Heartwork: Symphony of Destruction

• USA Heartwork: Love Guns
Animovaný / Pornografický
Japonsko, (2003–2004), 1 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Honza135

„ZNÁŠ POVĚST O TÉTO PISTOLI? PŘIVÁDÍ LIDI K ŠÍLENSTVÍ.“ V této adaptaci vizuální novely se hlavní hrdina Asakura Yuu při dobíhaní vlaku srazí s maníkem, co nese stejný kufr jako on a nechtěně si je tak prohodí. Doma pak Yuu přijde na to, že v kufru je výbava nájemního vraha a jen tak ho napadne, že další zakázku, která je nahraná na videokazetě, prostě přijme… » Co se mi líbilo: 1) Zápletka. V první epizodě vidíme slušný náběh na příběh, který však v dalších dvou kapitolách vezme za své a ze seriálu se tak stane jen bezmyšlenkovitý mišmaš plný sexu. » Co se mi nelíbilo: 2) Zbytek. Tento seriál je naprosto o ničem. Jediné, v čem aspoň trochu funguje, jsou ony explicitní scény, na které se dá s přivřenými oči koukat. Jejich provedení ale ale často velmi nešťastné, kdy Yuu vůbec nic nevydrží a od zahájení aktu do vyvrcholení nestihnete napočítat ani do deseti. V druhé epizodě začne randit s prodejnou slečnou a ve třetí se zase začne uspokojovat svou macechu, aniž by k jednomu či druhému měl větší důvody. Je to zkrátka mizérie. Kresba i animace je zfušovaná a není tu prostě nic, co by mě dokázalo zaujmout. Třeba to napraví originální předloha. Shlédnuto v japonském znění s anglickými titulky v severoamerickém vydání ()

Jeoffrey

V podstatě k tomu napíšu zhruba to samé, co jsem napsal včera jednomu svému kamarádovi do pošty, když se mě zrovna na tuhle sérii ptal. Za mě je to čistý průměr - 5/10 (v rámci hentai produkce) a to asi hlavně proto, že jsem už viděl v rámci kreslené pornografie spoustu mnohem horších věcí, a i když je tu animace skoro všeho, co není sex, docela otřesná, tak se mi alespoň líbí designy postav a příběh, to něco, co tu z něj máme, je místy taky docela zajímavý (minimálně ten nápad s nájemným zabijákem, prokletou pistolí a výměnou kufříků). Kvalita jednotlivých aktů a jejich explicitnost mi vlastně i docela vyhovuje, zase znám horší, klidně i pětiminutové, které jsou ale jen smyčkou dvou, tří sekvencí a poloh, takže tady mi přijde, že zrovna u tohohle se někdo reálně snažil (na rozdíl od zbytku běžných scén). Zkrátka na rozdíl od jiných kolegů mě tenhle seriál nepotěšil a ani neurazil, ale jasně, nadprůměrných kvalit dalších adaptací podobných her od stejného vydavatele (Černá Bible, Discipline) jednoznačně nedosahuje. ()