Na vysokohorské observatoři dochází k senzačnímu objevu. Je zachycen létající předmět se známkami života, který navíc vysílá signály k Zemi. Zanedlouho přistává UFO v hloubi deštného pralesa, kdesi v povodí Amazonky. Mladá astronomka Margot se okamžitě vydává do džungle, aby učinila svůj životní objev. V oněch místech žije muž, který studuje tamní faunu a flóru a jakékoliv vesmírné objevy mu leží někde. Naneštěstí potká na mostě dívku, která mu tvrdí, že je Lulu a je z cizí planety. Nic horšího už Eduarda (J. P. Belmondo) nemohlo potkat. Cestou do města jí vypráví, jak nesnáší děti, takže od něj Lulu vyděšená uteče. Eduard přesto pokračuje v cestě. Narazí ale na Margot, která si z něj chce udělat průvodce. Jakmile Eduard zjistí proč astronomka do pralesa přijela, snaží se jí zbavit. Margot je ale jako buldok, který se zakousne a nepustí. Tak začíná jejich společná pouť džunglí, která je pro mladou ženu velkým dobrodružstvím a pro Eduarda očistcem na zemi. Nikdo z nich netuší, že do pralesa se již také vypravila armáda, která hledá Lulu pro vojenské pokusy. Margot Eduardovi vysvětlí, že pokud Lulu neodletí zpět domů, zemře. Eduard sice nesnáší děti, ale uznává, co by si "zelení mužíčkové" pomysleli, že jejich dítě skončilo v laboratoři jako bílá myš. Že by to mohl být "meziplanetární" skandál. Rozhodne se proto Lulu pomoci. Málokdo totiž zná amazonský prales tak, jako on. (oficiálny text distribútora)

xander

Jednoduchý dej, trochu akcie, dobrodružstva, romantiky, humoru a Jeana-Paula Belmonda v hlavnej úlohe. Amazonkaje nenáročná zábava ktorá nenudí a celkom dobre si pri nej oddýchnete.Pritom si vychutnáte skvelú kameru, ktorá neraz ponúka skvelé zábery z exotickej prírody.Milovníci Belmonda tento film vidieť musia a ostatní sa asponˇ trochu pobavia. ()

Signore

3/10 Myslím, že Jean-Paul ani nečetl scénář, jinak si nedovedu vysvětlit, proč přijal účinkování v tomto zbytečném filmu. ()

sibskyn

Špatný film, už jen díky hloupému scénaři, kvůli Arielle Dombasle, která je sice sexy, ale naprosto otravná. Musím uznat, že na to kolik bylo Belmondovi, když to natáčel, tak je to pořád frajer, ale i tady vypadá, že sem prostě nepatří. Ale bylo celkem úsměvné, že je možné se dostat z Kuby do amazonského pralese na malé lodičce. ()

gizi

Sledoval jsem kvůli režisérovi a Belmondovi. Bohužel šlo asi o nejslabší režisérův film, co jsem viděl (a nebylo jich málo). Belmondo byl v pohodě, ale scénář ubohý a jen krásné scenérie to nezachrání. Humor tam jaksi je, ale že bych se nějak bavil? 60% je snad až moc. ()

m62

Je smutné ako hlboko klesla dvojica de Broca/Belmondo. Nechápem, ako mohli tvorcovia takých nestarnúcich, do dnešného dňa zábavných filmov, ako Cartouche, Muž z Hongkongu alebo Muž z Acapulca, natočiť takúto zlátaninu bez vtipu a šmrncu. ()