Muž, který se mi líbí

• Francúzsko Un homme qui me plaît (viac)

Henri (Jean-Paul Belmondo) je úspěšným skladatelem filmové hudby, který přijíždí do Los Angeles za svou další zakázkou. Na natáčení se setkává s příjemnou francouzskou herečkou Françoise (Annie Girardotová). Ze začátku nezávazný vztah na jednu noc se mezi nimi postupně mění na silnější pouto. Těžké rozhodnutí o dalším pokračování jejich vztahu odsouvají a užívají si společné chvíle až do okamžiku, kdy se Françoise musí vrátit do New Yorku na natáčení. Teď již rozhodnutí odložit nelze. V sázce je však velmi mnoho. (Česká televize)

borsalino

Netypické spojení hereckých osobností v jednom filmu – sukničkáře a rošťáka J.P. Belmonda a představitelky především osudových žen Annie Girardot. Spojení je to více než příjemné. Šarmantní Henri (Jean - Paul Belmondo) přijíždí do Los Angeles na pozvání svého přítele, který jej požádal, aby napsal hudbu k jeho novému filmu. Na natáčení se setkává s nenápadnou a půvabnou Francoise (Annie Girardot). Ze začátku se pouze setkávají pouze pohledy. Později se setkávají na rybářském výletě, na který jsou pozváni. Postupně to mezi nimi začne jiskřit. Jejich zdánlivě nezávazný vztah začíná pro oba najednou znamenat víc a oba si to uvědomují. Henri již dokončil svou práci v L.A. a měl by se vrátit za svou ženou do Říma, ale rozhodne se zůstat s Francoise, která má pár dní volna mezi natáčením v New Yourku. Oba spojuje nejen francouzský původ, ale také téměř stálá osamělost a odloučení od svých partnerů. Vydávají se na bláznivý výlet po státech, který si oba užívají. Jako černý mrak se nad nimi začíná vznášet těžké rozhodnutí, zda spolu zůstanou a rozvedou se nebo vztah ukončí. Moc pěkný filmový příběh, který se mi opravdu líbil. ()

MJMilan

Na jedné straně ženatý muž, dělající filmovou hudbu (J.P.Belmondo) na druhé straně vdaná žena, herečka (Annie Girardot). Oba mladí, atraktivní hledají k sobě cestu společného šťastného žití, oba mají sklony k nevěře, oba si rádi užívají ... zda - li se dají dohromady, na to si musíte počkat až do konce. Celý film je dělaný stylem "Muž a žena", kde hlavním naplněním filmu je užívání si dvou mladých lidí a kde děj je odsunut na druhou kolej. ()

tranquill

"Ten film stojí za starou belu!" Řečeno ústy Belmondovými... a já se sám sobě divím, že jsem ho dokázal vidět do konce, protože "nefilmovost" a "neherečnost " z něj čišela v podobě, která mne vůbec neoslovila. Vlastně nevím, jestli šlo o dokument o jednom milostném vzplanutí nebo o naučný film k výuce angličtiny... ()

Snorlax

První třetina je velmi slabá, ani bych neřekla, že ji režíroval Lelouche, ale pak následuje to, co umí nejlépe: silně vyprávěný jednoduchý příběh. Jak už bývá u Lelouche tradicí, opět se zaměřil na silnou hudební stránku, kterou svěřil svému oblíbenci Leiovi. Duo Belmondo - Girardot se mi více líbilo v Bídnících. ()

Pierre

První polovina je zajímavá a blyská se v ní na dobrou romantickou komedii. Jenomže když se do sebe dvě hlavní postavy zakoukají tak se film se zaměří pouze na jejich milostný vztah a nerozumné chování. Až nakonci opravdu zpozorníte a začnete být opravdu napnuti. A závěrečná scéna na letišti je to nejlepší z celého filmu, do postavy Anne Giraldot se opravdu vžijete. Já si skoro poplakal.:-) Takových scén má ovšeml film málo. Koukat se na něj dá příjemně, má hezkou atmostféru, ale hodně mu ještě chybí. Měl se totiž víc zaměřit na dramatický žánr. Škoda, ale mé 3 hvězdy jsou silné. ()

• Časti filmu boli natočené v Monument Valley a Goulding Trading Post v Utahu. (Arsenal83)
  • Přibližně 15 minut před koncem zpívá starší paní naživo na mikrofon píseň „Just A Closer Walk With Thee“ – stejnou jako zpíval Harry Dean Stanton ve filmu Frajer Luke (1967), rovněž naživo. (bjh)