Súbor krátkych filmov s hlavných úlohách s výraznými hereckými osobnosťami. V prvom príbehu zvanom „Friend Request Pending (Váhanie nad priateľskou žiadosťou)" je Judi Dench nováčikom v zložitom prostredí internetového zoznamovania sa. Colin Firth hrá veľmi chudobného suseda Keiry Knightley v príbehu s názvom „Steve". V „Procession (Sprievode)" sa Lily Tomlin stratí na ceste na pohreb a v muzikálovom „Not Your Time (Neprišiel tvoj čas)" je scenárista Jason Alexander v koncoch, pretože mu chýba akákoľvek inšpirácia.
V ďalších filmoch účinkujú hviezdy ako Kenneth Branagh, Julia Stiles, Wes Bentley a ďalší. (Incantator)

StarsFan

Sedm krátkometrážních filmů různých kvalit. The Procession o matce a synovi, kteří se ztratí cestou na pohřeb krásně ukazuje, o čem by krátkometrážní filmy měly být především; o jednoduché zápletce a o vytěžení z jejího potenciálu. Steve s Colinem Firthem a Keirou Knightley je krásně zahraný, s jiným obsazením by mě však asi nezaujal. Not Your Time o životě aspirujícího hudebního skladatele středního věku, který se živí editováním cizích filmů, má sympatickou jazzovou hudbu a docela šikovně do filmu zakomponovalo několik skutečných producentů, nicméně já moc nesdílím scénáristův smysl pro humor, takže jsem se v oněch 25 minutách začala místy nudit. Sexting, ve kterém hlavní hrdinka osm minut mluví přímo do kamery o svém příteli, mě zklamalo asi nejvíc; hned v úvodu jsem odhala pointu a bohužel si myslím, že Julia Stiles nemá na to, aby podobně minimalistický film svým hereckým výkonem utáhla. Prodigal s Kenem Branaghem je asi nejambicióznější projekt, jelikož se točí kolem dítěte s nadpřirozenými schopnostmi a lékaře, který je toto dítě ochotný pro pokrok vědy zabít. Jak se asi dá očekávat, podobný námět by se hodil spíš pro dvacetidílný americký seriál než krátkometrážní film a nedostatečné vyjasnění okolností společně s průměrnými digitálními efekty mu celkem škodí. Jinak ale dobře sledovatelné dílko. After School Special o muži a ženě, kteří se dají do řeči, zatímco sledují, jak si jejich svěřenci hrají na hřišti, je úchvatné. Kdokoliv, kdo ten film viděl, asi jen stěží zapomene na poslední větu dialogu. Friend Request Pending s Judi Dench a Tomem Hiddlestonem (ve velmi malé roličce) je kouzelné. Takhle mají vypadat filmy o facebooku! Závěrečná poznámka: Moc nechápu, proč jednotliví herci nemají ve svých profilech radši přímo jednotlivé krátkometrážní filmy a proč se na ČSFD místo toho objevuje tato "kolekce". Jediný důvod pro jejich uvedení v rámci "Stars in Shorts" totiž je, že na sedmiminutový film by si nikdo nekoupil lístek do kina. ()

Arsenal83

7 krátkych príbehov, ktoré na seba nijako nenadväzujú, ale ani jeden z nich nie je extra výnimočný. Najznámejší je asi Steve s Keirou Knightley a Colinom Firthom a potom tiež Friend Request Pending s Judi Dench. Mnojokrát tu cítite pokus o komédiu, ale diváka sa rozosmiať nepodarí. Silné obsadenie, slabšie tematicky spracované. ()

Eeve

Šesť kraťasov (niektorých viac, iných menej krátkych) sme mali tú česť vidieť v tejto "skladbe" najrôznorodejších žánrov. Niektoré rýchle jednohubky, inokedy kvalitné čerešničky, posúďte sami: Friend Request Pending - takto by mal vyzerať poriadny kraťas. Rozumná dĺžka a príjemný pocit po dopozeraní. Pointou filmu sú dve dámy v rokoch, ktoré si veru nezavzdajú s terajšou teenagerskou mládežou, a používať Facebook a Twitter vedia lepšie než ja. Všetky ich konverzácie plné facebookovských výrazov ma úplne dostali, takisto aj priam teenagerské chovanie hlavnej postavy a netrpezlivosť, no prečo neodpisuje! Veru len tak sa nevidí, že by dáma akou je Judi Dench, používala slovíčka ako OMG a LOL :) Fakt roztomilé skrz naskrz. Tým sa tento kraťas posúva zo štandardných vôd do pevného playlistu, určite rada pozriem znova. After School Special - z tohto som nemala dobrý pocit, všeobecne, počnúc hereckými výkonmi, cez predstaviteľov, ktorí mi boli od začiatku nesympatickí, aj napriek naozaj krátkej dĺžke. Pass. Prodigal - tak toto má našliapnuté na celovečerák, len pár desiatok miliónov dolárov, a bola by to pecka. Atmosféra je, čo sa týka hereckých predstaviteľov, Morrison som rada zas videla, i keď ten jej večne zamračený kukuč :) lezie na nervy aj v takomto krátkom filmíku. Predstaviteľ otca, Travis Crim – hrozná voľba, žiadne emócie v tvári. Zato tu zažiarili dve úžasné hviezdy – ešte vtedy malá Jade Pettyjohn, ako stvorená na takúto úlohu, ju by som nevymenila ani v prípade, ak by z toho bolo niečo viac. A samozrejme, Kenneth Branagh, ten chlap asi ani nevie hrať zle, proste polovica filmíku one-man show, úžasný výkon. Sexting - one-woman show v podaní Julie Stiles, ktorá je sympatická, mám ju rada (a nielen preto, že jej dobre rozumieť:) no takýto monológ veľmi herecky neustála. Každopádne je to milé dielko, snaha sa cení, hoc hneď zo začiatku prakticky tušíme, vo co go. Steve - skvele zahrané, vtieravé, artistické, dostane sa pod kožu, mierne znepokojí, ku koncu čoraz viac. Rada by som videla aj pokračovanie. The Procession - najlepší kraťas, z celého Stars in Shorts, veselé, zábavné, a zároveň ľudské, medzi dvoma hercami v aute to skvele hralo, bavilla som sa se vším všudy :) Bohužiaľ Not Your Time som nemala tú česť vidieť, zatiaľ som to nebola schopná nájsť, ak nájdem, koment doplním. ()