrofixem "Jít a sem tam předstírat srandosouboje, z nichž by se poslintal i náctiletý down.". Pak pořídíte jeden pár nalepovacích, špičatých uší, za pomoci kterých lehce proměníte ústřední pornoherečku na pornoelfku, akorát ji musíte poučit, aby během natáčení moc nehekala a nepředstírala orgasmy, a asi tak deset latexových masek na bondáž pro gangbangový komparz, které z něj jako mávnutím kouzelného dilda vytvoří dokonalou skřetí hordu. Ještě rychle gumové brněníčko pro hlavního jelimana, jehož úd je nepochybně větší než jeho herecký talent, klapka a jedem! Výsledkem je úžasná parodie cílená na mentálně zaostalé pubescenty, která by se taky klidně mohla jmenovat Pár kreténů: Dvě vleže. ()

• První scéna, kde proti sobě bojuje Nemyt (Danielle Chuchran) a Fangtor (Adam Abram), byla natočena jako koncept pro případnou sérii nebo film. Scéna se natáčela začátkem roku 2012 a zbytek filmu byl pořízen později v srpnu. Diváci si mohou všimnout, že kostým Nemyt je jiný a Danielle Chuchram vypadá dospěleji. (Kritiq)
  • Natáčení probíhalo v americkém Utahu. (Terva)