Temné kriminální drama o tajemné krásce v pozadí brutální vraždy. Tajemná krása v pozadí brutální vraždy? Peníze. Sex. Moc. O tom všem vypráví tento strhující thriller. Hrdinou je detektiv Corelli, který se při vyšetřování sadistické vraždy dostává do vysokých politických kruhů. K podezřelým patří i Tina, jeho někdejší milenka a žena jeho spolužáka, právníka Gavina. Klíčem k případu se stává záhadná kráska přezdívaná Jade... (oficiálny text distribútora)

masik

Jedna třetina filmu se odehrává v posteli, druhá v autě a o té třetí je škoda mluvit... Vše podtrhuje další z řad antidabingů, který film strhává ještě o patro níž. P.S. David Caruso tentokrát neměl celou dobu hlavu na stranu! ()

gotham

Na krásku Lindu Fiorentino se sice pěkně kouká, ale sama o sobě film neutáhne. Již od začátku je bohužel příběh velice čitelný, takže odhalení Jade opravdu překvapením není, odhalení vraha je zase dost chabé. Dramatické scény mohly a měly být mnohem lépe natočené, herecké výkony kromě Fiorentino jsou dost slabě zahrané. Škoda, zmíněný žánr společně se jménem režiséra sliboval zajímavou podívanou, nicméně Jade je velkým zklamáním. 40% ()

dokec

davam 5*, protoze mi prijde zdejsi hodnoceni, at uz si muze kazdy hlasovat jak chce - fakt smesne, paradni film, neuhybaji pohledy, sami super herci, trosku zamotane, mne se to proste fest libilo..navic jsem si vsiml, ze kameraman je p.Bartkowiak a ten má vždy prsty ve filmu, který se mi líbí , skvělý řemeslník ! ()

FandaF

Nuda. Krásná Linda Fiorentino to mohla rozbalit víc, tohle bylo dost konzervativní. Jinak jako krimi také slabé... David Caruso (pro mne) nesympatický jako vždy. Ehm, vlastně ho a jeho "herectví" nesnáším... ()

BoKo_CzT

Nízke hodnotenia ma trochu prekvapujú. Friedkin tu spôsobom preňho typickým pracuje s napätím a gradáciou. Film je veľmi atmosférický a vizuálne podmanivý. Takže budem menšinový a dávam 4 hviezdy. Film nie je vhodný pre deti. ()

SkeeveTulp

Bohužel ani úchvatná Linda Fiorentino nedokáže vytáhnout průměrný, a místy vyloženě špatný, scénář z bláta. Zajímavý nápad, J.Esterhas umí, ale je to celé nějaké nedopečené, nedotažené, blbě sestříhané, nepadnoucí muzika. Je z toho bohužel jen průměrná televizní detektivka. ()

sibal

Průměrný erotický thriller,který nepřekvapí ničím novým,co již nebylo dříve viděno. Některé herecké výkony jsou sympatické,Linda Fiorentino je můj typ a proto velice sexy,CHazz Palminteri také stojí zato(erotické scény si ale mohl odpustit).Akce jsou poměrně svižně natočeny a nechybí tu ani potřebné napětí.Film sráží obrovská podobnost s vynikajícím Základním instinktem,žádné nové nápady a tuctová zápletka s předem odhalitelnou pointou.V hodnocení slabší ***. ()

McGuffin

Přezdívka Jade údajně patří ženě z vyšších kruhů, která si to na jakýkoli způsob ráda rozdává s muži z vyšších kruhů. Joe Eszterhas je jméno muže, který k tomu dodal scénář o vydírání mužů z vyšších kruhů jejich fotkami, které z těchto a podobných seancí tajně pořizuje další muž z vyšších kruhů. Stojí ho to život a tak Joe uloží policistovi a jeho početnému týmu najít vraha. Vyšetřování je ale tak ledabylé, že je lepší ho naředit dalšími scénami žen a mužů, co si to rozdávají s jinými muži a ženami. Vrah i ten, kdo za vším stál, se sice tak nějak najde, ale muži i ženy z vyšších kruhů, kteří ten popletenec zažijí a přežijí, zůstávají tam kde jsou a tím kým jsou. I Jade. https://www.macguffin.cz/ ()