Směska

• USA Mixtape

Beverly (Gemma Brooke Allen) najde hudební mix, který si nahráli její rodiče, když ještě žili, a rozhodne se zjistit, jaké písničky na rozbité kazetě jsou a taky co byli máma s tátou zač. (Netflix)

Lacike

Veľmi príjemný detský ale nie detinský film s retro 90s atmosférou (a nejakými tými dobovými gadgetmi, Napster, hehe) a pohodových pesničiek. Chvíľu to trvalo kým ma film strhol. Ale jak sa postupne budovalo priateľstvo medzi ústrednou trojicou dievčat, tak ma to začalo baviť. Veľkým plusom je postava predavača. Ťažký pohodár. No a vo finále to všetko perfektne vyústi a všetci si s radosťou zatancujú. P.S: to že tentoraz šikanuje spolužiakov chlapec na vozíčku je vtipné zrovnoprávnenie. Aj kriply môžu byť svine. 6/10. ()

Malarkey

Nečekal jsem to, ale Směska je pro mě hodně příjemný překvapení. Jelikož mám hudbu rád, doufal jsem, že na té kazetě budou samé zajímavé fláky a ne nesmysly a aby to pokud možno dávalo logiku, což na Netflixu občas taky bývá problém. Pak ale hlavní roli rozjely stará kazeta, walkman, doba z přelomu tisíciletí, kopa docela slušných hlášek a pěkný příběh dětského přátelství, který se opravdu moc pěkně vyvíjel. Tak, že došel i k neméně povedenému závěru. Plus Nick Thune v roli majitele a prodejce vinylů, kazet a CDček mi hodně sednul. Takhle nějak bych si představoval sám sebe, když bych vzdal život s lidmi. ()

MMR

Netflix nám přichází o předplatitele, a já se tomu vůbec nedivím. Tato nudná rádobykomedie nemá na sobě absolutně nic poutavého. Žádnou zápletku ani žádný pořádný cíl, kam by se měla ubírat. A proto není divu, že se ve filmu vlastně nic nevyřešilo a tato průměrná záležitost prostě nemůže nikoho zaujmout. ()

Aljak

Milé prekvapenie, od ktorého som nečakal prakticky nič, ale napokon to bolo celkom príjemné sledovania - a to najmä vďaka vynikajúcej hudbe, ktorá príbeh sprevádzala. Po scenáristickej stránke to síce nebolo žiadne terno, keďže to bolo celé až príliš priamočiare. Postavy trojice dievčat, ktoré sa vydali na bádanie kazetových songov, boli veľmi sympatické, a niektoré dialógy boli fakt vtipné. Dokonca aj posolstvo bolo vydarené! Tie 3* si to určite zaslúži. ()

BOURQUE

Základná myšlienka, zápletka a úmysel sú dobré. Hudba štýlovo vybraná a nechýba ani nostalgický faktor. Zachytenie vzťahov medzi jednotlivými postavami (najmä medzi Beverly a Gail) by mohol byť trochu hlbší. Vo vedľajšej roli sa veľmi dobre zviditeľní Nick Thune. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()