HANSPAULKA!

Krátkometrážny / Dokumentárny / Komédia
Česko, 2011, 10 min

Réžia:

Lukáš Hrdý

Dokument o týmu Hanspaulské ligy Spořilov Represent! (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Chtěl jsem bejt členem šachovýho kroužku, ale od tý doby, co se ze mě stal alkoholik, tak jsem začal hrát fotbal." Věřím tomu, že sedmá hanspaulská liga se hraje hlavně kvůli větší žízni a tak to asi má být. Kdysi jsem to viděl podobně, ale když se tak dívám na tento pokus o dokument, tak musím konstatovat, že se to líp žilo, než se na to kouká. ()

orkadimenza

Lidem nezasvěceným místním fotbalovým ligám to může přijít jako vtipná hříčka hraničící se pseudodokumentem, takoví fotbaloví Ropáci. Když jsem se ale podíval na statistiky týmu Spořilov Represent, tak jsem pochopil a uvěřil: polovina zápasů kontumovaných, zbytek zápasů odehraných v 7-8 lidech. Informační hodnota, že něco takového fakt existuje, tak pozvedává mizernou kvalitu dokumentu. ()

poeta

Pokud o Hanspaulské lize nic nevíme, tak se nám tento dokumentární kraťas může zdát vytržený z kontextu. Nicméně se jedná o vcelku zajímavou sondu do malého světa jednoho z týmů. 3 hvězdy za několik dobrých zákroků gólmana :) ()