Marie Krøyer byla provdána za významného, dánského malíře P. S. Krøyera. Na vrcholu jejich manželství, velmi poznamenaném lehkovážným životem a vysokým společenským postavením, se zhoršuje Krøyerova mentální nemoc a jejich sen o společném životě umělců se rozpadá a mění na frustraci a soužení. Marii doslova ubíjí její rozpolcenost mezi rolemi manželky, matky a umělkyně. Nemá možnost vyjádřit sama sebe skrze své umění a dennodenně má před očima svého milovaného manžela, který se pomalu mění a stále více sklouzává k šílenství. Aby dosáhla klidu a obnovila svou sílu, matka s dcerou odjíždí na dovolenou, kde se Marie bezhlavě zamiluje do švédského skladatele Hugo Alfvéna. Marie odvážně opouští svého manžela pro novou lásku, i když jen málo ví o možnostech, které se před ní rozkládají. (oficiálny text distribútora)

brumbrum

Dobre spravene a pekne ukazujuce milionove klise, na ktore doplacali, doplacaju a doplacat aj navzdy budu, jednostranne polovicky manzelske. Ci on a ci ona, je jedno, schema je vzdy ta ista. Tuna doplatil on, lebo je proste chory. Kym bol zdravy, mal prachy a slavu, bol princ na bielej kobyle. Potom mu zacalo sibat, takze to po par incidentoch jeho romanticku polovicku omrzelo a sla za "laskou". Hlbka citu: cirka 18cm. Klavirista romantik dodal viac navod na pecenie nez na lasku - vajcia a salam. Takze kym manzel zral pilulky a zacinal mat halusky, draha nechala dcerku sluzke a sla jej vykefovat do cudziny sestricku. A romanticky opelovac, medzi mumlanim o hlbokych citoch a vasnach a zapade slniecka a muzikalnych muzach, sa velice nasral, ze napokon zamiesil na svista. Takze ju oblukom odkopol nazad domov, aj s velikanskym bruchom. Podla wiki sa nakoniec stastlivo vzali a pri tak hlboko plodnych citoch, samozrejme zasa rozviedli. Cize dve decka, dva rozvody, mama uplne nahovno, kopa kecov o laske, pochovany chory manzel, co ju popri vsetkom miloval jak kona. Najhorsi bol ten plodny klavirista: super falosny egoista s tvarou tepleho baranka. Humus. 3* za dobre spracovanie. Len sa vzdy zas nanovo divim, tolki somari sa nepoucia z pribehov inych, dokola to chodi podla rovnakej schemy - a rovnako si pri tom myslia, aku jedinecnu situaciu sami riesia. Ako hovorieval nas dekan: pred svadbou sa hodi kazdy ku kazdemu, po svadbe uz nikto k nikomu. To "v dobrom aj zlom" sa recituje vzhladom na odhad 100% dobra; a ked pride pruser, je tu plodny romantik, profik. ()

wito

Dobre spravený, skôr komornejší príbeh, nasiaknutý životným utrpením, s kvalitnými hereckými výkonmi i obrazovou stránkou. Síce trochu sterilné, ale dokázalo si ma to udržať bez pocitov marenia času až do konca. ()

kolodej1

zpočátku mi přišel příběh až příliš jasný a předvídatelný, naštěstí se to potom začalo komplikovat a to bylo jen dobře. Film mě dokázal zaujmout a strhnout a s narůstajícími minutami si mě získával stále víc a víc. Velmi pěkně a citlivě natočeno. Pěkný herecký výkon hlavních představitelů. Tahle severská kinematografie je v posledních letech v průměru velmi kvalitní ()

Shaman::..

Takových snímků s podobným tématem již bylo... Ovšem, když je to dobře natočeno, proč se nepodívat. Spíše mě pozitivně překvapuje fakt, že kolikátý je to dánský (potažmo skandinávský) snímek za poslední rok, který jsem viděl. Podotýkám kvalitní. Jedinou výtku pro mě představoval konec, který mi připadal ustřihlý. Jako nepříliš podrobný znalec malířství a osudů jejich blízkých, mi chyběl o Marii alespoň nějaký dovětek, co s ní bylo dále... /// FebioFest 2013 /// ()

vlk++

Dobře zahrané drama, kde si odpočinete od hollywoodu. Manželství s geniálním leč psychicky narušeným člověkem se nedá plánovat, je potřeba ho žít a bojovat. Což není záruka, že to vyjde. Birgitte v hlavní roli pojistila 4*. ()

DrifterSoul

Hluboký, dojemný příběh. A s krásnou, oduševnělou Birgitte Hjort Sørensen v hlavní roli. Navíc se děj opírá o skutečné osoby a jejich osudy. Tohle je vždy pro mne bonus - dozvědět se něco z historie, případně korigovat pomocí Wiki a  rozšířit si takhle (jaksi mimochodem) obzory a pohled na svět.  Ti lidé tedy existovali, měli city, trápení a už tu nejsou. Dnes jen leží blízko sebe.... : "Marie Krøyer died in Stockholm of cancer on 25 May 1940 and is buried in Leksand cemetery in central Sweden, not far from Alfvéngaard. Her two daughters, Vibeke and Margita, are buried beside her. Hugo Alfvén's grave is also nearby while Krøyer is buried in Skagen.  Ale konec toho ponurého rozpoložení. Ten film byl/je pro mne mimořádný a přes ten všechen smutek potěšil. ()

hajner

Výborne natočené ale obohraté drama o hľadaní seba sama a pravej lásky. Plus milostný trojuholník a dotoho dcérka. Psycho manžel to zahrál bravúrne rovnako ako aj Marie. Nudný film obohatený skvelými hereckými výkonmi. Určite lepšie drama ako hociktorý Americký počin. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (viac)