Fotbalové portské s příchutí bronzu

(TV film)
všetky plagáty
Dokumentárny / Športový
Česko, 2004, 68 min

Ohlédnutí za důležitými momenty ME ve fotbalu 2004, které se konalo v Portugalsku. (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

Tak z blížícím se Eurem 2016 přišel tenhle dokument vhod jako připomínka pravděpodobně nejlepšího fotbalového týmu v historii samostatné ČR, který hned tak mít nebudeme. Většinu podstatného napsal ve svém komentu Zeck a já s ním musím vesměs souhlasit. Jo a taky se bez uzardění přiznám, že patřím mezi ty kteří tu nehodnotí kvalitu dokumentu, ale spíš to co prezentuje, ale co už Česko Nizozemsko byl nejlepší fotbalový zápas jaký jsem kdy v televizi viděl a do dneška ho mám nahraný a rád si ho čas od času připomínám. Jo byli to krásný časy a byl to krásnej turnaj jenom s trochu nešťastným koncem pro náš tým, ale nostalgie jako hrom.95% ()

Yardak

Velmi pěkné připomenutí ME z roku 2004, jež se konalo v krásném Portugalsku a tým ČR tam měl zrovna světovou formu, což vyneslo (bohužel jen) bronz. Tým kolem Nedvěda, Poborského, Baroše, Čecha, Šmicera...atd...předváděl úžasný fotbal. Nikdy nezapomenu na zápas s Nizozemím, kdy to kluci otočili z 0:2 na 3:2 (Koller, Baroš a vítězný gól Šmicer). Sice zde chybějí rozhovory s aktéry, ale i tak nechám ještě plné hodnocení. ()

korok

Další skvělý dokument z dílny ČT o fotbalovém Euru 2004 v Portugalsku, kde naše samostatná česká reprezentace dosáhla, po stříbru z Eura 1996 v Anglii, na druhý největší úspěch ve své historii. V dokumentu nechybí sestřih žádného z 31 utkání šampionátu, za což dávám tvůrcům jednoznačně palec nahoru. ()

Dvojirakri

Docela neuvěřitelný na to teď koukat, jak už tehdy váleli ještě nedávno či stále aktivní mladíčci Cristiano Ronaldo, Rooney, Ibrahimovič, Buffon, pro porovnání z našeho týmu zbývá na trávnících Tomáš Hübschman. Hlavně ale ta kvalita, která nás zdobila, to bylo NĚCO! V té době jsme byli špička jak ve fotbalu, tak v ledním hokeji, tohle neměl za celé dějiny sportu NIKDO! Tehdy jsme to zlato měli přivézt. Osud tomu chtěl jinak. A my už se podobného úspěchu zdá se nikdy nedočkáme... Pro fandy dobrého fotbalu povinnost, jak pro pamětníky, tak pro jejich potomky! ! ! ()

viperblade

Jednoho večera jsem dostal chuť podívat se, jak jsme kdysi opravdu uměli hrát fotbal no a narazil tento dokument o našem (druhém, po stříbře z roku 1996) největším fotbalovém úspěchu. Bylo fajn vidět, jak tým s Nedvědem, Kollerem, mladým Barošem či nezraněným Rosickým jel suverénně celým turnajem a zastavil ho až pozdější vítěz Řecko. Bylo fajn zavzpomínat si na doby, kdy se nás ve fotbale bál prakticky celý svět (rok po tomto Euru jsme dokonce podle žebříčku FIFA byli druzí na světě!) a kdy jsme v týmu měli opravdu skvělé hráče. Tento dokument hodnotím 80 % z důvodu absence nějakého rozhovoru s hráči. Jinak ale parádička a sám jsem zvědavý, jestli se náš momentální nároďák ještě zvedne k podobnému výkonu. ()

• Milan Baroš byl s 5 góly nejlepším střelcem turnaje. (Duoscop)