Josef Zíma Gala

(koncert)
Hudobný
Česko, 2012, 58 min

Vzhledem k tomu, že se pan Josef Zíma 11. května 2012 dožil úžasných 80 let ve skvělé formě, rozhodl se uspořádat sérii koncertů. Právě v den jeho narozenin se konal od 18 hodin galakoncert v kongresové hale TOP Hotelu v Praze. Více než 2hodinový koncert si pan Zíma moderoval sám. Hudební doprovod v nových aranžích zajistili Orchestr Karla Vlacha a Orchestr J. Sládka, se kterým vystupuje už od 60. let minulého století. Hosty programu byli Yvetta Simonová, Pavlína Filipovská, Blanka Tůmová a Zuzana Wolfová. Repertoár byl průřezem celoživotní pěvecké dráhy Josefa Zímy - od filmových a muzikálových melodií až po pro big band aranžované lidovky. (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Kdyby na tu dechovku nedošlo, bylo by to na plný počet hvězdiček. Jenže ono na ni došlo. Sice chápu, že Zíma prokázal úžasnou prozřetelnost a zvolil si stát se hvězdou mezi příšernými zpěváky, než aby byl jedním z mnoha těch průměrných popových pěvců. Ale stejně je to škoda, protože i v pokročilém věku mu to swinguje radost poslouchat. A ocenit musím i tanec levým ramenem, posléze (zřejmě vzhledem k únavě) i obočím. Nevyznělo to trapně, mělo to šarm. A jen tak mimochodem: mnohé současné super, hyper a mega star, které by s úspěchem zaplnily alespoň polovinu sokolovny v Horní Dolní by měly padnout před Zímou na svá umělecká pozadí a s otevřenými mordami koukat, jak se to má dělat. ()

kingik

Zíma je starý bard. V záznamu koncertu ze svého významného životního jubilea hodinu nesleze z pódia a odzpívá vše od jazzu až po klasickou dechovku, která ho nejvíc proslavila a současně se stala jeho prokletím, ačkoliv má vysoké hudební kvality i v jiných hudebních žánrech. Naživo zpívá na svůj věk fakt mimořádně a i přes drobnou únavu danou vysokým věkem, to solidně rozpumpoval, a prokázal svůj smysl pro humor žertujíc nad svým stářím. Lepší byl, když to táhl sólo, než když přizval na pódium hudební hosty Filipovskou, Simonovou aj. A protože osmdesátka je opravdu požehnaný věk, má Pepík za svůj narozeninový pořad ode mě požehnaných 80% ()

NinadeL

Báječný Pepíček měl 80. A toto je vzpomínka na tu slávu. Aneb průměrný záznam koncertu, leč plný nezaměnitelné energie. Zíma patřil a doposud patří k těm nejlepším hlasům české populární hudby. Je radost se probírat minulostí. A pokud není na něj zapomenuto ani dnes, jedině dobře. ()

honajz

Sice zpočátku, když přišel pan Zíma o holi, mi zatrnulo - není nic horšího než pohled na stárnoucího umělce -, ale on dokázal, že věk nehraje roli, že sice tělo nemusí sloužit, ale ten entusiasmus jde předat i tak - Josef Zíma vtipkuje, zpívá bez playbacku skoro hodinu, jednou dokonce i zatancuje v rytmu písně s Pavlínou Filipovskou. A líbí se mi, že ten koncert je skutečně průřezem jeho tvorby - od rockových a swingových věcí přes semaforské, z pohádek, dojde i na lidovku (ale to mi nevadí, dobrá lidovka umí taky dobře člověka rozproudit a roztancovat) a Hašlerovy písničky... Ten rozsah hudebních žánrů, které Zíma zpíval a zpívá, je obdivuhodný. Mimochodem, v publiku nadšeně aplauduje Aťka Janoušková. ()

arcticsky

Již snad 40 let žiji hudbou a skoro každý den poslouchám různé žánry. Vždy jsem tvrdil a tvrdím, že jediné, co nesnesu je česká pivní dechovka a české country a některé "folkové" úlety. Nicméně "Pepíček" je prostě formát a s rázným doprovodem orchestru Karla Vlacha odzpíval množství starších šlágrů v jazzovějším stylu a nakonec došlo i na tu dechovku. A například Hašlerovy písničky podal naprosto neodolatelně. Opravdu mne to vzalo za srdce a to mám jinak skoro celé dny puštěné Radio23 nebo Wawe.....no jo - už asi také - kamarádi - stárnu....:-) ()