Nenapravitelní

• Francúzsko Les Sous-doués (viac)

Lyceum Ludvíka XIV. delší dobu vykazuje velmi špatné výsledky u maturit, ale když je dokonce negativně propíráno v televizi poté, co všichni studenti posledního ročníku u maturity propadli, rozhodne se ředitelka lycea zavést pevný řád a disciplínu. Noví studenti jsou první školní den šokování učitelským sborem, který spíše vypadá jako panoptikum. Přísné ředitelky se nezaleknou a vyhlásí jí válku. Tím se rozpoutá řada humorných situací, místy až tragikomických… (claudel)

Arsenal83

Najprv som bol opatrný, ale nakoniec prišli gagy a súbory scénok, ktoré si človek fakt že zapamätá, hlavne tie triky s maturitou. Výborná, stará komédia, kde vidieť a cítiť ten závan minulosti, keď sa dali robiť vtipy zo všetkého a nikto sa nemusel otáčať, či mu to schváli cenzor, alebo či z kože vyskočia lesbické feministky, bojovníci proti rasizmu, ale len tomu z jednej strany, mamičky za boj proti zmene klímy, militantní vegani  a kto vie ešte akí mimovládkari nasosaní na verejné financie. Aj preto sme tu videli, že študenti nechajú vybuchnúť školu a je to vtip - nikto ich neobviňuje z terorizmu. Čierny študent sa dorozumieva s otcom prostredníctvom tam tamov a nikto nekričí rasizmus. Žiadny študent dokonca nechce zmeniť pohlavie, čo je už fakt že stredovek. Viem, že po vyše 40 rokoch prídu niektoré žarty už také staré resp. iné, ale ja im ešte tak nejak rozumiem. ()

Martin741

Reziser Claude Zidi natocil sympaticku francuzsku komediu. Film je skor zo skolskeho prostredia, ale francuzsky humor je ceskoslovenskemu divakovi pomerne blizky, nie ako mnohe US umelotiny /Polda a Bandita, ze jo a nielen tie/. Michel Galabru /Cetnik se zeni, Tonouci se stebla chyta/ bol na urovni a filmom debutoval aj isty mlady Aniel Dauteuil /neskor aj Kondomedie, Jean od Floretty/. 77 % ()

Wacoslav1

Sežrali mi mého miláčka! Taková příjemná záležitost na nenáročný pobavení. Pravda dalo se to rozbalit víc. I vzhledem k režisérovi jsem čekal, že se rozjedou nějaký větší masakry, ale nevadí pár fórků se opravdu povedlo. Nejlepší je asi ten z bombou. Co se obsazení týče, žádnej z těch mladistvých delikventů mě nijak extra nezaujal. Všechny je má totiž na háku Galabru kterej je z přehledem z celý sestavy nejlepší. Škoda, že neměl větší roli. Každopádně jako takovou pohodovou jednohubku na zabití nudnýho večera to můžu určitě doporučit.65% ()

ABLABLABLA

Komedie jako dělaná pro odpočinek po sobotním či nedělním obědu. Francouzskou produkci mám ráda - ať už novou zaměřující se spíše na romantická dramata (alespoň, co já sleduji), tak tu starší, která byla zamřená spíše na komedie (opět, co já sleduji). Například mám ze staršík kromě četníka ráda filmy s kapelou Les Charlots. Tato skupinka bláznů, kteří jsou naprosto neschopní nebo spíše než neschopní, tak odhodlaní se neučit, stojí rozhodně taky za podívanou. Jeden vtípek a nachytávka na jak studenty od učitelů, tak spíše naopak, za druhým, že těžko vybrat nejlepší. Každopádně samotná scéna s maturitou, lépe ji nazvat scéna s nepřebernými nápady na nové taháky, byla the best lépe řečeno le mieux. Umělý prst, gumové natahovací sako, čelenka, podrážky z učebnice atd. Menší ochutnávka zde. ()

emma53

Vysloveně cíleně jsem hledala něco, kde budu vědět, že se nezklamu a povedlo se. Já se báječně bavila a je mně úplně jedno co tady někdo píše o IQ. Je to stará klasika, která je vtipná, nápaditá a vůbec nenudí. Od skvělého třídního grázlíka Daniela Auteuila až po různé jednotlivé bizarní postavy. Vtipnost scének byla různorodá, ale například maturitní zkoužka s taháky neměla chybu. Michel Galabru tam měl sice krátkou roličku, ale jako vždy na něj bylo spolehnutí. Takže až budu chtít vypnout, vím, že v šuplíku Claudeho Zidiho je ještě pár filmů, co jsem neviděla a co mě určitě nezklamou, zrovna jako tihle Nenapravitelní. ()

• Stroj na učenie v tomto filme nie je príliš spoľahlivý: tvrdí, že OSN bola založená v roku 1942, hoci tomu bolo v roku 1945. (Arsenal83)
  • Keď Gaëtan (Gaëtan Bloom) zloží ústnu skúšku, skúšajúci sa ho spýtal na obyvateľstvo Brazílie v roku 1978, jeho ťahák uvádza ale údaj z roku 1976 (109 miliónov). (Arsenal83)
  • Stredná škola, ktorá sa objaví hneď v prvých minútach filmu (oznámenie výsledkov maturity), je súčasná škola Diderot v Aubervilliers. (Arsenal83)