Kdyby nastal soudný den

(TV film)
  • Česko Americký katastrofický plán (viac)

Co kdyby byl Washington napaden teroristy, malou jadernou explozí, chemickou nebo biologickou zbraní? Přežili by představitelé státu? A kam by se ukryl prezident? Spojené státy utratily miliardy dolarů a věnovaly nekonečné hodiny vypracování plánů pro případ soudného dne, kdy budou venku umírat tisíce a miliony lidí. Nikdo neví, kdy bude nutné tento program využít, ani zda bude fungovat. Za předpokladu, že by během studené války došlo k rozsáhlému jadernému úderu, tato opatření by podle názorů odborníků zřejmě nestačila. Bezprostřední sovětská hrozba sice pominula, ale objekty pro soudný den jsou dnes ještě potřebnější než dříve. (oficiálny text distribútora)

2K12Kub

Typicky americký, ale celkem zajímavý dokument o coby-kdyby: jaderná válka proti USA. Dovolí nám nahlédnout do bunkrů a úkrytů pro americkou vládu pro případy největšího ohrožení - například komplex pod Cheyennskou horou známý ze seriálu Stargate SG-1. Pro diváka, co se o podobné záležitosti nezajímá to bude ovšem velmi nudný pořad, co se omezuje na výčet faktů a popis pomyslných scénářů. ()

Aluska88

Člověk by až nevěřil, jak to ti Amíci mají vymakané. Tento dokument mi zprostředkoval naprosto nový a mnou dosud nepoznaný pohled na záchranné "projekty" Americké vlády, o nichž jsem dosud neměla nejmenší tušení. Jasně, člověku je nejspíš jasné, že něco takového funguje, ale až v takové míře... To jsem byla opravdu překvapena:) Krása, jak to všechno mají pro sebe naplánované. Šak jasné, myslet hlavně na sebe, lid je vedlejší:) Nejpodstatnější informace je nám odkryta v závěru, kde zhruba zazní: "Vlastně vůbec nevíme, zda tyto plány pro Soudný den budou fungovat." Dobré vědět:D ()

loki5

No docela blábol. Krásná ukázka jak se dají rozfofrovat miliardy dolarů na zařízení která jsou kompletně k ničemu. Co na tom, že je z ameriky škvarek hlavně když je president v bezpečí a s ním i kongresmeni :-D. Mě dostala věta, že bez tohoto plánu by se amerika zhroutila. Ale hlavně, že je to potřebnější než kdykoliv před tím. ()

arcticsky

Velmi zajímavý dokument o tom, jak by se dalo zachránit vedení naší civilizace. Svět bohužel není zrovna bezpečné místo k žití a nebezpečných drbanů je na světě stále více než dost....Nicméně - jestli to takto bylo puštěno na veřejnost, dnes je celé zabezpečení jistě řešeno jinak. ()