Cena života

(amatérsky film)
Krátkometrážny / Dráma / Psychologický
Česko, 2012, 1 min

Cena života vypráví příběh o chlapci, který se nedokáže smířit se smrtí své blízké a rozhodne se tedy, že ukončí svůj život sebevraždou. (MikeCool)

papaguy

Ale lidi, je to amatérský film, no tak. Když si někdo na Predátora natočí nějaký fun snímek, sází se tomu hvězd... A když někdo natočí kraťas "ze života", jsou z toho všichni celí špatní. Co hodnotím kladně: bílá trička zafungovala jako úplně geniální filmová zkratka. Autoři si to bohužel hned zase pokazili tím, že slečně pod bílím tričkem prosvítá černá podprsenka. Nejsem si jist, jestli do takové stylizace černá podprsenka patří. Leda že by to byla nějaká hlubší myšlenka, kterou bohužel není možné v krátkém prostoru komentáře rozvádět... ---- POZOR SPOILER ---- Je ovšem sporné, jestli se může sebevrah dostat do nebe. ---- KONEC SPOILERU ---- Nebe je místo (alespoň v našem kulturním rezortu), kam se sebevrazi běžně nedostanou. Pak bych také měl připomínku k logice výběru názvu. Např. kdyby se to jmenovalo "Bez, tebe nemůžu žít", nebo "Láska až za hrob"... Ale "Cena života"? Také by se u toho herci nemuseli uculovat. I přes uvedené výhrady se domnívám, že podobné snímky mají mít své místo na ČSFD. Každopádně musím ocenit odvahu tvůrce to sem dát. Protože kdyby ji neměl, neměli by lidi kam psát svoje hejty... ()

Borda01 odpad!

to na co tu vznikají profily takovejhle "velkofilmů" ? počkat! jednou sem se natáčel jak skočím z meze a pak jsem upadl, to by si taky zasloužilo profil, no ne? ()

Godhaj odpad!

I do jedné minuty se dá vtěsnat příběh i emoce, ale to nesměl být takhle špatně zpracovaný. Kamera mi přišla hodně odfláknutá, neškodilo by některé záběry natáčet ze stativu místo z ruky. Herci ač byli jen dva, byli oba velmi prkení a bohužel všechny jejich výstupy doprovází nechtěný smích. I příběh a jeho pointa působí lacině, což ale definitivně sráží zpracování. Příště by to chtělo asi lepší nápad i lepší zpracování. ()

Chinese Ashio odpad!

Cena života! Aký to... fascinujúci názov. Teraz už viem, že v živote ide iba o jedno....Myslím, že režisér svoj život ukončí samovraždou naozaj, potom čo si prečíta všetky tie komentáre a keďže ho nechcem mať na svedomí, nebudem už prilievať olej do ohňa. ()

Met...

Nemyslím si, že je potřeba, být takhle krutí... V každém případě to má jednu minutu, takže co víc tam nacpat, že jo... Nápad dobrý, hudba dobrá, i když souhlasím s Tomem, že možná bych jí na chvilku taky občas přerušila... Ten s prominutím "přiblblý" výraz "herečky" mě tedy taky štval. Každopádně je to Tvůj první počin, já bych to rozhodně líp nenatočila, tak mi nepřísluší soudit, držím palce v soutěži, like jsem už dala :) ()

anyonecek

Nápadově je to sice dobré (dokážu pochopit, jak se asi cítil "hlavní hrdina"), ale 1 minutové movie přece nemůže bejt film. Tohle by tu vůbec nemělo být. ()

Vojtas12 odpad!

Jestli si někdo ještě myslí, že smutný hudební doprovod (zde River Flows In You, autorská práva jsou zřejmě ignorována) udělá z ****** srdceryvný film století, tak se hooodně plete a hodnocení odpad mu jedině patří. ()

KubaTT1 odpad!

Na to, že je film shrnut do jedné minuty a je to amatérský snímek, bez žádných Hollywoodských scén musím říct, že je to výborné. Mohlo by to být lepší, ale co bychom chtěli po jedné minutě? Na tak krátkou sekvenci je tam shrnut celí příběh a to obdivuji. Jediné co bych podotknul je finálová scéna. Čekal bych více lásky a nadšení, než jaké projevila ona dvojce :) ()

Pythonator odpad!

To má být blbý vtip? Kolik čuráků musel tvůrce tohoto veledíla přeblafnout, aby se to vystavilo mezi filmy do té slavné české databáze??? Kdybych se natočil já, jak jdu na nákup, tak je to taky zajímavé drama. Zajímavější by byl i takový záznam vyměšování z veřejných záchodků. To bych tu pak měl taky profil tvůrce??? ()

ill Nino odpad!

Tož toto překonává všechno, co jsem kdy byl schopen vidět ve střízlivém stavu......"film" pro slepé a hluché fajnšmejkry!.....Hudba byla znělka z teleshopingu, ale jinak Mňam "film" ke kterému jsem si připravil kupu popKornu, který jsem následně rozházel po své izbě... ()

Ankroth odpad!

Může mi prosím někdo vysvětlit, co tohle do hajzlu dělá na ČSFD? Myslel jsem, že takovéhle věci patří na blogy, týtrubko, blogísky nebo jiné sračky - a ono to má profil na ČSFD, včetně "herců"? To je snad výsměch! Kolik tohle self-promo stálo? Nebo to Verča cálnula naturáliema? ()