Devoured

Lourde opúšťa rodný El Salvador, aby zarobila čo najväčší obnos peňazí. Prostriedky potrebuje na operáciu pre svojho ťažko chorého syna Olivera. Po príchode do New Yorku sa zamestná ako pomocná sila v malej francúzskej reštaurácii. Nakoľko v danom podniku aj prespáva, trávi v ňom všetok svoj čas. Jedného dňa sa v Lourdynej prítomnosti začnú diať zvláštne veci. Akoby ju niečo prenasledovalo. Stala sa v minulosti v reštaurácii nejaká tragédia, alebo je pravda niekde úplne inde? (*CARNIFEX*)

darkrobyk

Všechno začne v momentě, kdy se pohne pytel s odpadky.... Vpodstatě artová záležitost, až na ty duchy. Větší část filmu připomene neorealistické filmy a sociální dramata. Mladá žena donekonečna uklízí v restauraci, aby vydělala peníze na synovu operaci, a divák je ubíjen stereotypem a zdánlivě monotónní prací. Vhodně zvolená hudba a slušivá kamera však vytváří neustále se stupňující neklid, který vrcholí překvapivým finále, jelikož autoři nám po celou dobu ukazují jen část skutečnosti. Nic pro milovníky akcí ani příběhů, které se kvapem ženou vpřed. p.s. Marta Milansová je velmi atraktivní a sexy, zde je však záměrně nenalíčená (kromě jednoho záběru, kde je i tak decentně), aby vypadala udřeně a nepřitažlivě. ()

ricci.s

Veľmi kvalitná duchárina. Len škoda, že do nej nevybrali krajšiu hlavnú hrdinku. Síce nehovorím, že sa na túto hispánku nedalo pozerať, ale asi by ma neočarila, ani keby sa vyzliekla. K filmu: Ženská pracuje v reštaurácii, aby zarobila peniaze na operáciu svojho ťažko chorého syna, no s tou reštauráciou očividne nie je všetko v poriadku a všetko nasvedčuje tomu, že tam straší. Film má trochu pomalý rozbeh a spočiatku to na mňa pôsobilo trochu ťažkopádne, no v druhej polovici to už šliape jedna radosť, je to výborne nakrútené, duchárske zjavenia vydesiť dokážu, nájde sa aj niekoľko veľmi podarených ľakačiek, atmosféra vlastne klape takmer počas celého hororu a záver potešil. Celkovo príjemný malý hororík, od ktorého som dostal omnoho viac ako som čakal. ()

George Stobbart

Príjemný psychologický horor, ktorý mi trochu pripomenul minuloročný "Entrance". Solídne atmosférické, v niekoľkých momentoch až strašidelné, (ne)príjemne pomalé a kolísajúce medzi mysterióznou nadprirodzenosťou a realitou. Na druhej strane mi to však prišlo trochu prekuknuteľné a okatá pointa, ktorá ma napadla už po chvíli pozerania, bola neustále zbytočne upevňovaná nezastaviteľným prívalom indícií. Ale ako celok to funguje dobre a rozhodne z toho mám pozitívny dojem. ()

*CARNIFEX*

Mladá žena prichádza do New Yorku za vidinou veľkého zárobku. Peniaze nutne potrebuje na operáciu svojho syna, ktorý trpí závažnou chorobou. Jedného dňa ju začnú prenasledovať zvláštne udalosti. Skrýva budova kde pracuje a zároveň prebýva nejaké tajomstvá, alebo je pravda niekde inde? Pomerne čitateľný duchársky príbeh obohatený o niekoľko slušne spracovaných atmosferických scén. Aj keď bol záver očakávaný, práve rozuzlenia príbehu potešilo najviac - 60%. ()

Morholt

Tak tohle mě hodně překvapilo. Dobrou polovinu filmu se vlastně nic neděje, ale je to takové to nic, které vás nevytáčí a příjemně se na něj kouká. Dialogy minimální, pomalé záběry, ale jak se později ukáže, to všechno je pro vyústění filmu důležité, takže doporučuji pozorně sledovat. Hororová atmosféra nastupuje pomalu, nicméně postupně sílí do takřka duchařské temnoty a místy má člověk staré dobré mrazení za krkem. Vyústění sice úplně nepřekvapilo, ale rozhodně potěšilo. Masky jsou celkem solidní, herci neurazili. 80% ()