Tajemství na dně moří

• Francúzsko Heritage & Enigmas of the Marine World/Maritime Mysteries of the Second World
Francúzsko, 2010, 6x52 min

O průběhu všech bitev a válek jsou pořizovány oficiální záznamy, ale na druhou stranu existují také vojenská tajemství, fámy a záhadné události. Když se začnete probírat zapomenutými archívy druhé světové války a pozorně vyslechnete vyprávění lidí, kteří znají útržky informací, zjistíte, že pravdu musíte hledat na nečekaných místech. Odhalíme vám tajemství tří zmizení, která podněcovala fantazii potápěčů ze všech koutů světa a která byla předmětem nekonečných spekulací. Uvidíte místo, kde havaroval letoun Antoina de Saint Exuperyho, odhalíme tajemství nákladní lodi John Barry a vydáme se po stopách legendárního pokladu Erwina Rommela. (oficiálny text distribútora)

sona123

Myslím, že se do seriálu hodně investovalo, ale povětšinou mi to přišlo jako hodně natahovaná kaše. A že bych se něco dozvěděla, to nemám dojem, spíš divák dostane na talíř spoustu spekulací a dohadů. Samotné provedení mne taky nijak neuchvátilo, dnes bývají dokumenty výpravnější, napínavější, koukatelnější. ()

Paity

Miluju fransouzské dokumentární snímky o moři a o tom, co v něm leží nebo žije.. Oni tohle prostě umí asi nejlépe na světě. ()