Doo gaeui dal

• Južná Kórea 두 개의 달 (viac)

Horor o třech lidech, kteří se probudí v opuštěné chatce, nacházející se někde uprostřed lesa. Nikdo z nich si nepamatuje, jak se sem dostali, a při snaze o nalezení cesty ven narazí na ženu, která je varuje, že v této chatě nejsou úplně sami. V tom okamžiku začne s velkým strachem a nejistotou nabírat tempo boj o záchranu. (cardinals)

sniper18

Je to úplne priemerný horor. Má dosť dobrý príbeh o troch odlišných ľuďoch, mladom mužovi, žene a dievčati, ktorí sa preberú v opustenom dome uprostred lesov, pričom si nikto nepamätá, ako sa tam dostal. Keďže je práve noc, po únoscoch nie je ani stopy a cítiť, že v okolitých lesoch je niečo tajomné, rozhodnú sa tu do rána počkať, lenže po strete s neznámou ženou zisťujú, že v dome je niečo zlé a kvôli prítomnosti dvoch mesiacov im je jasné, že sú súčasťou niečoho nadprirodzeného a pre správne pochopenie musia pátrať v svojej minulosti. Spracovanie nie je zlé, ale ani ma moc nezaujalo. Samotná zápletka pôsobí veľmi dobrým dojmom a mám rád tento štýl, keď na začiatku postavy vedia prakticky len presne to, čo aj divák a tak sa postupne odkrýva celá pravda, lenže tu už od začiatku cítiť až takú scenáristickú bezradnosť. Celé to pôsobí len takým prinajlepšom štandardným dojmom, že jednotlivé scény sa už dali vidieť mnohokrát a väčšinou aj lepšie, flashbacky tiež nepôsobia až tak zaujímavo, chýba tomu náboj a vôbec to nedokáže vtiahnuť. Síce sa v strede filmu nájdu možno dva slušné nápady, ale aj tak mi neprišli práve najlepšie podané a ani až tak originálne, keďže plno vecí sa tu dá predvídať. Takže aj kvôli krátkej dĺžke sa na to dá bez problémov pozerať, ale to je všetko. Po hororovej stránke tiež nie som moc spokojný, niečo hororové sa tu deje prakticky stále, lenže atmosféra je len taká priemerná, o napätí nemôže byť ani reči a tie výraznejšie scény sú len úplne obyčajné a miestami dokonca až nechcene smiešne, takže to ani nestojí za pozornosť. Herecké obsadenie je iba priemerné, dospelé duo je aspoň sympatické, ale charakterovo mi moc nesadli a v niektorých scénach mi aj ich herecký prejav prišiel úplne mimo, postava dievčaťa mi väčšinou prišla až otravná a ten zvyšok kvôli malému priestoru ani nestojí za pozornosť. Réžia a technická stránka sú tiež iba priemerné, vizuálne je to dobre zvládnuté, ale to je asi tak všetko. Takže určite sa nejedná o nič výnimočné a ani jedna stránka nedosahuje výraznejšieho nadpriemeru, ale ako taká oddychovka na jedno pozretie Two moons môže byť. 55% ()

misterz

Film u mňa pozbieral bodíky hlavne za dobrú atmosféru (žiadna sláva to však nie je), ale inak ma zvlášť nezaujal. Časť pointy tkvie v takej kórejskej variácii na Tých druhých (2001), len strašne prekombinovanej a tým pádom vo výsledku totálne hlúpej. Herci tiež mohli byť vybraní lepšie, hlavne tá malá 18-ročná. Škoda, keby autori toľko nešpekulovali mohlo ísť o celkom vydarenú ducharinu. Takto len horko-ťažko slabučký priemer. 50/100 ()

Litsarch

Silný nadprůměr, který pro mě bohužel dost trpí režií a i hereckými výkony. Od začátku mi herci nebyli moc extra příjemní. Role jsem jim nevěřil a to samozřejmě pro mě celou situaci podkopávalo. Ji-seok Kim se sice časem rozehraje a i na Han-byeol Park člověk změní názor, jelikož se dostane spíše do statické role, kde nějak nejde nic moc podělat. Světlým momentem tedy je skvělá scéna se šíleným smíchem Ji-seok Kima. Rád bych ale viděl scénář k filmu, jelikož snímek postupem času začne působit docela zmateně. Pokud někomu přijde obsah filmu od uživatele cardinals povědomí, tak má pravdu z půlky. Vychází sice ze situace, která tu již byla po vzoru SAW hodněkrát a hodněkrát ještě bude, nicméně zde je rozhrána stylem, který předvídatelný není, takže pokud ricci.s již po pár úvodních minutách tušil pointu filmu, tak smekám, ale myslím že jen klame. Pointa filmu, děj filmu chcete-li, je hezkým příkladem toho, jak se dá stokrát omletá počáteční situace rozehrát jinak. Díky tomu, že se snímek odehrává v noci není o temnou atmosféru nouzi. Two Moons ale bohužel postrádá skoro hodinu nějakou větší atmosféru, i když k její gradaci a přípravě na poslední půl hodinku děj přímo vybízí. Jsou vidět pokusy o její navození (scéna v lese, nalezení ženy, scéna na půdě apod.), ale ty bohužel záhy vyšumí do ztracena. Scénu na půdě musím ale trochu vyzvyhnouti, jelikož situace s kamerou na noční vidění byla při nejmenším zajímavá, ale jako z celého filmu z ní Dong-bin Kim nedokázal pro mě "vymlátit" co se dalo. Hezký zvrat celé atmosféry filmu pro mě přišel přesně v jeho hodině, kdy až hmatatelně začalo, při a po scénách uvědomění si situace, přituhovat a celkově se po zbytek filmu na Two Moons dívalo úplně jinak. Divákova zmatenost z filmu ale bohužel z části i tak přetrvává a je otázkou, zda je to jeho vina (něco mi uniklo, nechápu to) a nebo to Dong-bin Kim prostě nedokázal vysvětlit. Důkazem toho je poslední scéna na půdě s Han-byeol Park, která je sice dobrá, ale nemohu říct že jsem přesně pochopil všechny její aspekty, co a proč se přesně děje. No nic, i tak Two Moons mě při nejmenším vcelku dost zaujaly svým dějem, rozhodně pro mě jde o lepší nadprůměr a není to ztráta času. Procentuálně vyjádřeno hodnotou 63%. ()

eraserhead666

Jednou se i korejské horrory utahají a zblednou. Vcelku nezáživné. Určité scény fajn, jak je u Korejců zvykem, ale jako celek mi to přišlo poněkud podivné. Hodně se toho odehrávalo v úplné tmě. Škoda, že se z ojedinělé atmosféry, funkční záporačky a vcelku sympatického obsazení nepodařilo vytřískat více. ()

*CARNIFEX*

Seok-ho Choi sa preberá v neznámom dome uprostred lesa. Spolu s ním sa v suteréne nachádza 18 ročná teenegerka In-jeong Park, túžiaca po popularite, a krásna, mladá spisovateľka hororovej literatúry. Ani jeden z nich netuší, ako sa na danom mieste ocitli, kde to vlastne sú, a z akého dôvodu sa v danom dome nachádzajú. Vzájomnej dôvere nenapomáha ani fakt, že sa absolútne nepoznajú, sú zmetení a netušia čo ďalej. Po relatívne krátkom čase narazia na vystrašenú ženu, ktorá ich upozorňuje, že v dome nie sú sami a ich životy sú v ohrození. Napriek tomu, že je noc, treba spraviť rázne rozhodnutie. Ostať v relatívnom bezpečí medzi "štyrmi stenami" a prečkať do rána, alebo prejsť cez temný, strašidelný les. Na nočnej oblohe sa v rovnakom čase objavujú dva mesiace. Podľa starej legendy sa nezadržateľne blíži tajomné zlo. Pár krátkych, zimomravých scén je na horor veľmi málo (tobôž keď sa jedná o ducharinu!). Snímok sa prevažne spolieha na atmosféru (ktorá napriek snahe, účinkuje len zriedka) a príbeh (ktorý je až na zápletku pomerne obohraný). Najviac zaujali, tradične nadštandardné herecké výkony. V tomto sú ázijci majstri. Ducharina, bez duchov pre nič neočakávajúcich. "Two Moons" je síce pekne natočená rozprávka, no z hororového umenia ponúkol naozaj veľmi málo - 50%. ()