Hemlock Grove

Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, (2013–2015), 28 h 48 min (Minutáž: 45–60 min)

Predloha:

Brian McGreevy (kniha)

Famke Janssen, Landon Liboiron, Penelope Mitchell, Dougray Scott, Bill Skarsgård, Freya Tingley, Kaniehtiio Horn, Lorenza Izzo, Lili Taylor, Holly Deveaux (viac)

V malém městečku Hemlock Grove v Pensylvánii, kde se skrývá to nejtemnější zlo, jsou tajemství součástí každodenního života. (Netflix)

Margerie

Nuda a šeď. Celý tenhle seriál by se nechal vtěsnat do jednoho až dvou dílů, tak chabý je děj. Horor to není ani omylem a snaha udělat seriál o vlkodlacích a upírech jinak se vůbec nepovedla. Na své si tak nepřijde nikdo, ani fanoušci hororového žánru, ani fanoušci upírů a další havěti. Vampire Diaries jsou oproti tomuhle skvost kinematografie - mají alespoň slušné zpracování, celkem uvěřitelné herce a hlavně (!!!) si nehrají na nic jiného než na seriál o nadpřirozených bytostech. Tady ale divák podle žánrového zařazení čeká něco úplně jiného, než co mu je nakonec naservírováno. A lahůdka Hannibala Lectera to tedy v žádném případě není. 40% ()

Gogo333

Hodně děcek bude hodnotit za málo, přeci jen jejich Upíří deníky nebo Twilight maj "hezký" namakaný polonahý herce a je tam nějaký ten romantický příběh, kdežto tady to není. Přirovnal bych to k True Blood, podobný žánr a taky pro dospělý. Samozřejmě kvalit TB to nedosahuje, ale nejedná se vůbec o špatný kousek. Možná někomu nesedne ta surovost, hl. postavy jsou "nesympatické", pořád kouří nebo popíjejí,... Je tady jedna z nejhezčích proměn ve vlkodlaka jakou jsem viděl. Příběh je slušný, ze začátku trošku roztažený, ale finále hodně povedené. Už se těším na druhou sérii. 75% ()

Laerry

První série se rozbíhá hodně pomalu a dost dlouho není příliš jasné, o co některým postavám vlastně jde - některé linky mi přišli zbytečné i po finále první řady, protože byly jednoduše nudné a nezajímavé. Ale ke konci prvné série se věci dávají konečně do pohybu a je to zábavná jízda, kde se ke slovu dostanou nějaké ty gore scény (aneb ten Eli Roth tu je z nějakého důvodu...). Druhá řada je už o několik levelů výše, a to především díky tomu, že Roman, tak i Peter se nedrží se svou přirozeností příliš zpátky - takže je tu mnohem více zajímavých scén a dějových linek (aneb nudná těhule byla nahrazena jejím creepy děckem).... a už tu není žádná střední škola!), zvláště je super nápad postavit Romana do vedení společnosti, kde se může jeho charakter "lépe" rozvíjet:). Na seriálu se mi líbí, že tu nezazní slovo "vampire" ale hezké slovanské "upir" - a celá ta ideje o začlenění se do společnosti, o boji proti vlastní podstatě.... jednoduše řečeno, HG je vlastně (ne)obyčejné drama ze života:) P.S. - druhá série má více vlkodlačích přeměn, které jsou ještě více WTF, než kdy dřív. A to je jen dobře. Jen to trochu zabili závěrečnou scénou... ()

Popluh

Pilot: Stmívání nebo například Vampire Diaries se nedá upřít jedna věc. Na nic si nehrají, přesně vědí o co jim jde a to se jim navíc daří. To Hemlock Grove vypadá na horší svinstvo. Obaluje se seriozním mysteriozně hororovým hávem (ale jen za pomoci přepálených kamerových filtrů) a snaží se působit jako něco víc, což se mu daří přinejlepším tak 10 až 15 minut. Alespoň tolik času bude trvat, než se z postav vyklube klasická parta metrosexuálních děcek, které se přímo narodili pro titulní stranu Bravíčka, pohybujících se v neoriginálním příběhovém vakuu oblíbených upírů a vlkodlaků na pozadí maloměsta, které by chtělo být Twin Peaksem stejně tak moc jako jím není. Naprostá ztráta času. ()

ghatos

Viděl jsem čtyři díly. Není to žádná katastrofa, jenže tomu chybí silnější charaktery, či odvážnější hororové substance. Natahování času zbytečným kecáním se mohlo raději investovat do zvrácenějších libůstek /pravda náznaky incestního chování tam jsou, ale to je pro fajnšmekry málo :) / . Dá se souhlasit s tezí, že to je Twilight pro odrostlejší. 56%. ()

• Natáčanie začalo 13. júna v Ontariu, v malom meste Port Perry. (Greenpeacak)
  • Seriál sa od ostatných okrem iného líšil aj tým, že jednotlivé časti sa nepustili do sveta po jednom, ale všetky vypustili naraz. (Greenpeacak)