Laserová mise

• USA Laser Mission (viac)
USA / Západné Nemecko / Južná Afrika, 1989, 84 min

Svět vzruší události: právě ukradli největší diamant na Zemi a unesli profesora Brauna, nejuznávanějšího experta na laserové zbraně. Americký zvláštní agent Michael Gold je zajištěn sovětskou rozvědkou KGB na letišti v Kavanze. Rusové ho usvědčí jako špióna a odsoudí k smrti. Michaelovi se na poslední chvíli podaří popravě uniknout. Jeho úkolem je najít hledaný diamant a zachránit Brauna. V této nelehké misi mu pomáhá profesorova přitažlivá dcera Alissa. V patách jsou jim nejen příslušníci KGB, ale i bezcitný obchodník se zbraněmi Eckhardt. Tomu se podaří Michaela i Alissu zajmout a uvěznit v diamantovém dole. Situace je téměř beznadějná... (Intersonic)

majo25

V riadnych amerických kravinách začínal mladý Lee svoju kariéru. Akčný film s podpriemernym spracovaním, ktorý ešte k tomu čiastočne koketuje s komédiou. Keby to bolo aspoň vynahradené Leeovým kvalitným kung-fu...toho sa, až na pár kopov, nedočkáme. Vedľa neho posadili ''herečku'', ktorú by si človek ľahko pomýlil so sociálnou pracovníčkou z E55. Ernest Borgnine už vo svojom pokročilom veku bral všetko, a keď teda mu ponúkli túto rolu málo presvedčivého humanistického profesora, ktorý v závere kosí nepriateľov ako nič, asi neváhal. No ale zasa, keď v závere zobral do ruky pušku, pripomenulo mi to jeho rolu v neowesterne Divoká Banda. Nuda to síce nie je, ale radšej nikdy viac. ()

choze

Trajler na tenhle klasický intersoňácký titul mě vždycky uchvacoval, protože byl plný akce a frajerských hlášek a sliboval parádní akční jízdu. Ve skutečnosti je to taková levná pitomoučká kopie bondovek pro malé kluky, spočívající především na bedrech okouzlujícího Brandona Lee. Ten má slušný komediální talent, ale bohužel tu nedostane příležitost pořádně předvést své bojové umění a akce tak zůstává na nevzrušivé úrovni cannonovských béček. Úsměvná snaha o vtipné bondovské dialogy pobaví a ten popík pod úvodními a závěrečnými titulky je jednoduše geniální, ale padouši jsou nevýrazní a že ta bloncka neukáže kozy, to je prostě neodpustitelné. ()

POciSEM

Muj nejoblibenejsi kousek s Brandonem Lee. Bckovitost caka v tomhle filmu s kazdym vystrelem nebo hlaskou. Navic Brandon Lee ukazuje ze je krome prebornika v mlaceni lidi i velice schopnym komikem a nejednou slapne poradne do vosiho hnizda. Nesmrtelna situace kdyz propadne strechou primo do stolu s jidlem a pri odchodu pronese ,,Jen sem vam chtel poprat dobrou chut" ()

MickeyStuma

Svěží akční komedie z přelomu 80.a 90. let, kde se nám v hlavní roli představuje Brandon Lee, který nám tímto mimo jiné také ukazuje, že nehodlal jít po stopách svého otce, ale že se vydal zcela svou vlastní cestou. Takovýchto podobně zaměřených snímku ve své době vznikalo opravdu hodně a tak nebylo zrovna jednoduché se mezi ně vecpat. Ale tímto snímkem se to kupodivu povedlo. Jednoduchý příběh sází hlavně na akci v podobě honiček doplněné přestřelkou a nějakým tím soubojem. Nebo spíše rvačkou, ale těch tu opravdu ale zase moc není. Děj jedinou vteřinou nenudí, což nebývá zase tolik zvykem. Pěkné prostředí dobře nasnímané výbornou kamerou dává všanc i nádhernému obrazu. Nostalgická klasika staré dobré akční práce bez použití dnes tak bohulibých digitálních efektů. Snímek je tak i skvělou ukázkou toho, jak se to tenkrát dělalo. Na svou dobu se jedná o jeden z mála povedených jednoduchých akčních snímku. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Brandonom Leem. Má dosť dobrý príbeh o agentovi, ktorý má za úlohu dostať do USA významného vedca, odborníka na lasery, ale je uväznený, no podarí sa mu uniknúť a chce svoju úlohu dokončiť. Spracovanie ma ale sklamalo, ešte prvá polovica je pre akčný film dostatočná, aj ked´ viacero prvkov by sa dalo vylepšiť, no prenesenie deja do púšte bol zlý krok a ani záver sa úvodnej fázi nevyrovná. Akcie je tu dosť, ale je rozporuplná. Dlhších súbojov je tu veľmi málo a na Brandona Leeho sú hlboko podpriemerné, lepšie sú prestrelky s veľkým počtom zabitých a niektoré zaujímavejšie momenty. Najviac sa mi páči úvodný útek z väznice alebo automobilová naháňačka, pričom sa obe nachádzajú v prvej polovici filmu a z druhej už zaujme iba niekoľko slušných likvidácií ako zlomenie na kolene alebo kop protivníka na elektrický plot. Moc mi nesadol humor, ktorého je zbytočne moc, niektoré prvky sa vydarili, ale väčšinou to filmu škodí. Herecké obsadenie je iba priemerné, Brandon Lee v hlavnej úlohe poteší, ale inak už nezaujme nikto a hlavný záporák je svojou nesmrteľnosťou až trápny. Réžia a technická stránka sú čistý priemer. Škoda, potenciál bol slušný a po prvej akcii to vyzeralo na veľmi dobré akčné béčko, ale druhá polovica to už udržať nedokázala. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 64%. ()