Plyšový medvídek

• Francúzsko L'ours en peluche (viac)
všetky plagáty
TV spot

Jean Riviere je celosvětově vyhlášený porodník. Na jeho klinice rodí dámy z těch nejbohatších kruhů. Jean má krásnou ženu, dospívající dceru, ale také mnoho vedlejších vztahů, některé na delší dobu, jiné na jedinou noc. Jeho klidný a sobecký život přeruší telefonát, který mu vyhrožuje smrtí. Riviere pátrá po motivu hrozby, až mu neznámý připomene jednu noc, na kterou už dávno zapomněl a která pro něj nic neznamenala. Riviere hledá někoho, kdo by s ním sdílel jeho obavy a podpořil ho, ale... Film je adaptací románu známého spisovatele Georgese Simenona. (oficiálny text distribútora)

elodieB

V podstatě celý film jsem se dost ošívala nudou hlavně kvůli tomu, že jsem v tom viděla červenou knihovnu. Neštymovalo mi, že by se mohlo v takovém narcisovi hnout svědomí z toho, že si nějaká podřadná dívka z personálu kvůli němu vzala život. Ovšem ten závěr, ta jedna minuta breakpontu u kanálu tomu vrátila přesně to, co mi v průběhu toho filmu chybělo. ()

marcel5

Jestli to mám vzít od začátku, chybí mi více scén z minulosti, co s Claudií bylo. Ty 2-3 záběry bylo málo. Určitě by to pomohlo vykreslit lépe situaci v ději. Jistě dobrý podnět, ale thriller to nebyl, drama trochu (když se mělo rodit a Jean nikde) a psychologický jistě z pohledu Claudie, protože evidentně byla slepá kdo Jean je a psychicky to asi nedala a tak to musela skončit. Její bratr George stejně asi nevěděl vše a jen chtěl vyřešit Jeana, protože si myslel že je provinilý. Ano čekal jsem akci jako v dřívějších filmech, ale byť tomu tak nebylo, není to film který bych zatracoval... Zajímavá byla rovina, jak si najednou uvědomil, co nestihl, ve věci svých blízkých a ještě se je snažil navštívit, protože co kdyby byl opravdu zabit. Známému který by ho vyslechl, se hned nesvěřil, a jiný známý (ten s veterány), jej odmítl, byť jsem si myslel, že i přes výtku jak si na něj tehdy nenašel čas, jej nakonec vyslechne, ale poslal jej pryč. Přestal Jean věřit svým komplimentům? Že by v sebe nevěřil? ()