Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

hEROic

ale jo, docela dobrej filmek, atmosku to melo super vetsinu filmu... ale zaver katastrofa, uplne to zazdil... no co, ale i tak jsem se bavil, navic sympaticka delka... 70% ()

fila.tes

Veliký pětihvězdičkový kandidát. Ovšem klidná profesionálka za telefonem se ukázala na konci býti zcela nerozvážná a přišlo mi, že její profesionální přístup, nahradilo "co by krásnou ženu, jinak ve všem prakticky dokonalou napadlo jako první?". Skočit za vrahem do hobití nory, bez podpory policie a když už je celý film v podstatě o ní, tak aby to dotáhla až do konce. Ne, že by mě to film zkazilo, spíš jsem se nad tím pousmál a o jednu hvězdu strhl hodnocení dolů. ()

fr3ak

Ničím neurazilo, ale taky nenadchlo. V závěru už jsem byl rozhodnutý, že dám za dva a bude (pátrání na vlastní pěst, tam opravdu bylo na pěst, co ti scénáristé berou za matroš by mě fakt zajímalo), ale samotný závěr mě tak moc příjemně překvapil, že dávám slabé tři. ()

Rathalos

Vyborny thriller s dobrym hereckym obsadenim a vykonmi,v ktorom nechyba hlavne napatie,to by sa dalo krajat a zaujimavy a necakany koniec,spokojnost nadovsetko...:-) ()

Ben Nevis

Dobré provedení a sestříhání napínavé honičky s časem zkazí závěr, kde se najednou všichni začnou chovat jako idioti. Ale je to holt v pravidlech žánru, že dívka/žena vchází do psychopatova brlohu zásadně neozbrojena a v žádném případě nezavolá posily ze svého nabitého telefonu, kde se signál nachází o pár příček žebříku nahoře. V tomto je postava Abigail napsaná o hodně lépe, i když její role může lézt divákovi na nervy. ()

tompaulman

Film, který má spád a pořádnou dávku napětí bez zbytečných prázdných míst. Pokud se rádi bojíte, dejte to. Hvězdičku ubírám jen za občasnou nereálnost - byl bych radši, kdyby to napětí nemuselo být způsobeno hloupým rozhodováním postav v některých situacích. ()

Kingjiri

Pozor na SPOILERY. Příběh je klasikou žánru spoléhající se na nelogický chování postav nebo velký náhody. Ale Anderson je evidentně zručnej filmař, protože i z takový rutiny dokáže vymáčknout napínavou atmosféru, i když určitý penzum práce v tomhle smyslu odvedli i schopný herci. Začátek byl fajn (hlavně proto, že divák vůbec neznal motivaci vraha), části odehrávající v autě (přesněji řečeno v kufru auta) občas trochu nudily, nicméně závěr v psychopatově "dílničce" byl nečekaně příjemnym překvapenim. Jen jsem teda čekal, že bude vrah s oběťma dělat něco víc vyšinutýho než skalpování za učelem ukojení svýho fetiše (zajímavější by třeba bylo, kdyby si z vhodnejch části těla rekonstruoval svojí zemřelou přítelkyni). Jinak jsem však vcelku spokojenej, sympatická jednohubka, tři silnější hvězdy. ()

bararich8

Ach jo, tak skvěle to mělo našlápnuto k maximálnímu hodnocení a pak to zase zkazí koncem. Američani, co čekat, zase je to přestřelené. Dokud Halle Berry seděla na zadku a pouze telefonovala, bylo to v nejlepší pořádku. Napětí bylo parádní, dobře padnoucí hudba na správných místech, celkem uvěřitelné chování všech aktérů. Poslední část už byla moc, ale stejně se celkově jedná o velmi povedený počin. 4* ()

PlutisMovie

Začátek mě přímo ohromil a řekl jsem si ... super, to mě bude bavit. Do jisté míry se mi taky vše líbilo. Halle Berry předvedla opravdu vynikající herecký výkon a Michael Eklund jakbysmet. Co mi vadilo, byla jistá kopie mého oblíbeného filmu Mlčení Jehňátek. Pan scénárista se nechal víc inspirovat a ke konci film ztratil originalitu. Na druhou stranu, film vás do sebe vtáhne a pohltí vás někdy ta pravá krimi atmosféra. 70% ()

joker30

Tak a je to tu našiel som sklamanie tohto roku ! To že niekto nadáva na After Earth že sú tam nelogičnosti? Zabudnite na to , pozrite si tento film. Nehnevajte sa na mňa ale ako môže byť toto v červených číslach? Pozor SPOILER Ok začiatok je sľubný, ale čo sa začne diať od chvíle kedy je obeť v kufri auta je priam iritujúce. Asi v 30ej minute filmu objavia druhi volajuci auto na dialnici, udaju jeho polohu, ale nasledne policia dalsich cca 10 minut fulmu absolutne nema paru ho najst len preto, ze odbocil na inu cestu, wtf?? dalej cestou vrah stale nechava stopy zabije dalsich dvoch ludi, ale policia nema ani len šajnu kde vrah je. Prehľadajú stodolu z vrahovho detstva, alebo čo to bolo, nič nenájdu , ale následne, keď sa tam vyberie hlavná hrdinka objaví len opodiaľ neďaleko rozbitý telefón a iné stopy vedúce k vrahovej skrýši ktorú okamžite nájde. To akože čo tam robila ta skupina kukláčov?? ani neprečesali okolie? Mohli tam aspoň nechať jedneho dvoch policajtov strazit, ak by sa niekto objavil, ale jasne ze nie. Čerešnička na torte je , že geniálna Halle ktorá odhalila skrýšu vraha nezavolá okamžite políciu, veĎ načo ? ona má baterku a s tou pemôže obávaného vraha. To že film je v podstate vykrádačka Mlčania jahniat, Saw ( absolútny záver) a kopy iných filmov ani nebudem rozvádzať. Za zmienku ale stojí ešte krásne klišé zneškodnovania vraha: Halle ho ovalí nejakou umelou lebkou alebo čím vzápetí sa otočí vrahovi chrbtom aby mu dal čas na regeneráciu ..... Ako vážne pani Berry toto ste točiť nemuseli. Samozrejme na konci nechaju vraha uvazneneho v kopke, Halle a obet su spriazenene duse Bojovnic Amazoniek, pozru sa naseba pohladmi hodnymi Zlatej Maliny a rozhodnu sa nevolat policiu. Nevinna obet zahodila vsetok strach a odrazu berie krvilacnu pomstu do vlastnych ruk, nikto ho tam nikdy nenajde ved je vskrýši ktorá je až cca 50 metrov odtial. Polícia vôbec nebude Ďalej vyšetrovať. Nikto sa ich nebude nič pýtať ... Krásne a logické zakončenie plne logického filmíku. 45% ()

JOZZZKO

Júúúj ci pana, či som na chvíľu zatúžil byť operátorom tiesňovej linky! A potom som sa zamyslel nad tým, prečo je Amerika tam kde je, keď všetka sloboda cvokov balansuje a bojuje s GPS, radarmi, PRISM a inými technológiami. Skvelé náborové video pre mládež, dobre si ten Eduard Snowden naplánoval svoj coming-out, mesiac po premiére, aby nám potom kongres ukázal že veď predsa mi to robíme pre vaše dobro... Čo sa spracovania týka, skvelý strih, miestami príliš tvrdá hudba a nepáčilo sa mi že hlavná hrdinka nedobojovala svoj bol spoza tiesňového pultu ale sa hrnula do terénu. Zjavne GPS zlyhalo. ()

Pantata

Výborná rozehrávka, klička, stahovačka, centr a... naprosto zpackané zakončení, které dá zapomenout na vše povedené předtím. Já se ptám proč byla potřeba zkazit tak zajímavé téma nástupem stupidního jednání hlavní hrdinky, která se do té doby chová i celkem rozumně? ()

redwik

Tuto úplne súhlasím (a to sa stáva málokedy) s verbalovym komentárom. Presne tak, film bol plný dokonalých náhod, ktoré pomohli vyšetrovateľom, a plný perfektného načasovania. Nejaké tie nelogické rozhodnutia, ktoré Halle Berry ako operátorka tiesňovej linky urobila sa dajú prepáčiť. A film pekne odsýpa, až sa odrazu dostaneme ku koncu, ktorý nie je až tak prekvapivý, ale isto by som ho nenazval cliché. A ešte jedna poznámka (rada) na záver: film je jemne strašidelný, krvavý a nechutný, čiže ak ho pozeráte so svojou priateľkou o desiatej večer, očakávajte noc bez spánku. Poznám to z vlastnej skúsenosti. ()

Kadas97

Dlho ma nejaký thriller takto nenasral. Stupídne, plné chyb. Zbytočne z toho urobili hon na masového vraha. A keď som videl záver chcel som dať odpad, ale odradilo ma, že som široko ďaleko nijaký nevidel. 1 z 10 za toho podpáleného na benzínke, ktorého si aj tak nijaký okoloidúci nevšimol. ()

cerbygerby

Celkem povedený a napínavý thriller, kde hned v začátku rozhodne jedna chyba o životu mladé dívky..po té tomu možná náhoda chce aby byla chyba napravena.. docela dobrý námět a děj, ale mě fakt vadily ty chyby hlavní hrdinky, to co udělala a pak co řekla a radila, vím že to byl záměr, ale já se do toho vžil jako by doopravdy a ty její řešení situací mi fakt vadily.. je pravda že ve stresu a této situaci jsem nikdy nebyl a snad ani nikdy nebudu, ale u tohoto filmu to pro mě bylo to co sebralo tu jednu hvězdu v hodnocení.. takže za mě jen 4* a 75% ()