V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

bourec

Lehouce nad průměrem se pohybuje tenhle filmek,je pravda ,že za poslední rok je to snad nejvíc koukatelnej historickej film.I přes to má svoje mouchy.Děsivě upajdaná prostřední část,která i přes svůj nepopiratelnej účel byla fakt natažená jak svině,a pak dost zbytečně umírněná syrovost akčních scén.Koukatelný jo,ale vzpomínat na to nebudu.60%. ()

misterz

Snímku na váhe pridalo hlavne účinkovanie hercov Freemana a Owena, ale popravde, žiadna veľká sláva to teda nebola. Aj napriek tomu, že si autori ponechali voľnú ruku a príbeh zasadili do neurčitej krajiny a neurčitého feudálneho zriadenia nedokázali vymyslieť nič také, čo by mohlo diváka bližšie zaujať. Rafinovanosť pomsty spočívajúcej v postupnom budovaní klamlivého pocitu bezpečia u protivníka chápem, len to už po čase začalo dosť otravovať. Chvalabohu aspoň záver dokázal akčne a bojovo pobaviť, celkovo to teda vidím na čistý priemer. 60/100 ()

Eragon93

Poslední rytíři jsou koukatelnou jednohubkou, to ano. Bohužel je sráží dlouhá stopáž a skoro až plytký příběh, herci se nemohou opřít o své postavy a tak i takový Morgan Freeman (dobře..byl ve filmu asi 20 min) zapadá do šedi průměru. O moc radši si pustím velmi podobný film Král Artuš (též Clive Owen). ()

Tom_Lachtan

Nijak zvlášť zábavné fantasy, které je fantasy především díky tomu, aby tam mohli být korejci, běloši a černoši více méně rovnoprávní a také díky tomu není třeba přiznávat, že se vlastně jedná o lehce pozměněnou adaptaci japonského příběhu 47 roninů (byť méně pozměněnou, než ´oficiální´ verze s Reevesem), takže je zde pán samurajů (ehm, tedy válečníků, chtěl jsem říct), který je neprávem zabit a jeho muži jej chtějí pod vedením nejvyššího důstojníka pomstít.. No, dobře, proč ne.. Jenže první problém je hned samotná hlavní postava, Clive Owen má neustále výraz nakopnutého štěněte a v průběhu filmu jsem se začal modlit, aby se jeho postavě stalo něco velmi, velmi bolestivého, takže herecky je tenhle film hodně, hodně špatnej, ale i to zas tak nevadí, sice průměrné, ale koukatelné, ok. Jenže pak přišel dokonale podělanej závěr s nudnou a nefunkční choreografíí, nefungující gradací a do třetice dobrého s nefungujícíma emocema. A ještě jsou tu nezajímavé dialogy atakdále atakdále. Průměrné tři hvězdičky a to ještě s přivřenejma očima a nutkavou touhou osmažit Owena v obřim fritovači. PS: čestnou cenu za nezvládnutou výpravu získává levná čajová miska z rýžového porcelánu za 50 korun, kterou zde užívá marnotratný megaloman, snažící se shromáždit to největší bohatství ()

Nettrass

Příběh Sedm samurajů v multi-kulturní, multi-historické a multi-architektonické splácanině. Už se ,,těším,, na podobné radosti, třeba Vinnetou, co by Arab a Ššoči v burce. Když už jsme u Indiánů tak ti chudáci v tom mají zmatek už dnes, protože nevědí jak mají teď říkat ,,Velkému Bílému Otci ve Washingtonu,,.... Nicméně, jako příznivec ,,mečíren,, ,nemohu dát méně. ()

• FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)
  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)