Muži stopující žraloky

• Česko Lovci žraloků (viac)

Hollywood vymyslel pro velkého žraloka bílého roli krvelačného dravce, jehož jediným cílem je sežrat dalšího plavce. Žralok bílý nicméně ve skutečnosti nemá na lidské maso nejmenší chuť. Stereotyp nám velí obávat se jeho zubů, čelistí a ploutví, nicméně navzdory mnohaletému výzkumu zůstává žralok bílý jedním z nejzranitelnějších a nejnepolapitelnějších tvorů hlubin. Muži stopující žraloky odvážně odhalují záhady kolem největšího rybího dravce světa. Budeme přitom sledovat tým rybářů-odborníků v čele s Chrisem Fischerem a Dr. Michaelem Domeierem. Jejich cílem je proniknout do tajemství migračních vzorců, chovu a míst rozmnožování žraloka. Se svými 300 zuby ostrými jako břitvy a 2 200 kilogramy živé váhy brázdí žralok bílý moře více jak 40kilometrovou rychlostí. Jak jej ale chytit? Jen kombinací mozku, svalů a odvahy se může podařit vyzvednout jej z vody, připevnit mu speciální sledovací zařízení a vrátit ho zpět do oceánů bez jakékoliv újmy. (oficiálny text distribútora)

duklak2

Všichni si chceme šáhnout. Jen tak pohladit. Žraloci fascinují každého z nás. Jsem rád za tento dokument. Jednou chci vidět naživo pětimetrového zabijáka. ()

Alusshka

Super dokument u kterého mi spadla brada. Velkým překvapením rozhodně bylo, že členem posádky byl i herec Paul Walker. Dokument rozhodně zajímavý. Přiblížit se tak blízko k žralokua dotknout se ho bez strachu, že mi něco udělá a nebo že se stanu jeho kořistí je dokonalý. Snaha člověka poznat život žraloka a stát se tak jeho kamarádem. Super. ()

lamps

Zajímavě pojatý dokument určený výhradně pro milovníky žraloků. Nic moc nového se sice nedovíme a dlouhodobou diváckou přízeň si to asi neudrží, ale při dnešní náplni našich televizních programů je to i tak jako příjemné pohlazení. ()

forsberg

Chytit žraloka, označkovat žraloka, pustit žraloka. Chytit žraloka, nechat Paula Walkera označkovat žraloka, pustit žraloka. Chytit žraloka...a tak pořád dokola ad absurdum. ()

Aidina

Krásný dokument o žralocích, který ukazuje, že to zase taková monstra nejsou. Stačilo jen pár akčních snímků na téma „Žralok a jeho Čelisti“ a hned mají nálepku zabijáků. A kdyby jen to, žraloci se dokonce pravidelně v létě vyskytují v Jaderském moři, kde si pochutnají nejlépe na české učitelce:-)) Ale vážně, ne každý žralok je masožravý a ani jim moc lidské maso nechutná. No, dát si na jídelníček nějakého silného kuřáka, to musí být lahůdka. A žraloci, co se živí planktonem, ti vám nic neudělají, i když mají 12 – 15 metrů, jako žralok velrybí. Je to nádhera, když vedle vás plave, to mi věřte. Štěstí, že ještě taková to místa existují. Těším se na další dokument na toto téma. ()