Koncert Mira Žbirku

(koncert)
  • Česko Miro Žbirka Happy Birthday

Záznam koncertu největších hitů ke kulatým 60. narozeninám legendy československé populární hudby z pražské O2 Areny z 8. listopadu 2012. Spoluúčinkuje Moravská filharmonie Olomouc. (oficiálny text distribútora)

BeranSon

Po tomto dokumentu, i skrze mojí věkovou kategorii, musím uznat, že Meky je hudebním géniem Slovenska! Tolik líbivých melodií, tolik známých tónů a to vše doprovází v překrásném lazení bezkonkurenční hudba symfonického orchestru, lehce doprovázané špičkovou kapelou. K tomu není snad co více dodat, nežli totální nadšení, obdiv a úcta. - 10/10 - ()

MM_Ramone

V roku 2012 dovŕšil spevák, skladateľ, textár a hudobník Miroslav Žbirka šesťdesiat rokov. Pri tejto príležitosti bol zorganizovaný monumentálny koncert v pražskej O2 Arene. Odohral tam pestrú vzorku svojich hitov spoločne s doprovodnou kapelou a mnohočlenným Moravským filharmonickým orchestrom. Orchestrálne aranžmány jeho známych piesní zneli vynikajúco. Výborný koncert. Meky Žbirka je ťažký profesionál, kreatívny umelec a legenda československého pop rocku. **** ()

romanz123

Na tento záznam koncertu jsem narazil úplnou náhodou, a i když nejsem žádný velký "Mekyho" fanoušek, tak se mi to hodně líbilo. Žbirka je sympaťák, pěvecky je stále ve formě a orchestrální aranžmá jeho písní byla opravdu nápaditá, přirozená a přínosná, což se bohužel nedá říct u všech projektů "hej, pojďme udělat něco s filharmonií". Pokud se vám aspoň trochu líbí aspoň nějaká Žbirkova píseň, nebudete podle mě zklamáni. ()

Snorlax

Moje buňky potřebují vodu, kyslík a hudbu. Pro dnešek jsou snad tím posledně zmiňovaným zásobeny dostatečně a s velkou rozkoší. Netušila jsem, jak bezvadně mohou písně Miro Žbirky vyznít za spoluúčasti symfonického orchestru. A evidentně se to líbilo i panu dirigentovi Kokošovi. ()