JoJova prazvláštní dobrodružství

• Japonsko Džodžo no kimjó na bóken (viac)
Japonsko, (2012–2023), 79 h 10 min (Minutáž: 25 min)

Réžia:

Ken'iči Suzuki, Naokacu Cuda, Masaši Abe, Tošijuki Kató, Jukio Nišimoto (viac)

Predloha:

Hirohiko Araki (komiks)

Takehito Kojasu, Kazujuki Okicu, Tomokazu Sugita, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Ajako Kawasumi, Kendžiró Cuda, Tamio Óki, Jošicugu Macuoka, Tošijuki Morikawa (viac)

Příslušníci několika generací rodiny Joestarů, kteří mají všichni stejnou přezdívku, bojují v několika časových rovinách proti zlým nadpřirozeným sílám. (Netflix)

Recenzie používateľa Katakimiku k tomuto seriálu (5)

Phantom Blood/Battle Tendency (2012) (S01)

(Part 1) Tahle část je většinou komunity kolem Jojo označována za nejhorší. Ale já bych řekla, že byla stále v pohodě. Už od začátku vás trknou do očí věci typické pro Jojo série obecně - to, jak postavy strašně přehání každou maličkost, zajímavě a divně pojatý art style, plus v mnoha scénách se úplně mění paleta barev a podporuje tím vážnost nebo šílenost situace. Bohužel parta hlavních postav byla docela slabší a obyčejná a to je za mě hlavní vadou na kráse v tomhle partu. 6/10      (Part 2) Kvalitou děje mi druhý part přijde hodně podobný tomu prvnímu, snad jen s tím rozdílem, že má mnohem lepší postavy a i konec se mi líbil podstatně víc. 7.2/10 ()

Hvězdní rytíři (2014) (S02)

Dobrá a podstatně víc kreativní série než ta předchozí. Komedie to byla skvělá, finální boj byl zatím nejlepším v celém Joju, akorát to bylo místy až moc natažené. Jinak dobrý "part". 6.8/10 ()

Nezničitelné diamanty (2016) (S03)

Tentokrát to bylo zase něco úplně jiného. Zasazení do malého a "velmi klidného městečka, kde se rozhodně nebude dít nic zvláštního", se mi nakonec vážně líbilo. Opět jsem se zasmála víc než dost, nové hlavní postavy si oblíbila a napínavé finále si užila. Nejlepší Jojo série. 8/10 ()

Ógon no kaze (2018) (S04)

No nevím, tohle mě moc nebavilo. Postavy sice opět dobré, ale příběh je zase zbytečně natažený, nudných částí tam bylo víc než dost a zakončení taky nebyl zázrak. 4.4/10 ()

Oceán z kamene (2021) (S05)

Prostředí věznice bylo skvělý, schopnosti postav opět neuvěřitelně kreativní, zajímavé zakončení, návrat oblíbených postav a hlavně dostalo prostor víc ženských protagonistek, které měly v minulých partech spíš vedlejší role a většinou nebyly zas tak povedené, co se týče charakteru. 7.8/10 ()