Noc v Myší díře

(amatérsky film)

Pod brněnským Hlavním nádražím se rozkládá labyrint podchodů, průchodů, východů a záchodů. A právě na posledním zmiňovaném místě se jedné noci náhodně setkají. Ona a On. Ona, hledající zde úkryt před bezcitnými zabijáky a On, právě zde vykonávající potřebu. Kráska v nesnázích a muž s chutí nějaké nesnáze postřílet. Oba čeká v podzemním bludišti plném vrahounů dlouhá noc. (choze)

kingik

Z Brna New York neuděláš. To se vyšle partička amatérů do brněnského komplexu zvaného Myší díra kde si hrají na honěnou s pistolkama a s pocitem posledního akčního hrdiny. Nikdo už neřeší jak debilní to je, jak debilně u toho vypadají a jak nemožně je to zahrané a retardovaně a chaoticky vymyšlené. V zatuchlém Brně ve kterém bydlím se nic takového nemůže stát. Prostory skýtaly leda velké hovno, protože v Brně je velké hovno a celé město i se všema lidma v něm je jedna velká sračka. Nepošlu to do odpadu, že zde po ulici chodí pěkné holky. Mé hodnocení: 20% ()

Tom_Lachtan

celkem zábavné, jestli mi to něco připomínalo, tak filmového Hitmana, jen lepší a sebeironičtější, ale pořád tam bylo dost věcí, které se mi nelíbily, například celý začátek na záchodech, prostě, je to dobře zahrané, nastříhané, hudba ucházející, ale ten scénář... Nakonec přidávám i tu čtvrtou, za cynický humor hlavního hrdiny, navíc je to pořád amatérský film ()

honajz

Pokus natočit levnou a amatérskou kopii akčních filmů v štatlu. Ale skutečně jen pokus - scénář v podstatě neexistuje, je to jen o přesunech z místa na místo a neustálém ječení herečky. Kamera je slušná, ostatně Myší díra je na rozdíl od padoucha fotogenická, dvě tři hlášky se najdou, ale celkově je to prostě takové nedomrlé - herecky, příběhem, celkově, kdy to lavíruje mezi pokusem o jakousi parodii, ale skutečně jen pokusem, a obdivem k podobným akčňákům. Přesně, jak tu někdo píše, takové puberťácké video, které si kluci se slečnou natočili pro pobavení v noci v brněnském podchodu. ()

Adam Bernau

Právě to, co Niethustra vytýká v první půlce svého komentáře, mi připadá jako možná vlastní kvalita tohoto filmu. Žel jen možná, nikoli skutečná. Takto mi při souhlasu se zbytkem N. hodnocení (jakož i s tím, co k tomu týž psal v diskusi) zůstávají z celého dílka, působícího především dojmem ztvárnění autorových osobních hrdinských fantazií (viz hrdinovy hlášky), jen některé momenty, pro něž se mi příčí dát odpad. Proti wtf větám ("Máme dost času") stavím ty, které pobavily ("Máš mobil? Kredit? Signál?"). Herečka není mrtvá myš, jak jsem u podobných pokusů žel zvyklý. (Ne, že by nějak moc uměla hrát, ale aspoň nekazí dojem. O mužských hercích nápodobně.) K diskusi: Celá sekvence s komiksem skutečně vyznívá spíš jako potvrzení nicotnosti tvůrčí potenciality než jako nějaká rafinovanost. Na okraj musím zkritizovat hru na Brno: Liduprázdnost známého podchodu Myší díra působí beznadějně uměle (taky jeden z tvůrčích záměrů???) a nelze věřit tomu, že by některá hajzlbába mladíkovi řekla při vstupu něco jako "šéfe, tam si vemte papír". ()

eraserhead666

Mělo-li to pobavit (a asi nic jiného to dělat nemělo), účel to splnilo. Na brněnském nádraží jsem svého času trávil nějaký ten čas, ale takhle do hloubky jsem ho nikdy neprobádal. Takže v tohmel směru i poučné. Bavilo mě to, ono samozřejmě tam jsou nějaké ty nedostatky spojené se zbytečnými kulturními náznaky (opravdu musel číst Želvy Ninja?), ale kdo by se tím v amatérské tvorbě zabýval. Musím říct, že kromě sympatické hlavní hrdinky mě hodně vzala hudba, ta přebila celý film. Takže paní toaletářce díky za ni. ()

• Skladba, při níž prochází podchodem dvojice zabijáků, je autorským dílem kameramana Tomáše "Vierzbowskeho" Opatřila. (choze)
  • Autor scénáře Josef Blažek původně snímek režírovat neměl. Pozice se ujal až dva dny před začátkem natáčení. (choze)
  • Začátek natáčení a pozdější dotáčky probíhaly v době Devínského masakru, masakru v Norsku a útoku střelnou zbraní na bezdomovce na brněnském Hlavním nádraží. S ohledem nato byl štáb na lokaci upozorněn městskými strážníky, aby při natáčení omezil používání střelných zbraní. (choze)