Psycholog týmu prohlásí, že zatím není vhodné, aby se Gutierrez připojil k S.H.I.E.L.D.u. V té době se snaží Ward znovu obnovit Hydru. Spojí se kvůli tomu i s lidmi okolo původního zakladatele této organizace. Hunter přesvědčí bývalou agentku Mayovou, aby s ním znovu spolupracovala. Coulson na poslední chvíli zachrání Fitze před Monolitem, ten z něj získá špetku mimozemského písku ? důkaz, že jde o portál. Na pomoc si vezmou doktora Randolpha, který přiveze tým do ruin starého hradu kdesi v Anglii. Právě zde se nachází nový portál, kterým se agent Fitz za pomoci Daisy a dalších dostane na nehostinnou planetu. A tady se mu podaří zachránit hledanou Simmonsovou. (TV Nova)

BaronMartin

Třetí série začala opravdu skvěle, i druhá epizoda Purpose in the Machine je fakt skvělá. Celá příběhová linka s hledáním Simmonsové je výborná. Jediné, co mě mrzí je, že ji přivedli zpět takhle rychle. Myslím, že by bylo zajímavější, kdyby si na cizí planetě pobyla trochu déle, minimálně pár epizod :D Vrací se nám pár postav, například Ward, který je pořád sakra charismatický, pak je tu May, která odpočívá se svojí rodinou a zatím nemá moc důležitou roli. Svůj návrat mají i některé postavy z předchozích sérií, jako je Andrew Garner nebo Randolph. Taky se nám představuje Werner von Strucker a tím nám opět propojuje filmy se seriály. Velice dobrý díl. Hodnocení: 75% ()

• Randolph hovorí o Bobbi (Adrianne Palicki) ako o „Amazonke“. Adrianne Palicki, ktorá hrá Bobbi, predtým hrala amazonskú bojovníčku Wonder Woman v pilotnom diele televízneho seriálu, ktorý nebol nikdy odvysielaný. (Pat.Ko)
  • Keď May (Ming-Na Wen) a jej otec sedia na gauči, sviečky za nimi v záberoch sú zapálené a v jednom okamihu sú zrazu zhasnuté. (Pat.Ko)
  • Ward (Brett Dalton) nesie tacos Wernerovi Von Struckerovi. Presne tak, ako to robil John Garrett počas jeho tréningu. (Pat.Ko)