Naľavo od výťahu

• Česko Nalevo od výtahu (viac)

Yann Ducoudray (Pierre Richard) sa radšej prezentuje ako maliar, než aby mal preukazovať svoju mužnosť. Napriek tomu už mesiace túžobne sníva o tom, ako sa na jeho prácu príde pozrieť okúzľujúca, ale vydatá Florence. Zdá sa, že dnes bude práve tá chvíľa, keď sa tak stane, lenže to by sa nesmela Yannova mladá a zvodná susedka Eva vymknúť. Samozrejme polonahá hľadá pomoc najskôr u najbližšieho suseda, ktorým je Yann, o pomoc. Ten v očakávaní Florence najskôr odmieta, ale pomôcť človeku v núdzi je predsa dobrý skutok. Veci sa však začínajú komplikovať. Florence má žiarlivého muža, Eva zasa mladého a dravého Borisa. Tu by nemala chýbať ani polícia... (STV)

špaček421

Pierra Richarda zrovna nějak moc nemusím. Radši než jeho roztržitý poplety mám Belmonda nebo Funèse. Ale tady mi docela sednul. Klasická bláznivá konverzačka, ve které dojde ke spoustě záměn, předstírání a zabouchávání dveří. Dost se mi líbila Emmanuelle Béart jako Richardova sousedka. Naopak moc mi sem nesednul Richard Bohringer jako její manžel, v první polovině jako cholerický žárlivec ještě ujde, ale na konci je vidět, že komedie mu moc nejde. A nejlepší herec ve filmu... jsou dveře. ()

Kimon

Vynikající, duchaplná a scénářově výborně propracovaná komedie, která dává smysl a nezakládá se pouze na pár úsměvných momentech, ale nabízí divákovi souvislý tok humorných situací po celou dobu komedie. Temperamentnost a lehkost, se kterou Pierre Richard zahrál roli plachého výtvarníka, který neudělá krok, aniž by nezpůsobil nějaké trable, je obdivuhodná. Na kvalitě snímku se také velkou měrou podepisuje vynikající dabing P. Olivy, který dokonalostí intonace překovává v mnohém i původní znění P. Richarda. ()

IronRocky

Na levo od výtahu je velmi povedená situační komedie, která ma velmi dobrý scénář a je plná vtipných hlášek a různých střeštěných situací a záměn. Richard je jako vždy skvělý a ostatní herci jsou neméně dobrý a skvěle se doplňují. Nejvíc mě dostala scéna kdy Richard vypráví příběh o pistoli a zapalovači, který vypadá jako pistole dvoum strážníkům. To nemělo chybu. Takže tahle komedie je určitě podle mě jedná z nejlepších komedií s Richardem. ()

PetrJulian

I když Hořčice mu šlape na paty, je tento film z těch, ve kterých Richard hrál, mým nejoblíbenějším. Co dodat ke komentářům, které už zde jsou? Občas si protiřečí - jede označí scénář za slabý, druhý za kvalitní. Já se kloním k té druhé skupině. I když je fakt, že bez Richarda by to nebylo ono ani s kvalitním scénářem. P.S. Kde se dá sehnat takový zajímavý zapalovač? ()

Bobinov

Dva byty a dvoje dveře, které se pořád zabouchávají. Zdálo by se, že by to už po třetí mělo být nuda, ale není. Zápletky, žárlivé scény a dokonce akční scéna se zapalovačem, který je přesná replika revolveru. Příjemná vtipná komedie a umění Pierre Richarda, který tady hraje decentního smolaře, to vše ještě podtrhuje. ()

• Vedle dveří od bytu je uvedeno 6A, ale ve chvíli, kdy přichází policisté, je možné všimnout si označení 9A. (Rosalinda)
  • Automobil, který patří příteli Yanna (Jean-Michel Dupuis), je Mercedes-Benz 450 SL, vyráběný během let 1971 - 1980. (epicride)
  • V titulkoch na konci filmu sú ako posledná hlavná úloha uvedené dvere. (Autogram)