Coulsonův tým je takřka v bezradné situaci. Nezbývá, než se nepříteli postavit čelem. Jenže lze vůbec zachránit všechny členy, když na druhé straně bariéry stojí generál Talbot, HYDRA i Creel? (TV Nova)

BaronMartin

Druhá epizoda Heavy Is the Head pokračuje v dost podobné kvalitě, jako první díl a je dobrá. Více prostoru dostává nováček Hunter, kterého hraje Nick Blood, a celá jeho linka je dost zajímavá a bavila mě. A navíc, má strašně libové hlášky :D Prostor tu má taky Fitz, který se začíná kamarádit s Mackem, a tohle duo se mi taky líbí, mají takovou příjemnou a dobrou dynamiku. K záporákům, máme tu opět Creela / Absorbing Mana a ten mě dost baví, navíc jeho absorbovací schopnosti vypadají vizuálně dost dobře. Taky se z první série vrátila Raina, ale ta zatím nemá moc velkou roli. A Talbot mě taky bavil :D Příběh okolo obelisku a Coulsonových podivných runách zůstává pořád dost záhadný a to je taky fajn. A na závěr epizody se nám představuje další z hlavních záporáků série, Skyin tatík Calvin Zabo, který měl asi minutu screentime v epizodě, ale už tak působil neskutečně charismaticky. Další z dobrých epizod. Hodnocení: 70% ()

mourek10100

Jelikož jsem ten pohodlnější, co stejně nemá odpoledne čas a koukne se až večer s titulkama bych se jen krátce pozastavil nad Lucy Lawless. Jedná se o komiks, že? Co z toho plyne? Kdysi býval takový status quo. Strýček Ben, Bucky Barnes a Gwen Stacey zkrátka jsou mrtví. Nebude to trvat dlouho a dřív či později někdo záhadně obživne. Takže, co myslíte? :-) Jinak, druhý díl takový standart, Marvel předvádí, že jeho seriál je po finanční stránce úplně jinde než ostatní komiksovky, když si nechá bezúčelně vyhrát Coulsona s dotykovými ploškami, což sice ději naprosto nepřispívá, ale dobře se na to kouká. Ovšem pokud se budou držet Agenti alespoň takhle a nebudou jen slepě zdržovat děj kvůli Avengers 2, bude to koukatelné více než první sezona, co si budem povídat. A Kyle MacLachlan? Nehorázně se těším, co předvede....Marvel zkrátka castingy umí. ()

• Kaviareň Halfway House, ktorú vidíte v tejto epizóde, je skutočnou reštauráciou na diaľnici Sierra pri Santa Clarite v Kalifornii. (Pat.Ko)
  • Názov tejto epizódy je populárnym preformulovaním slávnej vety zo Shakespearovho diela „Henrich IV.“ Pôvodný text je „nepokojná je hlava, ktorá nosí korunu“ a odkazuje na stres, ktorý pochádza z vedenia a zodpovednosti za ťažké rozhodnutia. (Pat.Ko)