Vica

(študentský film)
všetky plagáty

Vica je film o zvuku, vůních a náhodě, která svede dohromady dva hlavní hrdiny, Vicu a Pecku, kteří jsou již na první pohled dvojice plná protikladů. Navíc i každodenní realitu vnímají oba po svém – Vicu fascinují zvuky okolního světa, zatímco Pecka je sváděn jeho vůněmi. Spojením dvou hlavních postav se příběh mění v jízdu bez pravidel a starostí, v hříčku představivosti a touhy užít si život podle svého. (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

Nenapadá mě moc co jiného říct, než že herečka v hlavní roli je nebývale roztomilá a že celý film je svým námětem zajímavý a výsledné hodnocení u kteréhokoliv člověka bude záviset na tom, jak moc mu to příjde zajímavé, obzvláště když technicky je to natočeno skvěle (navíc když se vlastně jedná o amatérský film), minusem zase může být trošku topornější herectví hlavní herecké dvojice (obzvláště té mužské poloviny). Mám nutkání zbaběle zvolit střední hodnocení tří hvězd, ale výslednej pocit z toho mám prostě pozitivní. Sledovati dá se zde.. ()

Ainy

Tak jsem se po nějaké době zase podívala na jeden studentský film. Jako celkem ušel, námět zdá se zajímavý a hlavně neobvyklý. Taky jsem dychtivě očekávala, že uslyším nějakou hotovou kompozici zvuků, které Vica nahrávala po celé Praze ... to se nestalo. Trochu podivný koníček měl i Pecka, hlavně měl hodně zvláštní kapelu a taky na to, jak byl zřízený se celkem rychle dostal do stavu absolutního zdraví. Ale budiž, akorát ten herecký projev no ... bylo vidět, že to nebyli žádní profesionálové, že to byli prostě studenti. Takže hodnotím nadprůměrně. ()

Marek1991

Milý film, ale netvrdil som, že úplne plný protikladov. Akosi ma však nezaujal, koniec bol pekný vzhľadom na úvod, ale inak také nijaké, neužil som si to. ()

Vančura

Vtipné, svěží, milé a nápadité. Tereza Nádvorníková v titulní roli je kouzelná. Tauber je dítko štěstěny a jistě o něm ještě uslyšíme. ()

• Součástí filmu je také koncert skupiny Der Nos, jejíž členové vystupují s originálními, vlastnoručně vyrobenými nástroji. Doménou Der Nos však překvapivě není hudba, ale ryze pachová performance. (ČSFD)
  • Přesto, že natáčení filmu Vica nebylo zaštítěno žádnou filmovou institucí, byla výroba filmu průběžně konzultována jak s pedagogy FAMU (scénář s Petrem Markem, zvukovou dramaturgii s Janem Čeňkem a dalšími), tak s absolventy a zkušenějšími studenty pražské filmové akademie (Štěpánem FOK Vodrážkou, Tadeášem Trojánkem, Janem Švejkarem, Tomášem Pavlíčkem). (ČSFD)
  • Na hudební složce se částečně podílel i kytarista a. m. almela ze skupiny Photolab, který již v minulosti skládal hudbu k několika českým filmům (Lidice, Pusinky, Dvojka). (ČSFD)