Orange Is the New Black - Série 5

(séria)
Ukážka z filmu
USA, 2017, 12 h 11 min (Minutáž: 52–60 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Predloha:

Piper Kerman (kniha)

Kamera:

Ludovic Littee

Taylor Schilling, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Blair Brown, Laverne Cox, Jackie Cruz, Lea DeLaria, Beth Fowler, Kimiko Glenn, Annie Golden, Laura Gómez (viac)

V reakci vězňů na tragédii se poměr moci v Litchfieldu v nabité nové řadě dramatický promění. (Netflix)

Ukážka z filmu

jarmil8

Oproti předchozí skvěle vypointované sérii je tu dosti nepříjemná stagnace. Seriál sází na "postavičkaření", ale ne všemi postavami se stíhá smysluplně zabývat (...a přibývají další). Piper jde definitivně stranou, ze Suzanne se stala jedna z nejotravnější postav a podobně jako od mnoha dalších, pouze předvádí, to co se od ní čeká, jako smutný a již poněkud vyčerpaný klaun. Stejně jako Suzanne se však často jednají i mluví i jiné postavy, jako by se je autoři ani nesnažily rozlišit. Kýčovitost podtrhují scény jako je ta všeobjímající s památníkem pro Poussey. ()

UhLee

5. série - (7,5/10). Přes všechnu skutečnost, že se celá série točil kolem vzpoury, tak seriál měl ve většině dílů, co nabídnout. Dočkali jsme se nahlédnutí do soukromí postav, které jsme nedávno poznali, nebo jsou to už staří známí a patří mezi seriálovou stálici. Jako u většiny sérii, tak i zde se potýkáme s problémem zvaným VATA. Té je i v páté sérii požehnaně. Co už také patří mezi tradice je, že poslední epizoda vystřelí seriál do nebeských výšin a vy se už nemůžete dočkat další série. Poslední díl byl pro mě opravdovým vrcholem a výborně jsem se u něj bavil. Dočkali jsme se také mnoha nečekaných zvratů a shledání. Chápu, že mnozí fanoušci můžou mít problém s reálností celé vzpoury. Protože mi také nejdou do hlavy některé okolnosti, které se tam seběhly. Tady jsem si ale na ulítlost zvykl a beru to tak celou dobu. Dramatické scény jsou už jen jakýmsi pomyslným bonusem k tomu humoru. Když seriál kombinuje tyto dva prvky, tak mu to jde skvěle. Když se ovšem zaměří pouze na drama, tak to kvalitou, seriózností a poutavostí dost pokulhává. Nejlepší epizoda: Bouřlivé počasí (S05E13) ()

Patw

Po (pro mě) otřesné třetí sérii, se Orange Is The New Black začal chápat po druhém dechu, který od čtvrté série stále trvá a pátá série dle mého nabízí skvělou podívanou, která se odehrává v relativně krátké době a to překvapivě skvěle funguje. V Richfieldské věznici to tentokrát hezky žije, začátek série začíná opravdu na vysoké vlně, a ačkoliv dle mého děj pak spadá k průměru jak jde epizoda za epizodou stále je to báječná podívaná. Skvělou linkou v této sérii byla nová tvář aka Linda aka nová vězeňkyně proti své vůli. Tvůrci se zjevně snažili o zakončení série ve velkém stylu (jako tomu bylo u předešlé série, kde to perfektně fungovalo), dle mého to tady ale zrovna nezabralo, a když tato série končí na slabší vlně na další sérii se samozřejmě těším a jsem zvědav, co bude dál. ()

Necrotongue

Předešlou sezónu jsem dost chválil, tentokrát jsem i přes své poměrně vysoké hodnocení příliš spokojen nebyl. Některé epizody nebyly vůbec špatné, některé jsem mohl dokonce pochválit, ale i přes určitou benevolenci, kterou jsem k seriálu zaujal, mi vadily podivné kiksy v logice.V posledních třech epizodách jich bylo už tolik, že si začínám myslet, že si tvůrci scénáře psaní zpříjemňují nekonvenčními doplňky stravy. Všechno hezky shrnul už Bonaparte. 4*- ()

Oralfabet

Hodně mě potěšilo, že tvůrci vyhradili pro vzpouru celou jednu sérii, po dokonalé čtvrté však muselo nutně přijít zklamání. Děj se až příliš soustřeďuje na nezajímavé postavy a celkem často se vyskytnou nějaké nelogičnosti a tak... Stejně jsem se však celkem slušně bavil a některé postavy jsou pořád super a celou sérii hodně pozvedly. O něco lepší, než třetí série, ale ten rozdíl není nijak podstatný. 7/10 ()