Bílí lvi: Narozeni v přírodě

• Česko Bílí lvi - zrozeni v divočině (viac)
Rakúsko, 2012, 2x53 min (Alternatívna 90 min)

Vše, co v africké buši neobvykle a výrazně vyniká, je často eliminováno predátory s ostřížím zrakem. Podaří se bílým lvíčatům přežít? Osud jim není nakloněn. 80 % novorozených lvíčat se nedožije dospělosti. Nejdůležitější výhodou je jejich charakter: jsou divoká a bojují o to, co chtějí. To je u lvíčete velmi důležitá vlastnost. Jsou členy malé rodinné smečky sestávající z jejich ochranitelské žlutohnědé matky a její sestry, která má rovněž dvě vlastní žlutohnědá mláďata. Seriál sleduje tuto lví rodinu při putování divočinou Krugerova parku, v jehož průběhu bojuje o přežití a snaží se vyhýbat hrozbám. Poslední dvě bílá lvíčata, která se zde narodila před dvěma lety, zabila jiná lví smečka před dovršením věku šesti měsíců. Aby smečka přežila, musí dvě lvice svá mláďata naučit lovit a ukazují, nakolik jsou dovednosti a charakter rodičů důležité při výchově bezmocných mláďat v malé lovce. (oficiálny text distribútora)

kobejn

Při podobnejch pořadech člověk názorně vidí, jak to v přírodě chodí. Je to, jak řek Wůdy Elen, jedna velká restaurace. Všechno se tam navzájem požírá. A vo tom to je, nažrat se a zůstat naživu, nic víc, nic míň. To samozřejmě platí jen u zvířat. My jsme na tom přeci jen o něco lépe. My si to uvědomujeme! ()