Louskáček 3D

• Česko Louskáček (viac)
všetky plagáty
Hudobný / Tanečný
Rakúsko, 2012, 105 min

Pohádkový příběh baletu začíná na Štědrý večer, kdy je vše tiché a tajemné a kouzlo Vánoc dokáže dokonce proměnit lidi v pohádkové bytosti toužící po idylickém dobrodružství. Na večírku věnuje mladé dívce Kláře její strýček figurku Louskáčka. Když Klára tu noc usne, ocitá se ve světě oživlých hraček, kde Louskáček bojuje s Myším králem a jeho armádou. Louskáček v bitvě zvítězí, promění se v krásného prince a vydává se s Klárou na cestu do velkolepého království sladkostí, kde cukrová víla uspořádá na jejich počest oslavu. (oficiálny text distribútora)

sehe

Videla som iba 2 dejstvo a hodnotím,že národy veľmi pekne,náročné a pa de deux krása,choreograficky ťažké a v podaní Mase(Clary)bezchybne prevedené.Kostymi nádherne.Prečo hodnotím 4 hviezdami?Pretože Luskacika moc nemusím i ked je v tomto Vianocnom obdobi povinnou jazdou v každom svetovom kamennom baletnom divadle. ()

Vančura

Myslím, že je smutné, že jsem svůj první balet viděl až v televizi. Ale, nikdy není pozdě, což? Zas tak nový pro mě ale LOUSKÁČEK samozřejmě nebyl, Čajkovského hudba - na můj vkus snad až příliš pompézní - je notoricky známá snad každému, tento záznam tak pro mě byl zajímavý spíše po vizuální stránce. Výtečná choreografie a opravdu nádherné kostýmy se tak postaraly o velmi příjemný televizní zážitek. Byť, ó ano, přece jenom jsem cítil, že tomu něco chybí. Já jsem velký fanda opery a sledovat poprvé v životě balet pro mě bylo jako sedět v hledišti a pořád netrpělivě čekat, kdy se konečně začne zpívat. Odhlédnu-li od hudební složky, jako by se mi balet jevil jako němé umění - oko si přijde na své, ale uši se od tančících postav nikdy zpěvu nedočkají. Jistě že je malicherné toto baletu vyčítat, ale pro mě osobně je to hlavním důvodem, proč nemohu hodnitit výše, ačkoli by si to tato velkolepá podívaná pravděpodobně zasloužila. Za mě osobně 4 hvězdy doprovázené nadějí, že se mi snad výhledově podaří napravit svou baletní neznalost namísto u televize naživo v divadle. ()