Šarmantný šesťdesiatnik José sa vracia po tridsiatich rokoch do Prahy z emigrácie a so sebou priváža mexickú manželku i krásnu, dospelú dcéru. Hoci bol presvedčený, že rodné mesto už nikdy neuvidí, nakoniec podľahol naliehaniu dvoch žien svojho života. Jeho dcéra Penélope sa totiž márne snaží otehotnieť a veriaca manželka Dolores je presvedčená, že poslednou nádejou je zázrak, ktorý by v predvianočnom čase mohlo splniť slávne Pražské Jezuliatko. A tak José súhlasí s návratom, ktorý je pre neho radostný i bolestný - vracia sa do miest, ktoré pozná aj ku spomienkam, ktoré naraz ožívajú. Čoskoro sa ukazuje, že v Prahe je okrem legendárneho Pražského Jezuliatka aj rad ďalších bytostí, ktoré sú schopné konať zázraky. A nielen, čo sa týka vytúženého počatia. (TV Markíza)

DeDanu

Tohle dílko mi způsobilo veliké rozpaky a nastolilo dvě zásadní otázky: proč vzniklo a co nám tím chtěli páni a paní od filmu sdělit? Ani paní Š. s panem A. to nezachránili. A to je co říct! A to říká všechno. ()

Hrabovo odpad!

Tak jsme si užili typicky české zábavy - živí kapři vylovení na podzim a prodávaní před Vánocemi se mrskali po dlažebních kostkách jedna radost, plavali v chlorované vodě ve vaně, kde jim vodu vířily dětské nožky, aby nakonec zdechli v chladné Vltavě, kam byli "milosrdně" vypuštěni. To Mexikánci koukali! Už i ty slepičky mají alespoň příslib do budoucna, že je dál nebudeme týrat v klecích, ryby nic! Jo a Penelope byla nějaká opožděná, když se od tatínka naučila česká slovíčka, ale nikoliv přízvuk! ()

borohub

Co to sakra mělo být? Když to absolutně nedávalo smysl, přišlo mi to jako posloupnost náhodných scén, které občas dávaly větší smysl, většinou ale byly úplně zbytečné a nesmyslné. Když jsem viděl začátek v Mexiku, tak jsem věděl že je zle. Jediné co to zachraňuje je to, že zasněžená Praha je fakt pěkná, ale jinak zbytečný film. 15% ()

Luswani

Film, u kterého je do očí bijící špatná dramaturgie. Není to vyloženě otřesný film, bohužel u nás vznikají i daleko horší. Dvě hvězdičky za příjemnou atmosféru vánoční Prahy. 40% ()

PamelaJJK

Co to jako mělo být???!!! Rádoby vánoční příběh o ničem roztažený na nesnesitelnou stopáž, kdy příchod nudy je samozřejmostí a jen s notnou dávkou sebezapření se dá film dokoukat. Hlavní zápletka je neuvěřitelná a film celkově působí šíleně roztříštěně a nevyrovnaně. Jednotlivé scény na sebe nenavazují, postrádá to logiku a smysl. Vše je průhledné a předem jasné. Zábavnou byla postava kostelníka ztvárněná Pavlem Křížem. To je snad jediné plus tohoto příběhu nepříběhu. Přišlo mi, že ani vynikající herce jako paní Šafránkovou a pány Abrháma, Chmelu, Postráneckého či M. Rodena to nebavilo. A tohle nenadšení je z filmu cítit na sto honů a velice rychle se přenese i na diváka. Tu jednu hvězdičku tomuhle průšvihu vysloužil Pavel Kříž a krásné scenérie zimní Prahy. ()

Bau.Baushka

Až na ty pěkný Mexičanky je tam toho pomálu. Děj tam ještě tak trochu je, humoru už méně, něco z romantiky...Není to žádná tragédie, koukat se na to dá. Má to moc pěkné obsazení, nějaké ty Vánoční tradice, pěknou atmosféru...Za dva tři roky na to třeba kouknu znova. ()

Alden_Larson

Otřesné to není, ale dobré zrovna taky ne. Nejhorší na tomto filmu je, že je hrozně nudný, ani zápletka, ani postavy nejsou ničím zajímavé, kvůli tomu se pak film hrozně vleče. Děj je navíc předvídatelný a v nětkerých ohledech trochu cliché. Vzhledově je film fajn, jsou tam možná dva záběry, které se mi zdály lepší než ostatní, jinak se vzhledově nic zvláštního neděje. Hudba je ohraná, ale hodí se, napomáhá vánoční atmosféře, kterou film docela zvládl. 4/10 ()

LencaN

Nepodařený pokus o českou Lásku nebeskou. Vidíme několik jednotlivých příběhů, které se nakonec všechny protnou. Jenže kámen úrazu je, že je hned od začátku jasné, jak to celé dopadne. Mladá Mexičanka nemůže otěhotnět a tak jí její český otec (Abrhám) doporučí Františkovy lázně. Ale proč nakonec tedy jeli do Prahy mi nějak uniklo. Zasněžená nasvícená Praha vypadala krásně. Z filmu dýchal vánoční duch, až jsem se i trochu už začla těšit. Ale to je bohužel to největší pozitivum filmu. Možná ještě Abrhám se Šafránkovou jsou stále dobří, i Chmela a děti hráli fajn, ale jinak film ve všem pokulhává. Jednak ten zmíněný laciný scénář, který hlavně ze začátku působil otřepaně a trhaně. Kamera byla ucházející, ale střih špatný. Vidíme spoustu záběrů ušmiknutých v nevhodnou chvíli nebo naprosto zbytečných. Hudbu nevím proč, se snaží v nynějších filmech dávat anglickou, nazpívanou Čechy, někdy to zní dobře. Tady to byla trochu snaha o to být světový, ale nějak se to k tomuhle filmu moc nehodilo. Strašně mě mrzí ten konec bez rozřešení, bez pointy. A co bilo do očí, byl product placement. Chápu, že filmaři potřebují sponzory, ale proč to musí být takhle násilně vidět v samotném filmu? Akorát to veškeré snahy zprzní. ()

rigby

Vánoční televizní film, který se snaží sdělit něco hlubšího, ale bohužel se mu to nedaří. Zmatené, nepřehledné, roztříštěné, bez hlavního tahu na branku. Dramaturgický zmatek podtrhují zbytečné scény, které divák nechápe, protože jsou jen slepou uličkou bez jakéhokoli poselství. Tudy cesta nevede... ()

fafejt001

MYSLÍM ,, ŽE NEPŘIJDE . Je to velice slabééééé , Kauf to asi sponzoroval a také to tak vypadá . Leni , snad někdy příště . . . . ()

Mr. Movie odpad!

Nevím jak k ostatním, ale ke mě Ježíšek dorazil. Tak dlouho při filmu přemýšlet proč tento dialog, tento střih, neřkuli dokonce jaký význam... 100 minut je dlouhý čas a tak jsem ještě stačil přemýšlet i nad samou režisérkou a jejími počiny. Naposled mě uchvátila před nějakými čtyřmi lety, A teď, po takové době znova a ještě víc. Však taky bylo dost času vše promyslet. Ani pokus prý romantického filmu na tragikomický se nepovedl. Ono se nepovedlo vlastně nic. Nakonec i herci se vzali příklad a jako by si řekli, že na tomto už se nedá nic zkazit. I náš největší český sommelier Postránecký neunikl podprůměru. / Vašku už ty "vínové" role neberte nebo nám přestane chutnat / ()

kolodej1

přesto, že má tento film vskutku silné obsazení, byl jsem spíše zklamán. Podle mého názoru je problém především v naprosto nezvládnutém scénáři, který působí dojmem splácanosti a neschopnosti vyprávět příběh. Na to se marně čeká až do konce. Prázdnotu zkrátka nestačí vyplnit kýčovitými symboly místo nápadů a myslet si, že to bude stačit a diváci na to skočí. Vlastně ve filmu není žádný zajímavější příběhový motiv, který by zaujal a stálo by za to ho sledovat. Opravdu slabé a nudné. 30% ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám