Pouic Pouic

• Slovensko Pui pui (viac)

Patricia (Mireille Darcová) je obliehaná boháčom Antoineom (Guy Tréjan), ktorého nedokáže odradiť ani jej jasné a opakované odmietnutie. Patricia chce jeho naliehaniu raz a prevždy urobiť rázny koniec, preto dá Simonovi Guilbaudovi (Philippe Nicaud) návrh ponúka mu desať jeho platov, stravu, nocľah, oblečenie a keď to vyjde, aj nové auto podmienkou je, aby Antoine konečne pochopil, že sa zaňho nikdy nevydá. Akonáhle sa s tým Antoine zmieri, dá mu Patricia voľnosť, ale do tej doby si musia všetci myslieť, že sú manželia. Ona ho totiž nemiluje, hnusí sa jej a nič na tom nezmenia ani milióny, ktoré zdedil po strýkovi. Simon sa teda nasťahuje do Patriciinej izby čo sa však absolútne nepáči najmä jej otcovi Leonardovi (Louis de Funes), ktorého naopak Antoinove peniaze nadmieru zaujímajú, pretože kvôli nevýhodným obchodom im hrozí krach. Podarí sa vyhrať vzdorovitej Patricii alebo jej otcovi, ktorý Simonovi zmenil rolu? (oficiálny text distribútora)

necisty

Lehce zábavně propletený film s klasickým Funesem:). Chvíli nebylo jasné v jaké že se to roli tentokrát ukáže, ale hned první záběr mě spolehlivě rozesmál :). Byla zde ale trošku slabší závěrečná třetina. Celou dobu všem tvrdím, že bych si dokázal představit, jak bych bydlel v Londýně... tůdle... ty Francouzky jsou strašně nádherné! ()

tomtomtoma

Velmi půvabná, lehká a vtipná komedie z jednoho domu, kde jde o peníze, záměrné změny identity a spousty vtipných hlášek. Ústředním motivem je sbližování dcery bohatého podnikatele Patricie (půvabná Mireille Darc) a Simona Guilbauda (Philippe Nicaud), který je dívkou najmut jako její manžel, aby odradil vtíravého a bohatého nápadníka Antoina (Guy Tréjan). Nakonec je okolnostmi donucen hrát střídavě roli manžela a bratra. Dále je tu velmi bezstarostná matka Patricie (Jacqueline Maillan), která nejraději venčí kohoutka Pouic-Pouic na vodítku. Výborná je role nešťastného sluhy Charlese (Christian Marin). A pak samozřejmě otec Patricie Léonard Monestier(Louis de Funés), který vše řídí a diriguje a jen tak mimochodem se musí zbavit "bezcenné půdy", kterou dostal k narozeninám od manželky a za kterou utratila majlant. A kdo jiný by ji měl koupit než Antoine? A tak dochází k velmi vtipným situacím i rozhovorům. Velmi příjemné odreagování. To, že Léonarda nemůže jakýkoliv výsledek potěšit, protože se situace obrací jako mávnutím kouzelného proutku je jen ku prospěchu zábavy. ()

MarekT

Můj oblíbený komik Louis de Funés odstartoval vskutku špatně. Oproti většině snímků s ním jsem se spíše nudil a téměř si nepamatuji, že bych se smál. Ale na druhou stranu tento film beru jako takové lehké oťukávání před tím, co přišlo poté v letech 1964-82. Mimochodem, po tomto a Lakomci musím souhlasit s názory, že František Filipovský dodával Louisovi tu pravou příchuť, s Jiřím Krampolem se to dost špatně snáší. ()

dopitak

Trochu přehnaně vypjaté (chaotické) situace, ale jako komedie s hlavním komikem LdF je to slušné. Zápletka je jednoduchá, a přesto několikrát hezky vyšperkovaná. Solidní dabing z Novy, v němž na začátku Krampol zdařile a na konci nezdařile imituje Františka Filipovského (zpočátku jen vydává zvuky, a pak i jednodušší věty, a perfektně se LdF trefuje do pusy, na konci už ale chroptí a nestíhá). Skvělý Kamil Halbich, ale to už psali kolegové. ()

argenson

To už tak bývá, že člověk se nejvíc pobaví, když nemá velké očekávání a nic velkého si neslibuje. Pouic Pouic je velmi svižná a zábavná komedie těsně před Funèsovým nástupem k velké slávě v podobě Četníků a Fantomasů. Malinko to připomíná Oskara a Jo (úspornou výpravou a permanentním zmatkem v osobách), má to švih, výborné dialogy a spoustu absurdních gagů (ty koupací čepice!) Úžasný je Christian Marin v roli sluhy Charlese, takhle nějak bych si představoval Saturnina. Ostatní nehrají nijak světoborně, ale Mireille Darc jsem ještě nikdy neviděl takhle krásnou a nezastíní ji ani bývalá ekvádorská Miss Maria-Rosa Rodriguez. ()

• Louis de Funès se z úspěchu filmu nemohl vzpamatovat, a tak někdy, aby se ujistil, že nesní, jezdil autem kolem biografů a díval se na fronty na tento film. (mar48)
  • Louis de Funès považuje tento film za start své velké kariéry, alespoň to uvádí v knize „Moc o mě nemluvte“. (M.B)
  • Režisér Jean Girault chtěl do hlavní role obsadit jenom Louise de Funèse, avšak proti tomu byl výkonný producent Roger Debelmas, který byl svolný přistoupit ještě Darryho Cowla nebo na Francise Blanche. Režisér ale trval na svém a chtěl do hlavní role obsadit pouze Funèse i přesto, že jeho rozhodnutí bylo velmi riskantní, protože až na pár výjimek hlavní roli Funès ještě nevytvořil. (mar48)