Najvyššia ponuka

• Česko Nejvyšší nabídka (viac)
Dráma / Romantický / Mysteriózny / Krimi
Taliansko, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiálny text distribútora)

maniacxl

To byla paráda!Geoffrey Rush je dokonalej mistr svého řemesla.Kamera úžasná,hudba geniální.Hlavně ale ten příběh,to byl masakr,tajemná až místy děsivá atmosféra prokládaná romantikou s mega koncem.Skoro zde není co vytknout.Ale přece jen,plnej počet nedám.Závěrem jeden bonmot..."V každém podvrhu se skrývá něco nefalšovaného"80%. ()

hondza87

Nejvyšší nabídka je dílo, u kterého musí snad každému divákovi srdce radostí zaplesat. Filmu k dokonalosti sice pár věcí chybí ale herecký výkon Geoffreyho Rusha a hrátky s kamerou Vám zůstanou ještě dlouho zaryté pod kůží. ()

elanista1

Najma prva polovica je neskutocne posobiva, nadherne vykresleny vztah a hranie sa s charaktermi vyvolava cisto pathviezdickove pocity a stale vacsiu tuzbu poznat neznamu tajomnu dievcinu. Ale ako to uz byva zvykom, ak sa tajomstvo prezradi, vacsinou to uz potom ide len dole vodou, zachranuje to vsak hrozne cynicky, smutny a prekvapivy zaver, ktory nezodpoveda na vsetky otazky, ale o to je viac pritazlivejsi. ()

Dragiii

Tak tenhle film mě velmi příjemně překvapil. V prvé řadě je potřeba vyseknout poklonu za skvělý výkon Geoffreyemu Rushovi. Druhou věcí, proč hodnotím tak, jak hodnotím, je Sylvia Hoeks. Možná to není ani tak za herectví, ale prostě mi byla nějakým způsobem sympatická. A to i přestože se jeví jako velmi chladná a nepřístupná. První části filmu nasadí laťku příliš vysoko, je to brilantní a i přes pomalé plynutí děje drží diváka přikovaného u obrazovky a hltající každou vteřinu filmu. Je to prostě filmové umění se vším všudy. V závěru pak děj zrychlí a nejednou se všechno děje tak nějak rychle. Jenže jinak by film musel mít aspoň 3 hodiny a bůhví jestli by mu to neuškodilo. Tak i tak je to skvělý filmový zážitek. ()

IZFNP

Vedela som o čo približne pôjde, ale inak som sa snažila ísť do Najvyššej ponuky informáciami a spoilermi nepoškvrnená. Myslím, že i vďaka tomu bolo prvých 80 minút nezabudnuteľným diváckym zážitkom. V kombinácií s hravou kamerou, podmanivým hereckým výkonom Geoffreyho Rusha, citlivou réžiou Giuseppa Tornatorea a orchestrálnym hudobným podkladom. Absolútna dokonalosť netradičnej, no sugestívnej romance však skončila v okamihu, keď sa z poetickej drámy stal nepekný žánrový paškvil. Takže významná, a vlastne vďaka prvej polovici i nevýznamná, hviezda dole. Verím, že na druhý krát pre ten prapodivný zvrat nájdem viac pochopenia. ()

sysyphus

Rush coby podivinsky znalec umeleckych diel sa na stare kolena necha pobluznit vonou mladej susky za doprovodu krasnej Morriconeho hudby. Zakladnu dejovu kostru zo Scottovych Matchstick menov sa mi podarilo vytusit uz niekde v polke filmu, avsak musim uznat, ze v tomto noblesnejsom sate aukcnych sieni mi sadla akosi viac. PS: po novorocnom zhliadnuti tohoto snimku som si ako bonus dal predsavzatie, ze pri najblizsej navsteve stovezatej musim prekumat ako je to s tym Night and Day v Kozej ulici. :) ()

Lighter

Todle mě emocionálně naprosto minulo a přestože se všechno zdá v pořádku, celé to bylo takové jekési nevěrohodné. Po vyjímečném Tornatoreho filmu La Sconosciuta, která je místními uživateli hodnocena o něco hůře byl pro mě film spíše zklamáním, laťka byla zkrátka nastavena příliš vysoko, slabší 4*. ()

yatan

Miestami priam Hitchcockovska/Lynchovska atmosfera umocnovana Morriconeho mystreioznym podmazom. Film dba na detajly, a prekvapivo ide aj na city. Akonahle, ale clovek zacne po filme premyslat, objavuju sa trhliny..Inak velmi vysoky filmovy standard. 8/10 ()

Honzulik

Nejvyšší nabídka (Migliore offerta, La) - Tak tady musím obdivovat režiséra Giuseppe Tornatoreho za velmi solidní a inteligentní film. Vše se krásně doplňuje od scénáře přes kameru, herecké výkony Geoffrey Rushe, Jima Sturgesse a Sylvie Hoeks a samozřejmě již zmíněnou skvělou režii. Diváka určitě musí zaujmout také dílo mistra filmové hudby Ennio Morriconeho. Samotná pointa je sice zhruba od poloviny filmu lehce čitelná, ale samotné rozuzlení je podáno s profesionálně originálním přehledem. Takže určitě úžasný film, který pokud by nebyl tak lehce předvídatelný tak by si zasloužil pět hvězdiček. Já pro popsané důvody uděluji 4*. ()

Ladik8

Dechberoucí příběh s velice propracovanou zápletkou. Geoffrey Rush opět ukazuje jak výborný herec je. Po dlouhé době film, který má opravdovou hodnotu. ()

Facerr

Rafinovaný story. Pěkně si pohraje s divákem, kterej si občas řekne, tak je to umělecká romantika se vším všudy, nebo ...? To, že "nebo" vyhraje přidává Nejvyšší nabídce ještě jednu hvězdu. Líbila se mi kamera, tajemná atmosféra, i dobře vybraný herci. Navíc na rozdíl od jinejch příběhů to, začalo a skončilo tam, kde mělo. Na csfd dražbě vydraženo za 4 hvězdy .. víc fakt nedám. Šetřím si taky něco na nový X-many:) ()

BlackAngels

Jak by řekla moje mamka "všechno se vrací" Jo politovala bych dědóška co mu lhali a okradli ho, ale když se na to podívám z druhé strany tak co dělal on? Dělal z originálů padělky, aby si je mohl koupit a mít pro sebe. A tak když to shrnu do jedné věty. Dědóšek ztratil co nikdy neměl mít. Konec pohádky o lžích a podvodech. ()

ruzmim

Relax, odpočinek. Film skvěle natočený a bez hluchých míst. Byť se konec dal poměrně rychle vytušit, tak přesto to vše působí uceleně. 85% ()

blondboss

"Lambert, aké je to žiť so ženou?...No je to ako pri aukcii. Nikdy neviete, či bude nakoniec vaša ponuka tou najlepšou." Skvelá myšlienka, ktorá doslova odráža pointu tohto skvelého filmu. Originálna myšlienka, podľa môjho názoru životný výkon Geoffreyho Rusha a nádherná Sylvia Hoeks. Čo môže mrzieť je to, že zápletku som prekukol už cca v polke filmu, avšak aj napriek tomu film mal svoj feeling, ktorý sa nestratil ani so záverečnými titulkami. Tak ako sa mi do tohto filmu nechcelo, tak som rád, že som si ho pozrel a určite odporúčam. 80 % ()

ovec.ka.

Kdybych už na začátku netušila že v tom bude nějáká lest a slečna agorafobička je spíš pěkná ku....ka ohodnotila bych pěti... ()

PF 2014

PF 2014