Husty

• Československo Husty (viac)
všetky plagáty
Dráma / Rodinný
Japonsko, 1984, 85 min

Réžia:

Tošio Gotó

Hisaši Igawa

Japonský filmový příběh o nevinném přátelství malého chlapce a slepé dívky, v němž důležitou roli hraje pes Husty. Dívka, nadějná pianistka, přijde při dopravní nehodě o zrak a v zoufalství téměř skončí sebevraždou. Její kamarád a pes Husty, který mezitím projde výcvikem na slepeckého vůdce, jí pomohou znovu najít chuť do života. (oficiálny text distribútora)

dopitak

Výchovný film o důležitosti výchovy slepeckých psů v novodobé japonské společnosti. Asi jedenáctiletej kluk balí pětadvacítku pianistku, netušíte sice proč, ale soudruzi to mysleli dobře, kluk má štěně na dočasku, které vychovají ve výborného slepeckého psa. Holku sundá Tatra co nezná bratra a čokl s postrojem se jí bude tuze hodit. Cílová skupina: Vega a Magion Formát: seriál na přání (84 minut) Optika konce roku 2019: šílená nuda Původní dabing Redakce pořadů ze zahraničí ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = ?.?.19??, réžia českého znenia (ČST Praha 1989) = ELMAR KLOS ml. - Hlbokoľudský príbeh, ktorý aj napriek srdcervúcemu námetu neskĺzava k citovému vydieračstvu. Pri sledovaní našich TV sa často pýtam, prečo dramaturgia nesiaha pri tvorbe pre deti k takémuto druhu filmov. Samozrejme bez pôvodného dabingu by to ani nemalo cenu, ale tentokrát sa nahrávka s ním dochovala a každý milovník kvalitných filmov si tento zážitok môže zopakovať. Vďaka! (10.8.2016) ()

topi80

Po nějakých 25 letech znovu viděno. Tak nějak si představuji bezchybný film pro děti. O jeho kvalitě asi nejlépe svědčí to, že jsem si vybavil všechny silné scény. Velmi silný příběh s mnoha přidanými hodnotami. O nalezení chuti žít i po ztrátě zraku. O tom, jak důležité je přátelství. O tom, že bez obětavých lidí kolem nás se některé věci mohou jen těžko zvládnout. O lásce k hudbě. A navíc se něco dozvíme i o psech a jejich výcviku, aby mohli pomáhat lidem, kteří je potřebují. Velmi silnou scénou je Hustyho dilema, kdy je postaven před jakési dilema, zda dát průchod radosti, že vidí svého lidského přítele nebo upřednostnit absolutní spolehlivost, protože jeho současná paní (a lidská přítelkyně) ho potřebuje. ()

Pampa

Příběh působí trochu vyumělkovaně, ale krásně popisuje život mladé ženy, která po nehodě ztratí zrak a musí se naučit orientovat ve městě. Dokud chodí jen s pomocí hole, čeká ji spoustu nástrah (motorky zaparkované na pásu pro nevidomé a pod.). Paralelně sledujeme výcvik slepeckého psa Hustyho, který bude v běžném životě ženě pomáhat. Takové filmy v naší televizi chybí a měly by se tam znovu vrátit, vždyť od toho snad Čt je, aby dávala kvalitní a tvorbu. ()