Velvet

Španielsko, (2014–2016), 52 h 10 min (Minutáž: 43–78 min)

Hudba:

Lucio Godoy

Paula Echevarría, Miguel Ángel Silvestre, Aitana Sánchez-Gijón, Manuela Velasco, Marta Hazas, Javier Rey, Cecilia Freire, Adrián Lastra, Miriam Giovanelli (viac)

Bol rok 1958 a v Španielsku existovalo jedno miesto, kam každý túžil ísť nakupovať – nákupná galéria Velvet. V jej úchvatných priestoroch ste mohli nájsť tie najkrajšie a najdrahšie šaty. Ale ukrývali aj jeden z najkrajších príbehov lásky, ten medzi Anou a Albertom. Ona, skromná krajčírka, on, dedič obrovského módneho impéria, ktorému zatiaľ pevnou rukou vládne jeho otec. Vo svete plnom luxusných látok a značkového oblečenia sú obaja ochotní bojovať za svoju lásku aj proti konvenciám doby, v ktorej žijú. Život však pred nich ešte postaví mnoho prekážok, ktoré preveria, či je ich láska skutočná a či ju budú musieť skrývať. (TV Doma)

suzanne1997

První řada byla skvělá, o druhé můžu tvrdit něco podobného, ale od té třetí to začalo jít z kopce. Příběh Anny a Alberta byl zajímavý, dynamický a v mnohých momentech šlapal jako hodinky. Jenže, je tady taky jedno jenže, od zhruba poloviny třetí řady, kdy šli s Albertem od sebe šel celý děj do kytek, absolutně žádný nápad, příběh postrádal jiskru a o čtvrté řadě ani nemluvě, oni si jen tak přeskočí několik let a natahují a natahují. Nechci a ani nebudu psát, že je to odpad, i když pravda, kdybych stavěla jenom na poslední řadě, tak by to odpad určitě byl. Díky prvním dvěma řadám je však můj názor lepší, i když ani tyhle části mě nepřesvědčily o tom, že by byl skvělým, to však může být jen můj názor. ()

zonoro

Naprosto super seriál. Prostředí módního domu, padesátá a šedesátá léta - ženy v šatech a muži v kvádru. Seriál měl sice místy zbytečné prodlevy nebo naopak některé téma zbytečně rychle odbyl, ale celkově to byl moc fajn seriál.Nechyběl v něm humor a my s dcerou jsme si ho prostě zamilovaly! :) ()

meda2016

Jakýsi souputník seriálu Pan Selfridge (2014-2016). Přiklání se víc k osobním liniím příběhu než k profesnímu vývoji obchodně-módního domu Galerias Velvet. Pohnutky jednání postav jsou mělké a neprokreslené. Typické natahování nesmyslných situací. Čekání a doufání z prvních sérií jde od 3* k 1*. Ani se nedá napsat "od desíti k pěti". Herci hrají dobře ale nemají, mimo komediální podání některých, čím ohromit. ()

Sammya

Viděla jsem zatím tři epizody. Původně jsem tento seriál objevila tak, že jsem si přečetla tipy na seriály ve španělštině pro účely vzdělávání, a je to v podstatě period drama, což je můj oblíbený žánr. No, nyní bych řekla, že je to spíše telenovela :D Ale baví mě to, už dlouho jsem zas nekoukala na nějaké to romantické drámo, a myslím, že herci jsou dobří, jednoho znám ze Sense8. A ta španělština je celkem srozumitelná, byť tedy jedou raketovou rychlostí. Edit: Viděla jsem skoro celou první řadu a děsně mě to baví, je to místama i vtipný, něco takovýho mi chybělo. ()