Nechutne bohatý riaditeľ broadwayského divadla Arnold Albertson (Owen Wilson) obľubuje eskortné služby, hoci je ženatý s broadwayskou hviezdou Deltou Simmonsovou (Kathryn Hahnová). Keď svojim luxusným spoločníčkam daruje tridsaťtisíc dolárov, aby začali nový život, jedna z nich, Isabella Pattersonová (Imogen Pootsová) si splní svoj sen, stane sa herečkou a vďaka svojmu talentu dobyje Broadway. Pri skúškach novej divadelnej hry sa do Isabelly zamiluje dramatik Joshua Fleet (Will Forte), ktorý je ženatý so zatrpknutou a prchkou terapeutkou Jane Claremontovou (Jennifer Anistonová). Herec Seth Gilbert (Rhys Ifans) dôverne pozná nerestnú minulosť Isabelly, ktorá sa stala jeho novou kolegyňou na divadelnej scéne. Aj on totiž využíva eskortné služby a snaží sa vyrovnať so svojou prudko rastúcou popularitou. Láska a šoubiznis sú nevyspytateľné, živelné a bláznivé. A tak nečudo, že pri skúškach novej divadelnej hry vznikne ľúbostný trojuholník medzi manželkou riaditeľa, jej bývalým milencom a novou herečkou, ktorá je bývalou prostitútkou. (TV JOJ)

RelaxMan

Průměrná komedie, která trošku kopíruje styl W. Allena. Scénář není úplně špatný, ale po chvíli už je to nuda. Film nikam nesměřuje a vše se v něm dá očekávat, tedy až na účast Quentina Tarantina, které mě docela pobavila. Dávám tomu 2 hvězdy, právě díky Q. Tarantinovi a R. Ifansovi. Tento " DJ Bulva " prostě pobaví vždycky. ()

gudaulin

Kdepak, nemůžu to režiséru Bogdanovichovi udělat a hvězdičky tentokrát nenadělím. Byl bych příliš skoupý a Bogdanovich je u mě zapsaný jako režisér výborných společenských dramat, jako bylo Poslední představení nebo Papírový měsíc. Tentokrát jsem ale už po pár minutách cítil, že to skřípe. Natočit konverzační film, kde jsou odbyté dialogy, to je cesta do pekel. Obsazení Owena Wilsona je v mých očích v podstatě diagnóza, protože s filmy, kde získá výraznější part, se pravidelně míjím. Nevím, jestli je to tím, že má smůlu na role, nebo je mi tak protivný jeho kukuč ňoumy, ale chemie mezi mnou a jím prostě není. Zhlédl jsem bez zájmu polovinu snímku a uvědomil si, že mi s největší pravděpodobností nedá druhá půle víc než ta první, a s klidným svědomím jsem se dokoukání vzdal. Tuhle komedii považuju za typický případ snímku, který ve mě vyvolává pocit bezradnosti všech zúčastněných, kteří se podíleli na natáčení. Jak už tady v nějakém komentáři padlo, asi nejzajímavější je změna účesu Jennifer Aniston, kterou jsem v prvním momentě ani nepoznal. Je to od Friends poprvé, kdy jsem cítil, že se od Rachel odpoutala i vizáží. ()

Pavlínka9

Ten film má pro mě ohromnou výhodu - odehrává se v prostředí divadla či prostě "natáčecího" prostředí a to samo o sobě má pro mě obrovské kouzlo :) Forma vyprávění, kdy holčina sedí a redaktorce či kdo to byl, vypráví svůj životní příběh - to se mi moc líbilo - bylo to takové oživení :) Celý ten film je takové oživení :) Skvěle obsazené, výborně zahrané, plné překvapení a zvratů :) Přecpané zajímavostmi a touhou si splnit sny a jít si za tím :) Bylo to vtipné, urážející, plné nevěry a touhy, ale zároveň se ty postavy projevovaly tak, jak se skutečně chtěly projevit :) Je tam plno vtipných momentů a neurotická postava "zaskakující" psycholožky v podobě Jennifer Aniston - to byla bomba, kterou jsem si pak pustila po skončení filmu ještě jednou :) ()

Fr

„VŠECHNO JE TO TAK ZAMOTANÉ… A ZAMOTANÉ…“ /// Ukecaná komedie plná „osudovejch“ setkání, během který mi radostnej škleb nezmizí z ksichtu. Sympatickej zmatek nevzniká kvůli stokrát vohranejm nedorozuměním, ale díky profláklejm průserům. Peter Bogdanovich si natočil svýho Birdmana. Na Oscara sice nedosáhne, ale pobaví víc lidí než Iñárritu s tím svým ptákem. Navíc si to tady těch pár herců parádně užilo! Stejně jako já (navíc si myslím, že mám rád filmy minimálně stejně jako ON!) (On? Tak to je silný kafe!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím, že smích spaluje kalorie. 2.) Veverky oříškům. (…a to je jako co? Neřeš a naval prachy!) 3.) Thx za titule „bandolier.wz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

alldo.raine

Snaha velká, ale zřejmě se nepodařilo to, co zde záměrem bylo. Dialogy totiž vůbec nebavily. herci, kteří mě většinou vždy velmi pobaví zde nehráli ani svých 50%. Děj se nikam neposouval a jen se tak vlekl. Podle mě to byl jeden velký nedodělaný gůláš. Může mi někdo říct, proč tam třeba v tomto filmu byly postavy Jennifer Anistonové a Willa Forteho? ()

• Peter Bogdanovich sa pri písaní scenára inšpiroval reálnymi zážitkami, keď natáčal v Singapure film Svatý Jack v roku 1978. Vtedy mal možnosť sa zoznámiť s mnohými prostitútkami, s ktorými viedol rozhovory a ponúkal im filmové roly, ktoré by im vyniesli viac než by si zarobili vo svojej brandži. (Arsenal83)
  • Film sa pôvodne volal "Squirrels to the Nuts", fráza, ktorá znamená v podstate: robte to, čo vás robí šťastnými. Táto replika je často vo filme používaná a prebratá je z filmu Cluny Brownová z roku 1946. Bogdanovich zmenil názov po tom, čo väčšina ľudí pôvodný titul považovala za film pre deti. (Arsenal83)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)