Americká nezávislá komedie BROUK vypráví o tom, jak může smrt obyčejného hmyzu ovlivnit chod světa. Všední situace dokáže odstartovat řetězovou reakci, která změní osudy všech postav této bizarní komedie. Například: manželka v reakci na rozzlobeného muže vyhodí upečené kuře z okna činžáku přímo do popelnice, kde ho najde děvče se zoufalou chutí po kuřecím masíčku, která právě odešla s prázdnou z čínského bistra, jehož zoufale čistotný majitel pronásledovaný hygieniky nakonec nečekaně skončí v nemocnici (oficiálny text distribútora)

easaque

žádná velká zábava pro mně teda tahle nezávislá "komedie" nebyla a čekal jsem od tohoto nezávisláku mnohem víc. Propojenost příběhů byla občas hodně nahodilá a bez větší invence. A i když jsem se na film těšil, tak si po týdnu z něho moc nepamatuju - jako by to všechno šlo od ničeho k ničemu a ani herci mi nepřišli nijak výrazní. Podobných "mozaikově propletených" filmů je více a tento rozhodně nijak nevyčnívá. Zklamání z nevyužití potencionálu námětu u mě snižuje rating pod 3 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Morloth

Tak horší 4, celkově se film zalíbil, ale chyběla mi zajímavější pointa na závěr. Kterou jsem, evidentně zbytečně, čekal. Navíc mi vadily některé herecké výkony. Napokak se mi líbila hudba, trošku mi připomínala American beauty. ()

Rocky88

Celkem zajímavý scénář, svižná a nenudící režie, herecké výkony, které neurazí a příjemná hudba. Ale spíš než komedií bych to nazval dramatem s prvky komedie, o kterou se staral hlavně John Carroll Lynch s jeho pokutami. Jako volba odpočinkového filmu ideální, i když to doporučuji shlédnout alespoň dvakrát. ()

Rodriguez

Lehký oddychový film, kde po zašlápnutí jednoho hmyzáckého brouka se roztočí neuvěřitelný kolotoč hříček. Lze jen doporučit 60%. ()

Crawler-D

Přesně kvůli takovému druhu filmů stojí za to se filmům věnovat. Scénisticky humorně geniální a režijně dobře zvládnuté. K tomuto filmu se není lehké dostat, proto ČT zase jednou potěšila. 3koda, že i přes mozaikovitost, dochází dvojici Manfredi a Hay ke konci dech. ()

lakikaki

Nezávislý filmík s veľmi zaujímavým námetom, uveriteľnými hereckými výkonmi, skutočne vtipným humorom (čo u mnohých komédií nie je vždy samozrejmé) a peknými hravými úvodnými titulkami. Možno by som s prižmúreným očkom dal hviezdičiek aj 5, ale ku koncu sa mi zdali všetky tie postavy prepletené až príliš, takže nakoniec príjemné 4 hviezdičky. ()

zette

Svym zpusobem takova blbost, ktera ve finale neni ani nijak originalni. Presto velmi dobra podivana, ktere nechybi vtip a rada zajimavych postav, ktere zazivaji az absurdni situace. Bavilo me to. ()

dr.fish

Každej čin vyvolává řetěz dalších událostí. A tak jedno zašlápnutí švába před fastfoodem spustí sérii náhodných událostí, které spojí hrdiny našeho příběhu. Každý z nich ten život koulí jak se dá, někdo má štěstí, někdo smůlu, někdo z toho viní sebe, jiný druhé, někdo v něco věří, jiný zase ne atd. Energie lítají vzduchem, ovlivňují klima a s ním i stavy a rozhodování lidí. Tenhle zajímavý nápad je opravdu dosti nezávislé americké léto, chvilku jsem se s tím musel popasovávat, ale pak jsem hru přijal a bylo to příjemné. Základní poselství "léta" je stále stejné: naděje umírá poslední a nemělo by cenu se proto vyhýbat životu...70% ()

campix

Popravdě řečeno Brouk je jedním z nejnudnějších filmu, které jsem za poslední dobu viděl. Je sice hezké, jak se v něm osudy jednotlivých postav prolínají, ale celkově působí velmi bizarně a bez většího významu. Žádný efekt tohoto prolínání se nedostavil a myslím, že za den dva si ani nevzpomenu, že jsem tento film viděl. Téměř ničím mě nedokázal zaujmout. ()

Leni-cka

Všechno v životě má svůj význam. Každý detail, každá náhoda, každé šlápnutí vedle. A šlápnutí na malého brouka taky! Všechno může změnit váš život a obrátit ho úplně jiným směrem. Když vám někdo pochválí tričko, zachrání to vaše manželství? Věříte papírkům, které jsou zapečeny v koláčcích? Jíte kuřecí? Věříte na karmu? Žijete ve své vlastní bublině? Dostáváte každý den pokutu za špatné parkování? Nezávislý americký film o tom, jak i malý detail je důležitý! Ohromné, překvapující a navíc to má myšlenku. Tenhle film je nedoceněný. A vy ho musíte najít a objevit jeho dokonalost. A od té doby si začnete dávat pozor na to, co děláte. ()

Cushing

Zábavné, chytré, místy vtipné, ale chtělo to dotáhnout scénář. Pointa spočívající v setkání hrdinů v jednom letadle je poněkud mdlá. Mohlo to mít klidně čtvrt hoďky navíc, aby to vyústilo v něco pořádného. Ale dobrý snímek, o tom žádná. ()

Master19

Výborný film s opravdu skvělým scénářem. Dobře jsem se bavil nad košatěním děje i jeho proplétáním. Jediné, z čeho mě běhal mráz po zádech, je degenerace a nechutná stereotypnost americké společnosti - která už lehce probublává i k nám. Spousta věcí, z kterých si třeba Simpsnovi dělají srandu je tu brána jako "normální". Ale co, jednou i nám někdo zašlápne brouka... ()

zdenny

Věřím v efekt „motýlích křídel“ a mám rád i filmy, které jsou tímto takříkajíc fenoménem protkány. Pro mne je velice poutavé sledovat miniosudy obyčejných lidí, jež v jedné chvíli spojí událost, která by jinak nestála ani za zmínku. Film hodnotím možná pouze třemi hvězdami pro absenci silnějšího náboje a tedy i pro menší emocionální zážitek. Na druhou stranu je ale toto druh filmu, u kterého si nedovolím říct, že z něj šlo dostat daleko víc. A to pro tento film naštěstí proto, že byl pojat celkem dost civilně. Věřím ale, že právě pro svou civilnost, a zbytečné netlačení na pilu, si film najde nemálo příznivců. ()

Spock

Tohle mám vážně rád, obyčejné filmy. Tak moc obyčejné, že si o nich na konci můžete myslet téměř cokoliv. Tím ovšem nemyslím, že by divák měl být zklamán, ale naopak spokojen. Taková plejáda lidských individuí a osudů, která se mu během filmu „podstrčí“ ho musím alespoň v jednom případě oslovit. Člověk, mající touho zachraňovat, majitel restaurace, který vede „sisyfovský“ boj se špínou ve svém okolí a nebo „sympaťák“ věřící na vzkazy v sušenkách, můj tajný favorit v celé plejádě. :-) Ale máme tady i další, fádní, zvláštní nebo chcete-li „obyčejné“ lidi. Díky těm všem je pak film velmi příjemným počinem. ()