Příběh začíná v roce 1934. Sira Quiroga (Adriana Ugarte) je mladá švadlena žijící v Madridu se svou matkou Dolores (Elvira Mínguez). Jednou se potkává s Ignaciem (Raúl Arévalo), gentlemanem ucházejícím se o místo ve španělské státní službě. Začnou spolu chodit a posléze se vezmou. Po nějaké době jsou Sira a Dolores vyhozeny z práce. Sira začíná pracovat s Ignaciem. Náhodou se zamiluje do Ramira Arribase (Rubén Cortada), se kterým se začíná scházet. Ignác se to dovídá a Siru opouští. Ta nemá nikoho jiného než znovuobjeveného otce. Pronásledují ji problémy, před kterými se rozhodne utéct. Na cestě však potratí, omdlí a probouzí se až v nemocnici. Zjistí, že má velké dluhy a rok na jejich zaplacení. Začne se intenzivně ukrývat. Po vypuknutí 2. světové války se vrací do Madridu a začíná žít nový život. (Bossi123)

Arsenal83

Vydarená knižná predloha dostala svoj vydarené filmové prevedenie. Autorka María Dueñas totiž výrazne zasahovala aj do scenára. Krásna hudba, sper kostýmy, meniace sa prostredie Španielska či Maroka, ktoré prináša peknú vizualitu i atmosféru. No a Adriane Ugarte to perfektne pristalo aj bez toho, aby sa musela vyzliekať. Navyše to malo vôňu exotiky a aj skutočné historické postavy z obdobia tesne pred 2. svetovou vojnou (v Španielsku pred občianskou vojnou). Seriál ocenia viac ženy ako muž. Je totiž výlučne o osude ženskej hrdinky a ženský pohľad tu jasne dominuje. ()

IrisHelenka

Objektivně vzato bych seriál ohodnotila tak na 3,5, na začátku mě trochu štvala ne úplně sympatická hlavní hrdinka, na kterou jsem si pak ovšem zvykla a začala ji mít docela ráda. Co na seriálu oceňuju, je především to, že se jedná o neskutečnou módní přehlídku plnou barev, nápadů, střihů a doplňků, což bylo asi jeho hlavním účelem. Příběh byl trochu přitažený za vlasy, chvílemi afektovaný a nepravděpodobný, ale beru ho jako zábavnou podívanou, při níž se ani chvilku nenudíte, nervujete se společně s hlavní hrdinkou, přejete si, aby vše dobře dopadlo, a těšíte se na další a další díl. Za mě tedy super zábava, kterou ocení především ti, co se chtějí kochat krásnými dobovými modely a užít si prostředí Maroka, Španělska a nakonec i Portugalska, čímž je seriál alespoň pro mě zajímavý a příjemný. Potěšilo mě, že poslední díly se odehrávají v mém oblíbeném Portugalsku, ve kterém se zas tak moc seriálů a filmů neodehrává :) ()