Třetí řada napínavého psychologického thrilleru Allana Cubitta THE FALL navazuje přesně tam, kde skončilo infarktové finále druhé série. Gillian Andersonová a Jamie Dornan se vracejí ve svých kultovních rolích policejní komisařky Gibsonové a sériového vraha Paula Spectora, jejichž souboj se blíží k děsivému závěru. Dohnat vraha k zodpovědnosti bude vyžadovat mnohem víc, než ho jednoduše chytit. V emocionálně vypjaté situaci poznamenané dozvukem přestřelky musí Gibsonová zahájit nejen svou osobní cestu za dosažením spravedlnosti pro rodiny obětí, ale také krvavý boj o Spectorovo přežití. Jak se seriál nezadržitelně blíží ke svému konci, je jasné, že se pravidla této vražedné hry na kočku a myš pravděpodobně znovu změní. (Cinemax)

Nellie Lovett

Spoiler alert. Velice slabá série. Asi chápu záměr tvůrců ponořil se hlouběji do psychologie postav a odkrýt některé motivy, ale první dva díly jsou neskutečná nuda a téměř nic se v nich neděje (a později se to moc nelepší). Největším problémem třetí série jsou neuvěřitelné scénáristické přešlapy. Vážně Paula Spectora v nemocnici téměř nikdo nehlídá? Jsou všichni v nemocnici úplně neschopní, že ho Rose Stagg má neustále před sebou? Jaktože je v nemocnici jenom jedna sestřička, která se o něj stará, nikdo u toho není a ona má možnost navázat s ním kontakt a vztah? Jaktože vyšetřovaný sériový (!) vrah téměř nikdy nenosí pouta, má možnost napadlou Stellu Gibson ve výslechové místnosti a nakonec provést svůj závěrečný masakr? Proč ho téměř nikdo nehlídá? Ve světle těchto nedostatků se pak herci mohou snažit, jak chtějí, ale výsledkem je třetí kopeček zmrzliny, který vratce balancuje na prvních dvou, pěkně usazených v kornoutku :) (Vůbec to nelze srovnat třeba se třetí sérií Broadchurch, které se podařilo na první dvě naopak navázat velmi dobře.) ()

Dominika21

Myslím, že si šlo s poslední sérií trochu víc vyhrát a udělat jí zajímavější a napínavější. Nicméně 4 hvězdy si to podle mě i tak zaslouží a to za super herecké výkony i atmosféru. Jamie Dornan se v The Fall ukazuje jako celkem slušný herec, který když chci, umí za to vzít. Gillian Anderson byla také super. Ale jak píši, čekala jsem nějaké velké "TO"...ale bohužel nepřišlo. Takže po posledním díle člověk chvilku sedí, kouká do blba a má rozporuplné pocity. ()

Nereida18

U třetí série jsem, pravda, zápolila trochu s hodnocením. Osobně jsem si ji více vychutnávala než dvojku. Nicméně jednička je pro mě stále špička ledovce. Problém třetí série je v tom, že divák stále očekává nějakou akci, která byla v jedničce, či vlastně i ve dvojce. Ve třetí sérii však žádná akce prakticky není (pokud nepočítám poslední 2 minuty závěrečné epizody). 5 hodin a 55 minut se tedy prohlodáváme psychologickými řečmi a otázkami ohledně morálky. Proto věřím, že spousta diváků se opravdu tentokrát mohla nudit. ----- Velké plus patří rozhodně lidem za kamerou, poněvadž vymysleli perfektní zápletku pro 3. sérii. Na konci druhé série jsem byla dost zmatená, poněvadž jsem nechápala, o čem chtějí dále točit. Ovšem tato možná cesta mě ani ve snu nenapadla a ve výsledku je série více než dobrá. Za což nese velký podíl také Jamie Dornan, který se s touto novou úlohou popral výborně. Vše diváku dojde až v posledním díle, kdy Spectora prozradí jeho "narcistický úsměv" na tváři. ----- Celá série se točí kolem Paula, kdy zjišťujeme proč se stal vrahem. A divákovi ho začíná být ve výsledku líto. Ale přesto si uvědomuje, že Paul je chladnokrevný, sadistický vrah. Takže mu prostě fandit nemůže.... (i když jsem opravdu doufala, že se mu podaří utéct a celá série skončí tím jeho úsměvem na DS Gibsonovou "Chyť si mě, Stello!") Tudíž nám zbývá fandit hlavní protagonistce. Ta je však v třetí sérii krajně nesympatická a hlavně má zde opravdu malý prostor, oproti antagonistovi. ------ Chování všech postav se šíleným způsobem vyhrocuje, což působí opravdu depresivním dojmem. ------- Myslím, že je třeba něco říci i k závěru série. Já jsem upřímně takový konec nečekala. Přiznávám to bez okolků. Čekala jsem, že uteče, a nebo ho zavřou. S žádnou jinou možností jsem nepočítala, tudíž mě konec docela překvapil a nemůžu tvrdit že příjemně. Chápu, že série musela být nějakým způsobem ukončena, ale nemyslím si, že konec musel být až tak šíleně depresivní. Nevím... ()

buddha_ps

Kostrbatý rozjazd sa po pár dieloch mení na závratnú dychberúcu jazdu tobogánom. Akokoľvek sú divákom karty dopredu rozdané, napätie skvele graduje až do nervydrásajúceho záveru. Pre mňa obrovské a veľmi príjemné prekvapenie, jeden z najlepších krimi seriálov (ak nie najlepší vobec). Zvláštnu zmienku si zaslúžia herecké výkony, Gillian je úžasná a Dornanov nenápadný prerod z "jednoduchého" bezcitného vraha na zákernú manipulatívnu kreatúru je hereckým koncertom ()

jetyl

Ach jo.. mé nadšení z 1. a 2. série opadlo při sledování trojky, kdy jsem to protrpěl teda až do konce, ale s velkým úsilím, proč, to tady raději nebudu vypisovat, ať to není samý spoiler.. jako kdyby mně Spector celou dobu škrtil a pouštěl a škrtil a pouštěl.. ()