Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (43)

Čo sa stane v jaskyni (2019) (S05E19)

Až na Flokiho putování jeskyní to sice byla dost epizoda, kde jsem takovýto děj očekával, nicméně dobře zpracovaná, takže spokojenost. Uvidíme, jak rozehranou hru tvůrci uzavřou. ()

Ragnarok (2019) (S05E20)

Řada z toho, co jsme viděli, by se nechalo označit za očekávatelné. Na druhou stranu, ne všechno tak dopadlo. A zpracování bylo také na dobré úrovni. ()

Season 6 (2019) (S06)

Šestá série už byla podle přespočetná. Už toho bylo moc. Poměrně očekávané převraty a neustálé vraždy. Navíc, pokud se seriál držel legend a nějaké historické linky, tak teď to šlo totálně do kopru. Na jedné straně postavy, které plní úlohu jiných a na druhé ty, které by měly být nositeli těch událostí. Prostě trochu postavené na hlavu. ()

Nové začátky (2019) (S06E01)

Nová série a přidání nové zápletky již osvědčeným schématem. Otevře se nám nějaký svět, království a to zaútočí na Kettegat. Teď půjde o to, jak to tvůrci pojmou. ()

Prorok (2019) (S06E02)

Oproti předchozímu dílu mírný posun k lepšímu, nicméně už to není, co bývalo. Já jsem rozhodně spokojen s tím, že k dalším dílům nedojde a série snad odejde se vztyčenou hlavou. ()

Duchové, bohové a přisluhovači (2019) (S06E03)

Další boje. Tak by se to stručně dalo shrnout. A doufám, že se brzy dovíme, kam tato řada míří. Převlékání stran, to víme. Ale co je cílem? ()

Všichni zajatci (2019) (S06E04)

Podivně vlekoucí se epizoda, byť to příběhem a zápletkou nebylo. Spíš šlo asi o pocit. ()

Klíč (2020) (S06E05)

Je cítit, že některé části zbytečně protahují. Co by se jindy vyřešilo během půl dílu dnes vidíme roztažené do několika. ()

Smrt a had (2020) (S06E06)

Rozhodně nejlepší díl celé série, od začátku do konce nabitý událostmi a zvraty. Navíc přináší několik příslibů do dalšího pokračování. Doufám, že ze mě nemluví jen to, že to do teď bylo spíš průměrné až podprůměrné, ale teď jsem spokojen. ()

Ledová panna (2020) (S06E07)

Po minulé, dějem nabité části, přišla více lyrická část, kde jsme viděli hlavně pohřeb. Místy mi to přišlo až přehnané, ale proč vlastně ne. ()

Valhala může počkat (2020) (S06E08)

Když vezmu předminulou a tuto epizodu, tak to vypadá, že kola příběhu opět naplno jedou a je radost tyto díly sledovat. Jen doufám že bohové zůstanou příznivi tomuto kurzu a další dobré kousky budou následovat. ()

Zmrtvýchvstání (2020) (S06E09)

Taková spíš přípravná epizoda, hodně jsme se dozvěděli, ale ty hlavní zvraty ještě přijdou. A bratří opět v jednom triku. ()

Dokonalé plány (2020) (S06E10)

Celá epizoda byla tak nějak v pořádku, invaze začala, děj se rozjel. Nicméně závěr na mě působil velmi zvláštním dojmem. Vypadalo to, skoro jako jedna epizoda, která už byla před jednou bitvou. Místo reality jenom představy. A tak to na mě působí i teď. Každopádně do příště bude co vysvětlovat. ()

Král králů (2020) (S06E11)

Tak odešla moje oblíbená postava. Ty další, co zůstávají, už jsou jenom stínem toho, co seriál kdysi byl. Zbývá vysvětlit některé věci, ale zůstává i otázka. Co bude motorem zbylých devíti dílů? ()

Samé změny (2020) (S06E12)

Přijde mi, že minulým dílem jako by byla ukončena první polovina série a teď vidíme zápletky pro tu druhou. ()

Znamení (2020) (S06E13)

V podstatě vidíme další z mnoha převratů. A taky vidíme nově příchozí charaktery. Bohužel už moc žádné překvapení. ()

Ztracené duše (2020) (S06E14)

Něco se chystá, ale zatím jenom chystá. ()

Moře starostí (2020) (S06E15)

Děj se začíná uzavírat. Něco mi ale říká, že o některých místech ještě uslyšíme. ()

Poslední kapka (2020) (S06E16)

Viděli jsme dost mluvení, ale k zásadním událostem nedošlo. Aspoň zatím. ()

Medúzin prám (2020) (S06E17)

Konečně se děj rozběhl trochu zajímavějším směrem. Nekonečné akorát byly prostřihy z posledních dvou dílů na neustále plující loď. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku