Bláznivá komedie, vyrobená podle osvědčených postupů, je určená zejména těm -náctiletým, neboť je o všem, o čem právě oni sní. Jejím hrdinou je šestnáctiletý Les Anderson, toužící po řidičském průkazu a pozornosti spolužačky Mercedes. Je přesvědčen, že nezíská-li jednu, nemá šanci získat ani to druhé. A protože jej teoretická část autoškoly příliš nebaví, není divu, že u zkoušek proletí, přestože při jízdách instruktora překvapí svými řidičskými dovednostmi. Stydí se však neúspěch u zkoušek přiznat a tak jej zatají před rodiči i před spolužáky. A vlečen událostmi vypůjčí si tajně dědečkův pečlivě opatrovaný cadillac, aby se mohl s kamarády vydat na plánovanou projížďku. Ta však skončí úplně jinak, než si Les vůbec dokázal představit. (oficiálny text distribútora)

Voxel

Pohodová komedie se skvělou hudbou 80.let. Není to zase žádná extra pecka, ale pobavit tento film dokáže. Humor založen hlavně na velké smůle hlavního hrdiny a neuvěřitelných náhodách. ()

Mark1983

Pohodová komedie z osmdesátých let,která neurazí.Dnes už to není nic extra,což souhlasím,ale jednou začas se k tomuto filmu rád vrátím.Hlavně ten závěr s dědečkem je bezchybný. ()

Stagy

Jak už jsem naznačil v jiných komentářích, tak mám slabost pro béčkové americké komedie a k téhle mám navíc citovou vazbu, jelikož byla první kterou jsem viděl, takže ji trochu nadržuji :-) ()

martina2898

i když jsem hned věděla, že to auto domů celé nepřiveze, tak se mi to líbilo. Akorát mi připadalo dost nereálné jak jeho táta byl sice naštvaný, ale myslím, že ve skutečnosti by to bylo asi o hodně horší...taky se mi líbil konec-jak děda přijel taky se šrotem místo auta :) ()

Nikol45

Ještě v devadesátých letech kdy jsem Řidičák viděla a byla bezmezně zabouchlá do Coree Haima ( škoda ho RIP ) dala bych 5* ale odstupem času mě už film skoro vůbec nebavil a ani mi nepřišel nikterak vtipný. Dám 3* a to za vzpomínku na Coree a za tu krásnou bezstarostnou devadesátkovou dobu. ()