Pomsta

(festivalový názov)
  • Nórsko Dukken I Taket (viac)

Pod falešnou identitou přijíždí Rebekka do idylického hotelu na západním pobřeží Norska, aby navštívila jeho majitele, nejvýznamnější muže městečka. Oba dva nosí tajemství z dětství, které zanechalo hluboké stopy. Rebekka začne nervy drásající hru, která má zničit jeho život, krok po kroku. Ale její chování začíná ovlivňovat i jiné lidi než objekt její pomsty. (Severská filmová zima)

moikki

Krasne zabery krajiny, za to ty dve hvezdicky. Pribeh byl zdlouhavy a konec byl zklamanim. Je to skoda, napad byl zajimavy a urcite se dal pojmout lepe. ()

klida

Obsah zněl zajímavě, zařazení do Severské filmové zimy navnadilo, ale měl jsem být opatrnější a více si to prověřit. Film debutující režisérky s právě takovou tematikou bych při hlubší znalosti vynechal. A udělal bych dobře. Záběry na přírodu jsou super, ale tímto končí a techniky vhodně spíše pro studentský film budí nechtěný úsměv na rtech. Ztráta času. ()

DannyBoy80

Minikino kavárna, Ostrava, 11.2.2017: 75%. Nebylo to špatné, motivy jsou vcelku jasné, jen se čeká jak se to vyvrbí. Lechce psychologiský triler o pomstě, jak už název filmu napovídá. Vše se odehrává v nádherných lokacích norského fjordu. Herecky ok. Otázka na závěr: přišel o něj nebo ne? ()

ervina

Tak podle upoutávky jsem čekala nějaký pořádný psycho...... a nic. Zklamalo mě to, nebylo to napínavý a hrozně se to táhlo. Jedna hvězda za přírodu, druhá za nejasný konec. ()

J.Mayen

Severskou tvorbu mam velmi rad,ale tady jsem se nechal napalit, jde o velmi dlouhou, vleklou, nezazivnou nudu, ktera da se rict stavi jen na moc peknych zaberech norske prirody a odlehlele primorske vesnicky. 62% si film urcite nezaslouzi,ale budiz. ()

Přichází Severská filmová zima

Přichází Severská filmová zima

04.02.2017

Pořádný mráz zavítá začátkem února do 13 českých a moravských kin. Koná se tradiční přehlídka kinematografie skandinávských zemí. V české premiéře bude uvedeno 11 filmů z produkce severských a… (viac)