Mladá nádejná výtvarníčka Vendula sa zoznámi na vernisáži so svojim budúcim manželom Martinom. Spoločne založia rodinu. Martin buduje kariéru vo firme, ktorá vyvíja hračky a Vendula sa stará o rodinu. Martin je zväčša v práci, snaží sa zabezpečiť rodinu, na ktorú mu neostáva čas, naopak Vendula sa stará o deti a chod domácnosti a vôbec nemá čas pre seba. Každý robí pre rodinu maximum, ale zároveň sa cíti byť nedocenený tým druhým. Udalosti však neberú spád, keď manželia uzavrú stávku: Martin sľúbi, že sa postará o deti a domácnosť počas jedného mesiaca. Je totiž presvedčený, že to vôbec nie je ťažké. Nastane kolotoč humorných a nečakaných udalostí, ktoré dvojicu vrátia späť na začiatok ich vzťahu. Znova si začnú vážiť jeden druhého a navzájom sa rešpektovať. (TV JOJ)

Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová)

"Rozbíhavý scénář se stal - nikoli poprvé - příčinou relativního Chlumského nezdaru. Pokud jsem u režisérových předchozích filmů opakovaně psala o tom, že postavy hekticky popocházejí, aby touto vnější akcí zakryly nepřítomnost svého logického vnitřního směřování, musím konstatovat, že to platí i u…" viac

ČervenýKoberec.cz (Michaela Varausová)

"Film Martin a Venuše je především rodinnou komedií, která se hodí do sychravého listopadového počasí. Zahřeje, pohladí po duši a zlepší náladu. V žádném případě od ní ale nelze čekat nějaké hluboké filosofické zamyšlení nad krizí současné rodiny. Snaží se totiž především pobavit, a to se jí,…" viac

FFFilm.cz (František Fuka)

"Děj je natolik nesmyslný a nefungující, že ani velmi kvalitní herci, které jsme viděli v mnoha kvalitních rolích, nejsou ve valné většině filmu schopni dát svým postavám jakýkoliv smysl a pokud nějaký vtip občas zafunguje, je to vždy jen třívteřinový vtip, nikdy ne minutová scéna." viac

IHNED.cz (Jindřiška Bláhová)

"Martin a Venuše sice klidně mohla být svěží komedie o tom, jak najít svoji roli v životě (ve vztahu), vychovávat děti a nezbláznit se z toho - nakonec je to ale další z filmů, na nichž jsou zřetelné některé z bolístek tuzemské kinematografie." viac

Kultura21.cz (Tereza Blažková)

"Příběh není ani tak založený na vztahu muže a ženy, jako spíše na tom, zda dokáže muž zastat ženskou práci. Tématem se tedy film bohužel řadí do kolonky již viděné (S tebou mě baví svět, Pánská jízda)." viac

Menhouse.cz (Ivanna Benešová)

"Martin a Venuše je zábavnější, inteligentnější a obecně propracovanější komedie než Babovřesky." viac