Cena života

(amatérsky film)
Krátkometrážny / Dráma / Psychologický
Česko, 2012, 1 min

Cena života vypráví příběh o chlapci, který se nedokáže smířit se smrtí své blízké a rozhodne se tedy, že ukončí svůj život sebevraždou. (MikeCool)

alchac odpad!

Teda vědět, že taková věc se může objevit na jakékoliv oficiální filmové databázi, nechal jsem před lety toho doktora na gastrologii, aby mi udělal záznam mé rektoskopie, fláknul bych pod to Highway to Hell od AC/DC a tutově bych tu musel mít do týdne tvůrcovský profil! Samozřejmě společně s mými hemoroidy, jak jinak, protože ti kluci jako herci strčí Míšu s Verčou hravě do kapsy, ba mnohem, mnohem hlouběji. A ještě bych vytřískal na dývídýčkách, blůrejích a možná i nějaký Svatodřevní producent by se ozval! ()

papaguy

Ale lidi, je to amatérský film, no tak. Když si někdo na Predátora natočí nějaký fun snímek, sází se tomu hvězd... A když někdo natočí kraťas "ze života", jsou z toho všichni celí špatní. Co hodnotím kladně: bílá trička zafungovala jako úplně geniální filmová zkratka. Autoři si to bohužel hned zase pokazili tím, že slečně pod bílím tričkem prosvítá černá podprsenka. Nejsem si jist, jestli do takové stylizace černá podprsenka patří. Leda že by to byla nějaká hlubší myšlenka, kterou bohužel není možné v krátkém prostoru komentáře rozvádět... ---- POZOR SPOILER ---- Je ovšem sporné, jestli se může sebevrah dostat do nebe. ---- KONEC SPOILERU ---- Nebe je místo (alespoň v našem kulturním rezortu), kam se sebevrazi běžně nedostanou. Pak bych také měl připomínku k logice výběru názvu. Např. kdyby se to jmenovalo "Bez, tebe nemůžu žít", nebo "Láska až za hrob"... Ale "Cena života"? Také by se u toho herci nemuseli uculovat. I přes uvedené výhrady se domnívám, že podobné snímky mají mít své místo na ČSFD. Každopádně musím ocenit odvahu tvůrce to sem dát. Protože kdyby ji neměl, neměli by lidi kam psát svoje hejty... ()

ecceHOMMO odpad!

Ja natočiť takýto šplech, tak sa to hanbím ukázať čo i len jednému človeku, nie to ešte zverejňovať. Je to amatérsky film, takže nikto asi nemôže čakať, že to bude po technickej stránke dokonalé, ale v tomto kvázi filme nie je ani len náznak snahy o kvalitu. A nielen technickú. Ono to vlastne skončilo vystihujúc dokonale celé toto (aj som chcel napísať dielko, ale to sa nedá) video: priblblé úsmevy od ucha k uchu. No z teba sa takto filmár nestane pane Kubelko (pardón Kubelka). A ak náhodou áno, pán Boh s nami. ()

Tom_Lachtan odpad!

Ježkovo voči proč?? Tohle je krásnej příklad toho, proč si tolik lidí dává za amatérský film rovítko špatný, herečka se pořád sarkasticky a ironicky šklebí a hercorežisér pravděpodobně postrádá klouby... Navíc po celou dobu, bůh ví proč běží hudba, proč nebyla aspoň občas pro lepší efekt přerušená? Doufám že to ohodnotí víc lidí, než jen autorovo kamarádi. Dodatek: aspoň je kam se zlepšovat... V tom držím palce. [_ps: po tom, co jsem viděl za odpady jak v rámci "studentských prací" musim dát tu 1* .... pps: tak zase kotoulem do odpadu, zvedl jsem tomu hodnocení z 9% na 10% a to nemůžu dopustit ()

Romeroo odpad!

Tohle bych použil jako video při výslechu nějaké speciálně vycvičeného vojáka, který prostě zarytě mlčí, po tomhle by se aspoň ukrutně začal smát, a při druhé projekci by radši žvanil než by dopustil třetí minutu, této agresivní sra-čky na kterou doposud nikdo nevymyslel legální lék. Jeden by byl, a to zeď a banda zfetovanejch dětskejch vojáku s AK 47, samozřejmě by se před zdí nacházela dvojka Kubelka Sauerová, díky nim jsem přišel o 4 minuty života.... ()

• Na celém jednominutovém snímku se pracovalo dohromady 5 hodin. (MikeCool)
  • Krátkometrážní film byl natočen kvůli soutěži s názvem „Můj příběh v minutě“. (MikeCool)
  • Závěrečná scéna s bílým pozadím se natáčela pouze pomocí bílého prostěradla přichyceného na prádelní šňůře. (MikeCool)